Radio Opole » Gospodarka
2018-09-14, 19:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Czysto i wygodnie. Głubczyce mają nowe centrum przesiadkowe i dworzec autobusowy.

Otwarcie nowego dworca PKS w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Otwarcie nowego dworca PKS w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Otwarcie nowego dworca PKS w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Otwarcie nowego dworca PKS w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Otwarcie nowego dworca PKS w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
Otwarcie nowego dworca PKS w Głubczycach [fot. Mariusz Chałupnik]
W Głubczycach otwarto centrum przesiadkowe i przebudowany dworzec. Dla podróżnych przygotowano nową poczekalnię, zadaszone miejsca przy stanowiskach autobusowych, toalety, przestronny parking oraz elektroniczny rozkład jazdy. Do PKS-u Głubczyce trafiły natomiast trzy 24-osobowe busy.
- Liczymy, że dzięki takim inwestycjom wzrośnie zainteresowanie przejazdami autokarowymi - mówi Anita Juchno, wicestarosta głubczycki. - Brakowało tutaj toalet, brakowało zamykanej poczekalni. Zadaszenie, to dzisiaj nie wszystko. Dzisiaj stwarzamy podróżnym warunki zdecydowanie bardziej komfortowe.

- Każdy nowy samochód, to jest zdecydowanie mniejsza emisja spalin - dodaje Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego. - Przede wszystkim zachęta dla pasażerów, żeby korzystali z takiego taboru, bo jak ktoś ma pojechać starym autobusem, to się zastanowi.

- To bardzo ciekawa konstrukcja - zdradza tajniki architektoniczne nowego dworca Mariusz Kupina, autor projektu. - Z zimnogiętych kształtowników. Słupy zespolone w postaci rur okrągłych, wypełnionych betonem. Rzadka konstrukcja. Jeżeli chodzi o województwo opolskie, to taki jeden z pierwszych elementów konstrukcyjnych. To będzie bardzo ładny wizerunek dla Głubczyc.

Przebudowa dworca kosztowała blisko 2,5 miliona złotych. Inwestycję wykonano w ramach niskiej emisji subregionu południowego i została ona wsparta pieniędzmi z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Anita Juchno, Szymon Ogłaza
Mariusz Kupina

Gospodarka

2018-09-19, godz. 12:30 Spółka Azoty ZAK będzie rozwijać produkcję bezpieczniejszych plastyfikatorów Z oferty kędzierzyńskiej spółki Azoty ZAK znikają plastyfikatory ftalanowe (Oxoplast O® i Oxoplast Medica®). Ostatnia partia produktów z substancją DEHP, któr ... » więcej 2018-09-18, godz. 11:15 Praca poza krajem i wypłacanie emerytury - ZUS organizuje Dni Poradnictwa dla pracujących za granicą Kto wypłaci emeryturę, jak złożyć wniosek o rentę, jakie świadczenia za pracę za granicą można pobrać - w ramach Polsko-Niemieckich Dni Poradnictwa Emerytalno ... » więcej 2018-09-18, godz. 08:00 Gorzów Śląski ma internet światłowodowy. Mieszkańcy deklarują chęć dołączenia do sieci Bardzo szybki internet światłowodowy zawitał do Gorzowa Śląskiego. Na razie sieć przyłączona od pobliskiej Praszki dotarła do jednej z firm, urzędu miejskiego ... » więcej 2018-09-17, godz. 20:10 Zmian w Kodeksie Pracy chce poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński Obowiązek podawania wysokości wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę chce wprowadzić opolski poseł Witold Zembaczyński. Projekt zmian w Kodeksie Pracy jego auto ... » więcej 2018-09-17, godz. 18:00 Mieszkańcy Brzegu zyskają superszybki internet Brzeski samorząd podpisał list intencyjny z telekomunikacyjnym gigantem, który w ciągu najbliższych dwóch lat ma wybudować na terenie miasta sieć światłowodow ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:50 Inwestycje drogowe w powiecie brzeskim. Czy wykonawcy zdążą na czas? Zarząd Dróg Powiatowych w Brzegu realizuje trzy duże zadania. Do końca roku zostało niewiele czasu, a na części inwestycji wykonawcy dopiero weszli na plac bu ... » więcej 2018-09-16, godz. 10:00 "Działki dla młodych" w Nysie. Chętni mogą składać dokumenty Nysa ogłosiła przetarg w ramach drugiej edycji programu 'Działki dla młodych'. Do dyspozycji jest teren przy ul. Lazurowej, ul. Zawiszy Czarnego lub w Domaszk ... » więcej 2018-09-15, godz. 10:15 Wystawcy z całego kraju zawitali do Prudnika. Ruszyły targi Inter-Region "Dom i ogród" W prudnickiej hali OSiR-u rozpoczęły się Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region 'Dom i ogród'. Prezentują się na nich firmy z branż związanych z za ... » więcej 2018-09-14, godz. 08:00 W Opolu będą promować komunikację zbiorową. 16 września rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu Edukacyjne warsztaty, nocny przejazd rolkarzy, rodzinny festyn czy bezpłatne przejazdy komunikacją zbiorową w ramach akcji darmowy piątek czekają na opolan po ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »