Radio Opole » Gospodarka
2019-01-08, 07:00 Autor: Daniel Klimczak

Są pieniądze na przebudowę krajówki pod Nysą. Druga jezdnia może być gotowa za 4 lata

Charakterystyczny grzybek może zniknąć ze skrzyżowania [fot. Daniel Klimczak]
Charakterystyczny grzybek może zniknąć ze skrzyżowania [fot. Daniel Klimczak]
Skrzyżowanie z drogą wojewódzka nr 401 ma zostać przebudowane na rondo turbinowe [fot. Daniel Klimczak]
Skrzyżowanie z drogą wojewódzka nr 401 ma zostać przebudowane na rondo turbinowe [fot. Daniel Klimczak]
Będzie druga jezdnia na drodze krajowej nr 46 w okolicach Nysy. Opolski oddział GDDKiA ma na ten cel zapewnione pieniądze z budżetu państwa.
Do lipca przyszłego roku ma powstać dokumentacja projektowa, natomiast kierowcy mają szansę pojechać przebudowaną drogą już nieco ponad dwa lata później.

- Mamy taką koncepcję że będzie to droga dwujezdniowa. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to mamy nadzieję, że do końca 2022 roku może uda się już puścić ruch - wyjaśnia Krzysztof Szostek z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zmodernizowany zostanie prawie 6-kilometrowy odcinek pomiędzy obwodnicą Nysy a skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 401, w miejscu którego zaplanowano budowę ronda turbinowego.

Niewykluczone, że po przebudowie, z okolic drogi zniknie charakterystyczny "grzybek" stojący dziś 8 kilometrów przed Nysą. Zdaniem zarządcy, może on dekoncentrować kierowców.

- Grzybek służył swego czasu jako zadaszenie ławki, był tam parking. W obecnej sytuacji on by tylko odwracał uwagę kierowców. Wolelibyśmy, żeby do tego nie dochodziło w tym miejscu. Na razie jednak nie zamykamy tego tematu i będziemy się nad tym zastanawiać - dodaje Krzysztof Szostek.

Oprócz tego, na skrzyżowaniach w Hanuszowie, Strobicach i Pakosławicach powstanie sygnalizacja świetlna, a w miejscach, które tego wymagają, także ścieżki rowerowe i chodniki.

Według szacunków, inwestycja ma kosztować 93,5 miliona złotych.
Krzysztof Szostek

Gospodarka

2019-01-22, godz. 13:30 Wybudują kanalizację taniej niż planowali Samorządowcy zacierają ręce, bo ogłaszane teraz przetargi w końcu udaje się rozstrzygać bez konieczności dokładania pieniędzy z budżetu. Znacznie więcej niż c ... » więcej 2019-01-22, godz. 11:30 "Pakiet na rzecz bezpieczeństwa komunikacyjnego mieszkańców". W powiecie namysłowskim stawiają na drogi, oświatę i słu ... - Chcemy połączyć działania starostwa i gmin powiatu, aby lepiej realizować potrzeby mieszkańców - powiedział w 'Poglądach i osądach' Konrad Gęsiarz, starosta ... » więcej 2019-01-22, godz. 07:00 Gmina Zdzieszowice nie bierze kredytów, bo szykuje się do wielkich wydatków w przyszłych latach Kolejny rok z rzędu budżet gminy Zdzieszowice jest „na plusie”. Samorząd spłaca ostatnie raty starych kredytów, ale nie zaciąga nowych. Burmistrz Sybila Zimer ... » więcej 2019-01-22, godz. 06:00 KRUS i ZAK SA wspólnie w kwestii bezpieczeństwa Będą wspólnie dbać o bezpieczeństwo i profilaktykę. Opolski oddział KRUS podpisał umowę partnerską z Grupą Azoty ZAK SA, która zakłada wspólne organizowanie s ... » więcej 2019-01-21, godz. 23:00 Zniknęły ruiny wypalonej restauracji w centrum Kolonowskiego Ponad dekadę od dużego pożaru zniknęły ruiny szpecące centrum Kolonowskiego. Estetyka miejscowości znacznie się poprawiła, co cieszy władze gminy, które mają ... » więcej 2019-01-21, godz. 19:00 Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla chcą placu do gry w bule i symulatora zagrożeń pożarowych Tylko do końca miesiąca mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą zgłaszać propozycje zadań do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowania jest 1,7 mln zł ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:44 Opole: będzie duża bonifikata za przekształcenie gruntów na własność 95 proc. bonifikaty - na tyle mieszkańcy Opola będą mogli liczyć przy przekształcaniu gminnych gruntów z użytkowania wieczystego na pełną własność. Taką ulgę ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:00 Mieszkańcy gminy Ujazd mogą dostać do 4 tys. zł na wymianę pieca Gmina Ujazd będzie dopłacać mieszkańcom do wymiany starych pieców na nowe. Trwają ostatnie prace nad regulaminem tego programu. Już ponad 50 osób złożyło doku ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:00 Szkolenia dla młodych bezrobotnych oferuje Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu Trwa nabór na bezpłatne szkolenia i staże dla mieszkańców województwa opolskiego finansowane z unijnych pieniędzy. Mogą w nich wziąć udział osoby młode - do 2 ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:45 "Polscy przedsiębiorcy nie ucierpią znacząco z powodu brexitu" - ocenia wiceminister przedsiębiorczości i technologii ... Brexit jest zjawiskiem bardzo niepożądanym z politycznego punktu widzenia. Oznacza też duże zmiany w całym systemie gospodarczym - mówił w Loży Radiowej Marci ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »