Radio Opole » Gospodarka
2019-03-07, 19:15 Autor: Daniel Klimczak

Droga do Sulisławia doczeka się remontu. Kierowców czekają kilkumiesięczne utrudnienia

Budowa drogi [fot. Marcin Wycisło]
Budowa drogi [fot. Marcin Wycisło]
Ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych będzie kosztowała przebudowa drogi powiatowej z Wójtowic do Sulisławia.
Zadanie obejmie między innymi kompleksowy remont ponad 2 kilometrów drogi wraz z podbudową i wymianą nawierzchni, a także budowę chodnika w Sulisławiu.

- Przebudowa tej drogi zacznie się od skrzyżowania z drogą wojewódzką i to skrzyżowanie będzie przebudowane w stronę Sulisławia. Tam, gdzie trzeba będzie gruntowniejszego remontu, tam będzie ten remont przeprowadzony - zapowiada wicestarosta brzeski Ewa Smolińska.

Prace mają ruszyć na przełomie kwietnia i maja, i potrwają do końca września. W tym czasie droga będzie zamknięta, a kierowcy pojadą objazdem - drogą wojewódzką nr 385 do miejscowości Wierzbna, stamtąd do Gałązczyc i Sulisławia.

Dodajmy, że na realizację inwestycji powiat brzeski wyda o blisko 2 miliony złotych mniej, niż wcześniej planowano.
Ewa Smolińska

Gospodarka

2019-05-20, godz. 18:15 O roli izb rolniczych oraz polityce rolnej państwa rozmawiano w Łosiowie. "Musimy nadążać za tym, co jest nowoczesnośc ... O roli samorządów rolniczych i priorytetach rządu w zakresie wspierania polskiej wsi rozmawiano w Łosiowie. Podobne spotkania odbywają się w całym kraju. » więcej 2019-05-20, godz. 15:09 Rzemieślnicy spotkali się na corocznym zjeździe w Opolu. Były odznaczenia i wyróżnienia Honorowe odznaczenia i wyróżnienia za zasługi nadała Izba Rzemieślnicza w Opolu. » więcej 2019-05-20, godz. 14:37 Są umowy na budowę dwóch obwodnic w powiecie oleskim. Drogi mają być gotowe w 2022 roku Olesno, Praszka i Gorzów Śląski będą mieć obwodnice. W urzędzie wojewódzkim podpisano dwie umowy na projekt oraz budowę tras, między wykonawcami a Generalną D ... » więcej 2019-05-20, godz. 12:09 Półrocze programu "Cała Polska Strefą Ekonomiczną". Jak nowe przepisy wpłynęły na inwestycje? Poranne komentarze - Dziś, to jest nowa jakość, a inwestor, który myśli o rozwoju przedsiębiorstwa, może zainwestować w zasadzie w każdym miejscu w Polsce, jeśli tylko spełnia o ... » więcej 2019-05-18, godz. 15:55 Pod Grodkowem może powstać olbrzymia obora. Mieszkańcy podzieleni W okolicach Bogdanowa pod Grodkowem może niebawem powstać spora ferma bydła. Spółka Polagri powiązana z leżącym pod Nysą zakładam Bioagra planuje budowę obory ... » więcej 2019-05-18, godz. 09:00 "Partnerstwo Borów Niemodlińskich" rozdysponuje pieniądze na projekty o charakterze turystycznym, rekreacyjnym i kultu ... Ponad 1,5 miliona złotych ma do rozdysponowania Lokalna Grupa Działania 'Partnerstwo Borów Niemodlińskich' na ogólnodostępne niekomercyjne projekty z zakresu ... » więcej 2019-05-17, godz. 18:15 Problemy hodowców z pogodą. Karpi nie zabraknie, ale ryba może być mniejsza Pogoda nie sprzyja opolskim hodowcom karpia. Zbyt wysokie temperatury na początku kwietnia i zbyt niskie w maju spowodowały, że opóźniony został cykl produkcy ... » więcej 2019-05-17, godz. 09:15 Brzeskie wodociągi produkują prąd ze ścieków i tłuszczów. Energia pokrywa większość zapotrzebowania spółki Oprócz zaopatrywania w wodę i odbioru nieczystości, produkują także prąd. Dzięki biogazowi pozyskiwanemu między innymi ze ścieków, brzeskie wodociągi są w sta ... » więcej 2019-05-16, godz. 20:39 Z unijnych dotacji korzystali najlepiej i najsprawniej. Firmy z Opolszczyzny wyróżnione Miliard złotych dofinansowania z pieniędzy unijnych trafiło do opolskich przedsiębiorców. Na uroczystej gali „Opolski TOP 15-lecia” w Filharmonii Opolskiej wy ... » więcej 2019-05-16, godz. 17:00 Planistyczne przepisy utrudniają życie gminom oraz inwestorom Samorządy lokalne mają problemy z przeprowadzeniem szybkich zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Bez takich uregulowań prawnych nie mo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »