Radio Opole » Gospodarka
2019-01-15, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Ponad milion złotych dla zakładających działalność gospodarczą. W lutym nabór LGD "Płaskowyż Dobrej Ziemi"

Pieniądze [fot. Agnieszka Lubczańska]
Pieniądze [fot. Agnieszka Lubczańska]
1,1 miliona złotych ma do rozdysponowania Lokalna Grupa Działania "Płaskowyż Dobrej Ziemi" z Kietrza. To dla osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą.
Wsparcie na rozwój swojej firmy otrzyma 11 osób. Każdy grant będzie w wysokości 100 tysięcy złotych. Przedsiębiorcy otrzymają pieniądze w dwóch ratach. Najpierw 80 tysięcy, a następnie 20 tysięcy złotych.

- Jest to bardzo ciekawa forma dofinansowania - tłumaczy Adriana Dziaczyszyn, kierownik biura LGD "Płaskowyż Dobrej Ziemi".

- Aby rozpocząć zakupy usług, towarów, które wskazane zostały w biznesplanie, to na to już ma się 80 tysięcy złotych. Nie trzeba brać na ten cel kredytu.

Wykluczone ze starania się o dotacje są działalności powiązane z przetwórstwem rolnym, które jest prowadzone bezpośrednio po zbiorach.

- To tak naprawdę jedyne ograniczenie. Najwyżej punktowane są te najciekawsze propozycje. Czyli projekty innowacyjne, projekty, które zakładają stworzenie więcej niż jednego miejsca pracy i takie, w których zatrudniane są osoby z grup defaworyzowanych, czyli poniżej 26 roku życia i powyżej 50 roku życia - mówi Dziaczyszyn.

O pieniądze będą mogły się ubiegać tylko osoby zameldowane na terenie działania LGD "Płaskowyż Dobrej Ziemi". To wszystkie gminy powiatu głubczyckiego, oraz część z powiatu prudnickiego.

Nabór zostanie przeprowadzony w lutym.
Adriana Dziaczyszyn
Adriana Dziaczyszyn

Gospodarka

2019-02-22, godz. 13:00 Gorzów Śląski wnioskuje o dotacje na kilka celów. Chodzi między innymi o klub z programu Maluch Plus Gmina Gorzów Śląski złożyła wnioski dotyczące dofinansowań wielu projektów. Magistrat zawnioskował między innymi o rządową dotację na utworzenie klubu dziecię ... » więcej 2019-02-22, godz. 09:15 Wydadzą ponad 50 milionów na modernizację oczyszczalni ścieków Prawie 52 miliony złotych będzie kosztować modernizacja czyszczalni ścieków w Strzelcach Opolskich. To stanowi ponad połowę wartego 97 milionów projektu rozbu ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:30 Władze czekają na inwestorów, a opozycja krytykuje działania burmistrza. Co dalej z brzeską "Zielonką"? Na dzisiejszej sesji brzescy radni dyskutowali m.in. na tematy gospodarcze. Jednym z punktów porządku obrad była informacja o zagospodarowaniu terenów inwesty ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:00 Opolski ratusz ogłosił przetarg, który wyłoni operatora systemu rowerów miejskich Miasto oczekuje, że rowery będą wyposażone w komputer pokładowy i nadajnik GPS, który pozwoli zostawiać jednoślady poza stacją. Do dyspozycji opolan będzie 20 ... » więcej 2019-02-21, godz. 13:45 Lada dzień wystartuje przetarg, który wyłoni wykonawcę mieszkań w Opolu-Winowie Inwestycja prowadzona przez Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakłada budowę pięciu trzykondygnacyjnych budynków, w których powstać ma ponad 150 mi ... » więcej 2019-02-21, godz. 10:33 "Byłem na spacerze i pies może to potwierdzić". Co Opolanie robią na zwolnieniu lekarskim? Udział w maratonie, podróże po Europie czy malowanie mieszkania z chorym kręgosłupem - ZUS sprawdził, co ubezpieczeni robią na zwolnieniu lekarskim. W opolski ... » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 Radni Korfantowa przegłosowali zmiany w budżecie. Decyzja daje zielone światło dla budowy oczyszczalni Radni Korfantowa jednogłośnie przyjęli propozycję zmiany budżetu gminy zakładającą zwiększenie wydatków na budowę oczyszczalni ścieków. » więcej 2019-02-20, godz. 15:15 Po dużym poślizgu rusza budowa mieszkań przy Oleskiej w Opolu OTBS buduje mieszkania przy ul. Oleskiej w Opolu, naprzeciwko Uniwersytetu Opolskiego. Chodzi o zabudowę wnętrza kwartału między ulicą Oleską a Dąbrowskiego. ... » więcej 2019-02-20, godz. 10:50 Henryk Labisz najlepszym dekarzem województwa opolskiego Henryk Labisz z podopolskich Chrząstowic został nagrodzony w miniony piątek (15.02) w Łodzi podczas jubileuszowej X Gali SUPERDEKARZ. » więcej 2019-02-20, godz. 10:00 Cisek: Chcą wypróbować emulsję do łatania spękań w drogach Jedna z firm zajmujących się naprawą dróg, zwróciła się do samorządu gminy Cisek z ofertą nowatorskiej metody łatania spękań na asfalcie. Zamiast polewania ic ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »