Radio Opole » Gospodarka
2019-04-19, 13:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Opolskie: właściciele małych sklepów wypowiedzą się, czy odpowiada im zakaz handlu w niedzielę

Sklep [fot. Aneta Skomorowska]
Sklep [fot. Aneta Skomorowska]
Roman Kozieł [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Roman Kozieł [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Handlowcy Ziemi Opolskiej chcą przeprowadzić ankietę na temat zakazu handlu w niedzielę. Stowarzyszenie, które skupia właścicieli małych sklepów na Opolszczyźnie chce się dowiedzieć, czy ich członkowie popierają zakaz czy nie. Roman Kozieł, prezes Stowarzyszenia Handlowców Ziemi Opolskiej "Unia" tłumaczy, że ankieta ma dotrzeć do członków organizacji po świętach.
- Chcemy dotrzeć do wszystkich. Nasze stowarzyszenie liczy 390 członków, którzy prowadzą około 700 sklepów na Opolszczyźnie. Mamy zamiar się dowiedzieć, jak oceniają zmiany. Dzisiaj mamy informacje, że otwarcie sklepów w niedzielę jest niekorzystne dla naszych członków.

Roman Kozieł tłumaczy, że cześć przedsiębiorców swoją opinię argumentuje niską rentownością funkcjonowania małych sklepów w niedzielę. Mimo, że wcześniej handlowano, to i tak klienci najczęściej wybierali hipermarkety, natomiast zyski małych sklepów były zerowe.

- Przy obecnej sytuacji na rynku pracy i dużych kłopotach ze znalezieniem zatrudnienia, otwarcie sklepu w niedzielę jest wydarzeniem kurtuazyjnym i ekonomicznie bezsensownym, bo korzyści dla przedsiębiorcy są żadne - podkreślił prezes Roman Kozieł.
Roman Kozieł

Gospodarka

2019-08-22, godz. 09:16 Unijna dotacja na wymianę źródeł ciepła trafi m.in. do Olesna Ponad sto osób w gminie Olesno skorzysta z unijnej dotacji na wymianę źródeł ciepła. Wczoraj w urzędzie marszałkowskim podpisano umowę w tej sprawie. » więcej 2019-08-22, godz. 07:00 PKS wraca do Tułowic. Od września mieszkańcy dojadą do Korfantowa i Niemodlina Tułowice odzyskują kluczowe połączenia autobusowe. Od 2. września mieszkańcy będą mogli dzięki komunikacji zbiorowej dostać się do pobliskich - Niemodlina i K ... » więcej 2019-08-21, godz. 21:00 Opole czeka na nowe autobusy - 51 nowych autobusów z ostatniego projektu 'Czyta komunikacja publiczna' jeździ już po Opolu. Czekamy na kolejnych 10. Przetarg jest rozstrzygnięty - powiedz ... » więcej 2019-08-21, godz. 18:16 Kędzierzyn-Koźle: wyremontowany odcinek ul. Wojska Polskiego już oddany do użytku Oficjalnie oddano do użytku wyremontowany fragment ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu. W tym roku realizowana była przebudowa 3 odcinka tej drogi, od k ... » więcej 2019-08-21, godz. 17:25 Remontują drogi, żeby zdążyć przed zimą Koniec wakacji, to czas prowadzenia intensywnych prac drogowych w gminie Gogolin. Na ukończeniu jest największa inwestycja, czyli przebudowa skrzyżowania w Ch ... » więcej 2019-08-21, godz. 10:30 Elektryczny Ixar z Nysy ładuje się w Otmuchowie Elektryczny samochód z Nysy wyjechał na drogi. Stworzony przez Pawła Dytko elektryczny prototyp mini samochodu Ixar przemierza pierwsze testowe kilometry. Hom ... » więcej 2019-08-20, godz. 19:00 Problemy z wyłonieniem wykonawcy przebudowy dworca PKS w Prudniku Samorząd Prudnika unieważnił przetarg na przebudowę dworca autobusowego. Dotychczasowa koncepcja zakładała wyburzenie obiektu dawnego PKS i wybudowanie tam ce ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:00 Dobiega końca remont rynku w Kietrzu. Inwestycja warta jest 4,5 mln złotych Modernizacja rynku w Kietrzu ma zakończyć się we wrześniu. Inwestycja współfinansowana z pieniędzy gminy i Regionalnego Programu Operacyjnego województwa opol ... » więcej 2019-08-20, godz. 10:12 Dobiega końca etap uzgodnień Klastra Energii Powiatu Głubczyckiego Dobiega końca etap uzgodnień Klastra Energii Powiatu Głubczyckiego. Przedsięwzięcie to ma na celu ograniczenie niskiej emisji na terenie członków klastra, mię ... » więcej 2019-08-19, godz. 15:00 Głogówek: dzięki cudzoziemcom rośnie liczba mieszkańców gminy Mieszkańców z obcymi paszportami przybywa w Głogówku. Ma to związek z rozwojem tamtejszych firm. Przedsiębiorcy z powodu deficytu miejscowych pracowników, mus ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »