Radio Opole » Gospodarka
2019-01-08, 07:00 Autor: Daniel Klimczak

Są pieniądze na przebudowę krajówki pod Nysą. Druga jezdnia może być gotowa za 4 lata

Charakterystyczny grzybek może zniknąć ze skrzyżowania [fot. Daniel Klimczak]
Charakterystyczny grzybek może zniknąć ze skrzyżowania [fot. Daniel Klimczak]
Skrzyżowanie z drogą wojewódzka nr 401 ma zostać przebudowane na rondo turbinowe [fot. Daniel Klimczak]
Skrzyżowanie z drogą wojewódzka nr 401 ma zostać przebudowane na rondo turbinowe [fot. Daniel Klimczak]
Będzie druga jezdnia na drodze krajowej nr 46 w okolicach Nysy. Opolski oddział GDDKiA ma na ten cel zapewnione pieniądze z budżetu państwa.
Do lipca przyszłego roku ma powstać dokumentacja projektowa, natomiast kierowcy mają szansę pojechać przebudowaną drogą już nieco ponad dwa lata później.

- Mamy taką koncepcję że będzie to droga dwujezdniowa. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to mamy nadzieję, że do końca 2022 roku może uda się już puścić ruch - wyjaśnia Krzysztof Szostek z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zmodernizowany zostanie prawie 6-kilometrowy odcinek pomiędzy obwodnicą Nysy a skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 401, w miejscu którego zaplanowano budowę ronda turbinowego.

Niewykluczone, że po przebudowie, z okolic drogi zniknie charakterystyczny "grzybek" stojący dziś 8 kilometrów przed Nysą. Zdaniem zarządcy, może on dekoncentrować kierowców.

- Grzybek służył swego czasu jako zadaszenie ławki, był tam parking. W obecnej sytuacji on by tylko odwracał uwagę kierowców. Wolelibyśmy, żeby do tego nie dochodziło w tym miejscu. Na razie jednak nie zamykamy tego tematu i będziemy się nad tym zastanawiać - dodaje Krzysztof Szostek.

Oprócz tego, na skrzyżowaniach w Hanuszowie, Strobicach i Pakosławicach powstanie sygnalizacja świetlna, a w miejscach, które tego wymagają, także ścieżki rowerowe i chodniki.

Według szacunków, inwestycja ma kosztować 93,5 miliona złotych.
Krzysztof Szostek

Gospodarka

2020-08-08, godz. 18:00 Remont "Sandacza" przebiega bez opóźnień. Epidemia na razie nie wpływa na tempo robót Epidemia koronawirusa nie spowodowała jak dotąd opóźnień w remoncie ośrodka Sandacz nad Jeziorem Otmuchowskim. To jedno z największych zadań realizowanych… » więcej 2020-08-08, godz. 15:00 Mieszkańcy Opola mogą mieć wpływ na swoje otoczenie. Do połowy września trwa nabór do Inicjatywy Lokalnej Po Budżecie Obywatelskim Opola przyszedł czas na Inicjatywę Lokalną. Mieszkańcy stolicy regionu mogą zgłaszać pomysły, których realizacja nie przekroczy… » więcej 2020-08-07, godz. 15:00 Powiaty chcą zmiany przepisów dotyczących rządowych dotacji do inwestycji Władze powiatu prudnickiego zastanawiają się, czy będą mogły przesunąć 3,2 mln złotych dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na inne inwestycje… » więcej 2020-08-07, godz. 06:30 Brzeg szuka pieniędzy na przebudowę rynku. Niewykluczone, że uda się je pozyskać jeszcze przed nową perspektywą… Brzeg nie rezygnuje z planów dalszej rewitalizacji centrum. Po zakończeniu prac remontowych budynku ratusza, magistrat zamierza przystąpić do przebudowy głównego… » więcej 2020-08-06, godz. 20:00 Kolejne gminy wybudują lub zmodernizują drogi rolne przy pomocy dotacji z urzędu marszałkowskiego 3 umowy na remont lub budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych podpisano dziś (06.08) w urzędzie marszałkowskim. » więcej 2020-08-05, godz. 17:30 Bon turystyczny impulsem dla krajowej branży, ale też kolejna okazja dla oszustów Zapłacimy nim w obiektach noclegowych, możemy spożytkować go na zakup wycieczki, obozu, czy też kolonii. Od 1 sierpnia zaczął obowiązywać Polski Bon Turystyczny… » więcej 2020-08-05, godz. 09:00 Głogówek: gmina dostała pieniądze na przebudowę oczyszczalni ścieków 2,6 mln złotych dofinansowania otrzymał Głogówek na unowocześnienie części biologicznej oczyszczalni ścieków. Znacząco wpłynie to na środowisko naturalne… » więcej 2020-08-05, godz. 06:30 Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przestał obowiązywać. Świadczenie otrzymamy tylko w nieprzewidzianych wypadkach W lipcu opolskie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przyjęły blisko 3 tysiące sto wniosków od rodziców w sprawie wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego… » więcej 2020-08-04, godz. 19:00 Prudnik zaciąga prawie 7 mln złotych kredytu, aby realizować tegoroczne inwestycje i pozyskiwać unijne dotacje Aby utrzymać wydatki inwestycyjne na dotychczasowym poziomie gmina Prudnik zaciągnęła 6,85 mln złotych kredytu. Pieniądze te umożliwią aplikowanie o dofinansowanie… » więcej 2020-08-04, godz. 15:00 ZDW w Opolu wyremontował kolejny fragment drogi z Opola do Namysłowa Kierowcy mogą już przejechać wyremontowanym fragmentem drogi wojewódzkiej nr 454 przez Ładzę w gminie Pokój. Po 8 miesiącach robót i utrudnień, w centrum… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***