Radio Opole » Gospodarka
2018-10-01, 12:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Trwa remont kolejowej linii towarowej Toszek - Stare Koźle

Remont kolejowej linii towarowej Toszek - Stare Koźle [fot. Projekt_B_S._Grochowski / PKP PLK]
Remont kolejowej linii towarowej Toszek - Stare Koźle [fot. Projekt_B_S._Grochowski / PKP PLK]
Remont kolejowej linii towarowej Toszek - Stare Koźle [fot. Projekt_B_S._Grochowski / PKP PLK]
Remont kolejowej linii towarowej Toszek - Stare Koźle [fot. Projekt_B_S._Grochowski / PKP PLK]
Remont torów między Toszkiem Północ, Rudzińcem i Starym Koźlem jest już na półmetku. Przeprowadzono już remont mostu na Kanale Gliwickim i wiaduktu w Paczynie, wymieniono tory i rozjazdy oraz sieć trakcyjną miedzy Toszkiem a Rudzińcem. Po zakończeniu prac na tym odcinku rozpocznie się rewitalizacja linii po stronie województwa opolskiego.
Trasa ze stacji Toszek Północ do Starego Koźla jest jedną z najważniejszych tras towarowych na Górnym Śląsku. Tędy jest transportowany na północ, m.in. do portów w Szczecinie, Świnoujściu i Gdyni węgiel z kopalń Rybnickiego Okręgu Węglowego. Dzięki odnowieniu infrastruktury pociągi towarowe pojadą o 30 km szybciej, z prędkością 90 km/h. Wyremontowane zostanie ok. 40 km torów, odnowiony będzie most nad Kanałem Kędzierzyńskim.

Z analiz PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. wynika, że po rewitalizacji, linia kolejowa z Toszka Północ do Starego Koźla będzie mogła przejąć nawet połowę pociągów towarowych z linii łączącej Bytom i Wrocław Główny oraz Katowice – Legnica.

Koszt remontu to 182 mln zł z czego 85% pokryją fundusze europejskie.

Gospodarka

2019-07-16, godz. 13:37 Zielone światło dla budowy obwodnicy Niemodlina Prace przygotowawcze do budowy obwodnicy Niemodlina idą zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. » więcej 2019-07-15, godz. 21:00 W prudnickim pośredniaku kończą się pieniądze na walkę z bezrobociem Krucho jest z funduszami na aktywne zwalczenie bezrobocia w powiecie prudnickim. Na ten cel miejscowy pośredniak otrzymał o jedną trzecią mniej pieniędzy niż ... » więcej 2019-07-15, godz. 14:59 Powrót kolei do Głubczyc jest możliwy? "Inwestycję trzeba by przeprowadzić od zera" Gość Loży Radiowej poseł PiS Jerzy Naszkiewicz w pierwszych dniach pracy w sejmie rozmawiał z kilkoma ministrami, władzami PKP PLK, aby uruchomić nieczynną od ... » więcej 2019-07-15, godz. 08:30 Otmuchów znalazł wykonawcę remontu domu kultury. Obiekt ma stać się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń mieszkańców Po półrocznych próbach, władze Otmuchowa znalazły wykonawcę prac remontowych miejskiego domu kultury. » więcej 2019-07-14, godz. 18:30 W 2018 w Opolskiem oddano do użytku blisko 2400 mieszkań Rośnie liczba nowych mieszkań w regionie - wynika z danych urzędu statystycznego, który podsumował 2018 w temacie inwestycji w mieszkalnictwo. » więcej 2019-07-14, godz. 16:45 Nowa jakość na trasie Trawniki - Mierzęcin Zakończył się remont trasy Trawniki - Mierzęcin, w gminie Pawłowiczki. To droga prowadząca do największego zakładu pracy w okolicy. Inwestycja kosztowała mili ... » więcej 2019-07-14, godz. 14:15 25 złotych brutto na godzinę - to rekordowa stawka oferowana młodym w te wakacje Nawet 25 złotych brutto na godzinę jest w stanie zarobić młodzież, pracująca dorywczo w okresie wakacyjnym. Takie oferty trafiają do Punktu Pośrednictwa Pracy ... » więcej 2019-07-14, godz. 10:25 Popyt na inwestycje w Kluczborku. Budują rodzime firmy Nie ma już wolnych miejsc na terenach zarządzanych przez Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „INVEST PARK” w Ligocie Górnej koło Kluczborka. Z kolei na da ... » więcej 2019-07-13, godz. 16:20 ZUS w Opolu ostrzega przed zainfekowanymi mailami ZUS w Opolu ostrzega swoich petentów przed fałszywymi mailami, które teoretycznie mają pochodzić z ZUS. Otwarcie załączników z maila grozi zainfekowaniem komp ... » więcej 2019-07-12, godz. 17:00 Japońska gra pomoże studentom Politechniki Opolskiej Politechnika Opolska, jako jedna z nielicznych w Polsce dostała licencję na wykorzystanie w celach edukacyjnych gry 'Koromo - Japoński warsztat'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »