Radio Opole » Gospodarka
2019-03-13, 16:48 Autor: Piotr Wójtowicz

Kilkuset handlowców w jednym miejscu. 36. Opolskie Targi Konsumpcyjne

Krystyna Preś prezes spółdzielni "Samopomoc Chłopska" z Praszki oferowała m.in. pieczywo [fot.P.Wójtowicz]
Krystyna Preś prezes spółdzielni "Samopomoc Chłopska" z Praszki oferowała m.in. pieczywo [fot.P.Wójtowicz]
36 Opolskie Targi Konsumpcyjne [fot.P.Wójtowicz]
36 Opolskie Targi Konsumpcyjne [fot.P.Wójtowicz]
Oferta spółdzielni "Samopomoc Chłopska" [fot.P.Wójtowicz]
Oferta spółdzielni "Samopomoc Chłopska" [fot.P.Wójtowicz]
Agra w tym roku obchodziła swoje 30 urodziny [fot.P.Wójtowicz]
Agra w tym roku obchodziła swoje 30 urodziny [fot.P.Wójtowicz]
36 Opolskie Targi Konsumpcyjne [fot.P.Wójtowicz]
36 Opolskie Targi Konsumpcyjne [fot.P.Wójtowicz]
Właściciele sklepów, hurtownicy i producenci artykułów spożywczych w jednym miejscu. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu trwają 36. Opolskie Targi Konsumpcyjne. Swoją ofertę przedstawia około 200 wystawców, a od rana na imprezie pojawiło się co najmniej kilkuset właścicieli sklepów.
- Dla producentów to okazja pokazania pełnej gamy produktów, a dla sprzedawcy uzyskanie upustu - mówi Roman Kozieł, prezes Stowarzyszenia Handlowców Ziemi Opolskiej "Unia" z Opola. - Spodziewamy się największej frekwencji w historii. Dzisiaj każdy kontrahent przy stoisku może otrzymać 10 procentowy upust.

Z tego powodu na targi przyjechała m.in. Krystyna Głowacz z Rzeczyc koło Gliwic. Właścicielka sklepu podkreśla, że na targi do Opola przyjeżdża także z tego powodu, że na tym rynku zawsze jest coś innego, niż w województwie śląskim.

Na targach swoje produkty oferowały hurtownie, producenci mięsa i spółdzielnie. Krystyna Preś, prezes spółdzielni "Samopomoc Chłopska" z Praszki oferowała głównie pieczywo. W rozmowie z nami tłumaczy, że dzisiaj na targach występuje jako gość, ale liczy, że podczas rozmów uda się podpisać umowę na odbiór produktów.

Targi odwiedza cyklicznie ponad 400 podmiotów gospodarczych, które bezpośrednio składają zamówienia i zapoznają się z pełna ofertą handlową. Impreza odbywa się dwa razy w roku. Kolejna zostanie zorganizowana jesienią.

Podczas targów zapytaliśmy także handlowców, czy odnotowali zyski po wprowadzeniu ograniczeń handlu w niedzielę. Okazuje się, że nie.
36 Opolskie Targi Konsumpcyjne
Handel w niedzielę. Kto z zakazu czerpie zyski?

Gospodarka

2019-03-25, godz. 14:00 Rozpoczynają się konsultacje dotyczące budowy obwodnicy Kędzierzyna-Koźla Ruszają konsultacje dotyczące budowy obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała spotkania z mieszkańcami Lenartowi ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:45 Niemodlin rozpoczął największą drogową inwestycję w tym roku Rozpoczęła się przebudowa ulicy Lwowskiej w Niemodlinie. Na odcinku 900 metrów drogowcy wymienią nawierzchnię i zamontują oświetlenie. Dodatkowo wzdłuż ulicy ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:10 Budżet województwa wesprze finansowo organizacje społeczne, które dotychczas nie mogły pozyskiwać dofinansowania na lo ... Organizacjom pozarządowym z Opolszczyzny będzie łatwiej sięgać po unijne fundusze. Pomocne w tym będą pieniądze z budżetu samorządu województwa. Dla wielu org ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:00 Więcej ścieżek rowerowych będzie w Tułowicach Od Małych Tułowic i Ligoty Tułowickiej do samego centrum gminy, czyli dworca kolejowego. Tułowice rozbudowują swoją sieć ścieżek pieszo-rowerowych. » więcej 2019-03-22, godz. 12:28 W Walcach powstanie pierwszy w gminie żłobek Milion złotych ma kosztować budowa żłobka z Walcach. Będzie to pierwsza taka placówka w gminie. 640 tysięcy samorząd otrzymał z programu rządowego Maluch Plus ... » więcej 2019-03-22, godz. 10:41 Wody w Polsce będzie coraz mniej. W pierwszej kolejności wpłynie to na uprawy 0,6% wody na naszej planecie nadaje się do picia. Polska jest w grupie państw, którym grozi deficyt wody, a eksperci z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie alar ... » więcej 2019-03-22, godz. 08:53 17 tysięcy złotych co miesiąc - to najwyższa emerytura w naszym regionie wypłacana przez ZUS. Najniższa to 40 groszy Ponad 17 tysięcy złotych emerytury otrzymuje każdego miesiąca jeden z mieszkańców Opola z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ta suma plasuje go na podium zestaw ... » więcej 2019-03-21, godz. 18:00 Otmuchów stawia na LEDy. W przyszłym roku z ulic wszystkich miejscowości w gminie znikną lampy sodowe Otmuchów chce zmodernizować uliczne oświetlenie. Do połowy przyszłego roku, wszystkie lampy sodowe na przydrożnych latarniach w gminie, mają zostać zastąpione ... » więcej 2019-03-21, godz. 12:00 Nie ma wstępu do kluczborskiego Parku Dzierżona. Rewitalizacja potrwa do września Kluczborski Park Dzierżona zamienił się w plac budowy na czas rewitalizacji. Teren przy ulicy Byczyńskiej został zabezpieczony i ogrodzony siatką. » więcej 2019-03-20, godz. 21:00 Kopice będą miały kanalizację. Gmina znalazła brakujące pieniądze dzięki wcześniejszej spłacie kredytu Grodków znalazł pieniądze na rozpoczęcie budowy kanalizacji w największej wiosce na terenie gminy. Mimo, że w najtańsza ze złożonych ofert przekraczała o pona ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »