Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-11-25, 20:30 Autor: Ewelina Laxy

Kultura i tradycja wzbogacają oraz dają możliwość rozwoju. Podsumowano projekt LGD "Kraina Dinozaurów"

Spotkanie podsumowujące realizację Lokalnej Strategii Rozwoju [fot. Ewelina Laxy]
Spotkanie podsumowujące realizację Lokalnej Strategii Rozwoju [fot. Ewelina Laxy]
Spotkanie podsumowujące realizację Lokalnej Strategii Rozwoju [fot. Ewelina Laxy]
Spotkanie podsumowujące realizację Lokalnej Strategii Rozwoju [fot. Ewelina Laxy]
Stroje taneczne, szkolenia czy nowe instrumenty - podsumowano realizację projektu grantowego "Z kulturą i tradycją w Krainie Dinozaurów". Wzięło w nim udział 16 podmiotów. Każdy z nich miał do dyspozycji po 20 tysięcy złotych. Za pieniądze kupiono m.in. wyposażenie dla orkiestry czy zorganizowano zajęcia nauki śpiewu. Granty zostały przyznane w ramach działań Lokalnej Grupy Działania "Kraina Dinozaurów".
Podczas uroczystości nadano też certyfikaty jakości "Swoje chwalimy". Projekt został zorganizowany przez Rybacką Lokalną Grupę Działania "Opolszczyzna". Odznaczenie trafiło do 10 podmiotów.

- Otrzymaliśmy instrumenty dęte: dwie trąbki i sakshorn tenorowy, akcesoria do tych instrumentów: ustniki, pulpity. Poziom orkiestry, dzięki lepszemu instrumentarium też poszedł w górę - mówi dyrygent Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gminy Chrząstowice Jacek Zganiacz.

- Ktoś musi zadbać, ktoś musi kultywować te tradycje i zwyczaje, które właściwie były tutaj na naszym terenie. I to nie tylko śląskie, ale też i kresowe, czeskie, niemieckie. Bardzo się cieszymy, że są osoby, które chcą to kultywować - zaznacza Anna Golec, prezes LGD "Kraina Dinozaurów"

- Przede wszystkim pomogły nam darmowe zajęcia. Dzieci chodzą bardzo chętne, prowadzimy te zajęcia raz w tygodniu w takich dwóch godzinnych blokach. Są też oczywiście zajęcia indywidualne, grupowe. Bardzo nam na tym zależy, żeby ten zespół promował się nie tylko w naszej gminie, ale w całym województwie opolskim i może nawet dalej - dodaje Elżbieta Pisula-Bieniecka, założycielka zespołu Akces z Ozimka.

W projekcie wzięły udział podmioty z obszaru Lokalnej Grupy Działania "Kraina Dinozaurów", czyli z opolskich gmin: Turawa, Chrząstowice, Kolonowskie, Zębowice, Ozimek, Dobrodzień i Zawadzkie.
Podsumowanie projektu "Z kulturą i tradycją w Krainie Dinozaurów"

Kultura i rozrywka

2019-04-23, godz. 15:00 Światowy Dzień Książki w Opolu! Wyślij pocztówkę z życzeniami i dobrą książką Po raz 24. w naszym kraju obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dziś (23.04) świętują czytelnicy, pisarze a także wydawcy. Głównym celem t ... » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Robert Chojnacki, Gabriel Fleszar czy Smolasty wystąpią na tegorocznych Dniach Grodkowa Smolasty, Robert Chojnacki czy Gabriel Fleszar - to gwiazdy tegorocznych Dni Grodkowa. Oprócz nich, na scenie mają zaprezentować się także Kapela N., Balwako ... » więcej 2019-04-21, godz. 17:00 Silesia Cantat. Od jutra (22.04) w Głubczycach wielkie chóralne śpiewanie To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w naszym regionie. Jutro (22.04) startuje 10. edycja Silesia Cantat - Głubczyckie Spotkania Chóralne. Na scenach ... » więcej 2019-04-21, godz. 12:35 A może na wielkanocny spacer do zoo? Ogród Zoologiczny w Opolu zaprasza do zwiedzania także w czasie Wielkanocy. » więcej 2019-04-21, godz. 08:38 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:09 Smaganie witkami zamiast dyngusa. Wielkanoc u Czechów. W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:53 Ludowe sposoby barwienia jaj wielkanocnych Bez kolorowych jajek trudno wyobrazić sobie Wielkanoc. Dziś wielkanocne jaja maluje się z pomocą gotowych farbek dostępnych w supermarketach, ale twórczynie l ... » więcej 2019-04-19, godz. 22:00 Warto odwiedzić opolskie zoo. Wiosną wylęga się wiele zwierząt Opolski ogród zoologiczny spodziewa się nowych mieszkańców - wszystko za sprawą licznych wylęgów. » więcej 2019-04-19, godz. 14:54 "Gra muzyka" może zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018 Gra planszowa wydana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ma szansę zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018. Publikacja została nominowana w konkursie org ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:53 "Oda do radości" - zapisy na warsztaty muzyczne dla dzieci Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza dzieci do Edukacyjnego Studia Nagrań. Bezpłatne warsztaty muzyczne noszą tytuł 'Oda do radości' i są organizowane w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »