Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-08, 11:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Głubczycki PiS chce zadbać o transport w powiecie

Jerzy Naszkiewicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jerzy Naszkiewicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Ostatni pociąg przez Głubczyce przejechał w 2000 roku [fot. Mariusz Chałupnik]
Ostatni pociąg przez Głubczyce przejechał w 2000 roku [fot. Mariusz Chałupnik]
Uzdrowienie sytuacji z przewozami PKS i przywrócenie ruchu kolejowego - to główne zadania, jakie stawiają przed sobą na tę kadencję głubczyccy radni Prawa i Sprawiedliwości. Według lidera struktur w powiecie Jerzego Naszkiewicza, kwestie transportu są zdecydowanym priorytetem.
- Spółka PKS jest źle zarządzana. Od lat ponoszone są straty, a słyszymy o planach likwidacji kolejnych połączeń, a przecież spółka w większości jest własnością powiatu - mówi Naszkiewicz. - Chcielibyśmy, żeby transport istniał, żeby PKS istniał. Jest tam zatrudnionych sporo osób, świetnych fachowców, jest świetna baza. Chcielibyśmy, żeby sposób zarządzania tą spółką wyglądał nieco inaczej. Mamy od mieszkańców wiele próśb, ponieważ pojawiły się komunikaty o tym, że będzie się zmieniał rozkład jazdy i wiele kursów na trasie na przykład Głubczyce - Opole, Opole - Głubczyce znika. To są kursy, którymi jeździli do lekarza czy uczniowie do szkoły.

Głubczyce są jedynym miastem powiatowym na Opolszczyźnie, do którego nie dojeżdżają pociągi. Powrót kolei zapowiadał przed wyborami samorządowymi premier Mateusz Morawiecki.

- I dla nas jest to dodatkowy impuls do działania - przekonuje Naszkiewicz. - W kampanii wyborczej nie było za bardzo czasu, żeby tą sprawę na tyle dopilnować, żebyśmy już mieli deklaracje. Za chwilę jednak zaczynamy w tym kierunku działania. gdybyśmy nie czuli tego, to byśmy udawali, że sprawy nie było, ale my uważamy, że da się to zrobić i wpisaliśmy to też w program wyborczy głubczyckiego Prawa i Sprawiedliwości. Faktycznie będziemy do tego dążyli.

Według wstępnych wyliczeń przywrócenie ruchu kolejowego w Głubczycach może kosztować około 60 milionów złotych.
Jerzy Naszkiewicz
Jerzy Naszkiewicz

Wiadomości z regionu

2018-12-11, godz. 11:30 Karty Opolska Rodzina i Opolski Senior po nowemu. Nie będzie już konieczności odnawiania karty każdego roku Dotychczasowe karty Opolska Rodzina i Opolski Senior będą obowiązywały tylko do końca grudnia. Nowe karty, które uprawniają do zniżek od stycznia, będą wydawa ... » więcej 2018-12-11, godz. 10:19 Narkotyki schowali w lodówce i w termosie. 3 dealerów wpadło w ręce opolskiej policji 3 dealerów narkotyków zatrzymali opolscy policjanci. Do sprawy zabezpieczono około 3000 działek narkotyków, które na czarnym rynku warte są około 80 tysięcy z ... » więcej 2018-12-11, godz. 10:15 Podwójny rocznik uczniów szansą dla szkoły w Komornie Choć uczniowie na razie szykują się do walki o dobre oceny na koniec półrocza, to władze gminy Reńska Wieś zastanawiają się, jaki los czeka Zespół Szkół w Kom ... » więcej 2018-12-11, godz. 10:07 W żłobkach w Opolu trwa montaż oczyszczaczy powietrza. Miasto kupiło 67 sztuk Do pięciu opolskich żłobków publicznych trafiły oczyszczacze powietrza w ramach pilotażowego programu prowadzonego przez miasto. - Zadaniem tych urządzeń jest ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:45 Nie będzie becikowego w Opolu. Radni cofnęli uchwałę w tej sprawie Przedstawiciele Urzędu Miasta Opola tłumaczą, że musieli uporządkować stan prawny w mieście, ponieważ uchwała podjęta w maju tego roku, zawierała błędy. W cze ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:11 Awaria sieci w gminie Bierawa. 4 miejscowości bez wody Z powodu awarii wodociągu 4 miejscowości w gminie Bierawa są pozbawione wody. Suche krany mają mieszkańcy Starej Kuźni, Ortowic, Kotlarni i Goszyc. » więcej 2018-12-11, godz. 08:15 Nowe odkrycia w kozielskim "lamusie". Historia sięga II połowy XIV wieku Mógł tam być browar ale i zbrojownia - takie ustalenia dotyczące obiektu stojącego w miejscu kozielskiego 'lamusa', czyli budynku zamkowego przyniosły prowadz ... » więcej 2018-12-10, godz. 23:20 Pożar w budynku mieszkalnym w Lewinie Brzeskim Pięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru, a następnie oddymianiu pomieszczeń budynku mieszkalnego przy ul. Kościuszki w Lewinie Brze ... » więcej 2018-12-10, godz. 23:10 Osobówka uderzyła w obmurowanie mostu na ul. Luboszyckiej w Kępie Policja ustala , kto prowadził samochód , który uderzył w jeden ze słupków obmurowania mostu przy ul. Luboszyckiej w Kępie. » więcej 2018-12-10, godz. 20:15 Biała wstążka jest gestem solidarności z kobietami, które doświadczyły agresji Z białą wstążką przeciwko przemocy wobec kobiet - pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie i wolontariusze uświadamiali ora ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »