Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-08, 11:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Głubczycki PiS chce zadbać o transport w powiecie

Jerzy Naszkiewicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jerzy Naszkiewicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Ostatni pociąg przez Głubczyce przejechał w 2000 roku [fot. Mariusz Chałupnik]
Ostatni pociąg przez Głubczyce przejechał w 2000 roku [fot. Mariusz Chałupnik]
Uzdrowienie sytuacji z przewozami PKS i przywrócenie ruchu kolejowego - to główne zadania, jakie stawiają przed sobą na tę kadencję głubczyccy radni Prawa i Sprawiedliwości. Według lidera struktur w powiecie Jerzego Naszkiewicza, kwestie transportu są zdecydowanym priorytetem.
- Spółka PKS jest źle zarządzana. Od lat ponoszone są straty, a słyszymy o planach likwidacji kolejnych połączeń, a przecież spółka w większości jest własnością powiatu - mówi Naszkiewicz. - Chcielibyśmy, żeby transport istniał, żeby PKS istniał. Jest tam zatrudnionych sporo osób, świetnych fachowców, jest świetna baza. Chcielibyśmy, żeby sposób zarządzania tą spółką wyglądał nieco inaczej. Mamy od mieszkańców wiele próśb, ponieważ pojawiły się komunikaty o tym, że będzie się zmieniał rozkład jazdy i wiele kursów na trasie na przykład Głubczyce - Opole, Opole - Głubczyce znika. To są kursy, którymi jeździli do lekarza czy uczniowie do szkoły.

Głubczyce są jedynym miastem powiatowym na Opolszczyźnie, do którego nie dojeżdżają pociągi. Powrót kolei zapowiadał przed wyborami samorządowymi premier Mateusz Morawiecki.

- I dla nas jest to dodatkowy impuls do działania - przekonuje Naszkiewicz. - W kampanii wyborczej nie było za bardzo czasu, żeby tą sprawę na tyle dopilnować, żebyśmy już mieli deklaracje. Za chwilę jednak zaczynamy w tym kierunku działania. gdybyśmy nie czuli tego, to byśmy udawali, że sprawy nie było, ale my uważamy, że da się to zrobić i wpisaliśmy to też w program wyborczy głubczyckiego Prawa i Sprawiedliwości. Faktycznie będziemy do tego dążyli.

Według wstępnych wyliczeń przywrócenie ruchu kolejowego w Głubczycach może kosztować około 60 milionów złotych.
Jerzy Naszkiewicz
Jerzy Naszkiewicz

Wiadomości z regionu

2019-12-07, godz. 22:44 Rudniki już po raz 28. stały się opolską stolicą jazzu. "Wykonawcy, którzy tu przyjeżdżają, to światowa liga" Muzycy jazzowi i fani tego gatunku, już po raz 28. wypełnili dziś (07.12) salę koncertową rudnickiego domu kultury. Podczas kolejnej edycji Spotkania Muzyków Jazzowych… » więcej 2019-12-07, godz. 21:00 W Opolu czuć już świąteczny klimat. Jarmark bożonarodzeniowy przyciąga mieszkańców Mimo braku śniegu, w stolicy regionu czuć już atmosferę zbliżających się świąt. Bożonarodzeniowy jarmark, który od wczoraj (07.12) funkcjonuje na opolskim rynku… » więcej 2019-12-07, godz. 16:40 Olesno rozbłyśnie charytatywnie. Świątecznym iluminacjom będzie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na operację małej Julki Z akcją charytatywną będzie połączone tegoroczne uruchomienie iluminacji świątecznej w Oleśnie. Świąteczne lampki rozbłysną w całym mieście. » więcej 2019-12-07, godz. 16:38 Muzeum Wsi Opolskiej uczy, jak samodzielnie wykonywać świąteczne ozdoby. W skansenie trwają mikołajkowe warsztaty dla całych… Choinkowe bombki na drewnianych sklejkach ozdobione tradycyjnym opolskim wzorem kwiatowym - to tylko niektóre ze świątecznych ozdób, które własnoręcznie wykonują… » więcej 2019-12-07, godz. 16:29 25 zdarzeń w regionie. Uwaga na śliskie drogi Nadal ślisko na opolskich drogach. Od rana na Opolszczyźnie doszło do 25 kolizji. » więcej 2019-12-07, godz. 14:07 Polska muzyka przypomniana! [ZDJĘCIA] Już nie 'zapomniana' a przypomniana została po raz kolejny wyjątkowa polska muzyka w piątkowy (06.12) wieczór w Filharmonii Opolskiej. W dodatku z udziałem wybitnego… » więcej 2019-12-07, godz. 12:27 Mikołajki dla czworonogów. Dzisiaj w Zdzieszowicach festyn charytatywny na rzecz zwierząt Karma dla porzuconych zwierząt, pieniądze na ich leczenie, a także smycze, czy obroże będą zbierane podczas dzisiejszego (07.12) Mikołajkowego Festynu Charytatywnego… » więcej 2019-12-07, godz. 12:00 Uwaga, bardzo ślisko! Seria zdarzeń na drogach, uszkodzony wóz strażacki W Dąbrówce w pow. krapkowickim, na drodze wojewódzkiej 409 doszło do zderzenia samochodów dostawczego z ciężarowym. W Biadaczu samochód wpadł do rowu. Policja… » więcej 2019-12-07, godz. 10:10 Młodzi muzycy, niepełnosprawna młodzież i seniorzy wspólnie nagrywają charytatywną płytę Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu niezwykłej, wielopokoleniowej grupy wypełniają od kilku dni wnętrza zamku w Mosznej. Tam właśnie powstaje… » więcej 2019-12-07, godz. 08:00 Sobota: odwiedź krapkowicki Warsztat Terapii Zajęciowej Dzisiaj (7.12) swoje drzwi szeroko otwiera Warsztat Terapii Zajęciowej w Krapkowicach. Każdy będzie miał możliwość zobaczyć, co tam się dzieje i jak wyglądają… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »