Radio Opole » Gospodarka
2019-04-06, 14:14 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Opolskie samorządy budują drogi transportu rolnego

Kolejna droga transportu rolnego będzie miała asfalt [fot. Błażej Duk]
Kolejna droga transportu rolnego będzie miała asfalt [fot. Błażej Duk]
Jeszcze w tym roku rolnicy z gmin Walce i Reńska Wieś będą mogli korzystać z kilku kilometrów nowych dróg transportu rolnego. Oba samorządy pozyskały spore dotacje na realizację tych inwestycji.
- Planujemy dwie takie inwestycje – mówi Tomasz Kandziora, wójt gminy Reńska Wieś. – Udało nam się pozyskać dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego na przebudowę drogi transportu rolnego między Łężcami a drogą krajową na Głubczyce. Ale też czeka nas poważny projekt związany z przebudową drogi łączącej nasze tereny inwestycyjne na tzw. poligonie, z miejscowością Bytków.

Budowa tych dwóch dróg kosztować będzie ok. 3 milionów złotych, z czego 2,5 mln, to dotacja z pieniędzy unijnych.

Nieco tańsza jest droga rolna, która powstanie w gminie Walce, w okolicach miejscowości Brożec. Koszt wynosi 400 tysięcy.

- Ta droga transportu rolnego będzie łączyła drogę powiatową z kolejną drogą rolną. Będzie długa na 600 metrów. Przewidujemy realizację tego zadania do końca września bieżącego roku, gdyż wszystkie dokumenty są już gotowe – mówi Marek Śmiech, wójt gminy Walce.

Na budowę drogi w Brożcu gmina otrzymała 150 tysięcy złotych dotacji.
Tomasz Kandziora
Marek Śmiech

Gospodarka

2020-07-04, godz. 13:00 Trwa przebudowa mostu kolejowego na Odrze w Krapkowicach Trwa przebudowa mostu kolejowego na Odrze w Krapkowicach Otmęcie. Po poszerzeniu i wybudowaniu najazdów, obiekt zostanie udostępniony kierowcom oraz pieszym. Jak… » więcej 2020-07-03, godz. 18:30 Nie wiadomo, kiedy ruszy budowa bloków dla pracowników fabryki paneli Zapowiadana rok temu budowa dwóch mieszkań dla pracowników firmy Kronospan na razie nie ruszyła. Inwestycja, którą miały realizować razem z firmą gmina Strzelce… » więcej 2020-07-03, godz. 17:00 Katarzyna Czochara wnioskuje do władz Nysy o zwiększenie wsparcia dla firm. Posłanka chce, by przeznaczono na to pieniądze… Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara zaapelowała do władz Nysy o przeznaczenie pieniędzy z Funduszu Inwestycji Samorządowych na pomoc lokalnym przedsiębiorcom… » więcej 2020-07-03, godz. 15:00 W Ozimku powstanie strefa przemysłowa? Jest plan, ale trzeba znaleźć pod nią grunty Ozimek szuka terenów, które mogłyby zostać przeznaczone pod inwestycje. Obecnie w gminie nie ma strefy dedykowanej przemysłowi. Władze Ozimka chcą przyciągnąć… » więcej 2020-07-03, godz. 13:45 Posłanka PiS chce unieważnienia naboru wniosków o granty na ratowanie firm. Dyrektor OCRG: nie ma najmniejszych podstaw Posłanka PiS Katarzyna Czochara zaapelowała do marszałka Andrzeja Buły o unieważnienie naboru wniosków o bezzwrotne granty na ratowanie firm. Nabór na platformie… » więcej 2020-07-03, godz. 11:15 Trwa przebudowa stadionu Polonii Nysa. To niezbędne do gry w III lidze Piłkarze Polonii Nysa będą rozgrywać mecze na zmodernizowanym stadionie. Kilka dni temu ruszył I etap remontu obiektu. » więcej 2020-07-03, godz. 10:00 Zarząd Grupy Azoty ZAK S.A. otrzymał absolutorium za 2019 rok. Podzielono także zysk spółki Sprawozdanie finansowe za rok obrotowy 2019 oraz z działalności spółki i grupy kapitałowej - to tylko niektóre z uchwał, jakie zostały zatwierdzone podczas Zwyczajnego… » więcej 2020-07-03, godz. 07:00 GDDKiA zaproponowała nowy przebieg drogi S11 w okolicy Kluczborka. "Spełniliśmy większość postulatów mieszkańców" Jest nowy projekt przebiegu drogi ekspresowej S11 przez gminę Kluczbork. Przypomnijmy, rok temu mieszkańcy Gotartowa sprzeciwili się planom budowy węzła i prowadzącego… » więcej 2020-07-02, godz. 17:30 Opole: stawki za śmieci do końca roku pozostają bez zmian. Nie będzie podwyżki Do końca roku nie wzrosną stawki za wywóz śmieci na terenie Opola. Opolski ratusz skorzystał z tarczy 3.0, w której rząd zezwolił na przedłużenie umów już obowiązujących… » więcej 2020-07-02, godz. 15:00 Praca sezonowa dla młodych czeka na chętnych. Ofert jest więcej niż w ubiegłym roku Pokojowa, barmanka, kelner lub praca na hali produkcyjnej - młodzież, która podczas wakacji chciałaby pójść do pracy, może przebierać w sezonowych ofertach zatrudnienia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »