Radio Opole » Gospodarka
2018-08-10, 13:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Branice ze strefą przemysłową

Strefa przemysłowa w Branicach powstała na ternie starej cegielni [fot. UG Branice]
Strefa przemysłowa w Branicach powstała na ternie starej cegielni [fot. UG Branice]
Branice utworzyły pierwszą strefę przemysłową i mają pierwszych zainteresowanych inwestorów. To 3,5 hektarowy teren, który gmina przekształciła na działce po starej cegielni.
Branice o taką strefę walczyły ponad dwa lata. Wcześniej bowiem w gminie nie było żadnej działki dedykowanej działalności firm.

- Teraz po naszej stronie jest uzbrojenie terenu w media - mówi Sebastian Baca, wójt Branic. - Chodzi o kanalizację sanitarną i deszczową. Będziemy musieli stworzyć drogę, która do tej strefy będzie prowadziła, to jest droga o długości 200 metrów. Nieduża, ale musi spełniać określone kryteria. Między innymi szerokość, oświetlenie, podbudowa odpowiednia. Do tego oczywiście woda i prąd z odpowiednią mocą. Na tej działce jest stacja transformatorowa, więc tylko ją rozbudujemy.

Do gminy zgłosiły się już dwie firmy, które chcą podjąć działalność na tym terenie. Jedna, to firma lokalna, druga jest ze śląska.

- Te firmy miałyby zająć cały 3,5 hektarowy obszar, choć na razie trudno mówić o szczegółach - przekonuje Baca. - Skumulowały się chęci inwestora, który akurat poszukiwał takiej ziemi i nasze działania, które pozwoliły, że tą ziemią dysponujemy. To są wstępne rozmowy, ale każde miejsce pracy, szczególnie dla kobiet, będzie mnie zadowalało.

Gmina stara się o powiększenie strefy. Branice chcą przekształcić 15 hektarów pól należących do skarbu państwa, które graniczą z przekształconą już działką po cegielni.
Sebastian Baca
Sebastian Baca

Gospodarka

2018-12-12, godz. 18:30 Dobra atmosfera w pracy warta więcej niż wysoka pensja Niskie bezrobocie sprawia, że młode pokolenie, które wchodzi na rynek chce mieć poczucie sensu w swojej pracy - to część wniosków specjalistów z działów perso ... » więcej 2018-12-12, godz. 13:30 Są pieniądze dla przedsiębiorców i subregionów, będą na żłobki 35 firm z regionu otrzyma dofinansowanie na wzmocnienie swojej pozycji na rynku w kraju i za granicą. Zarząd województwa opolskiego rozstrzygnął drugi nabór d ... » więcej 2018-12-12, godz. 10:00 Budżet Głubczyc w 2019 roku będzie podobny do tegorocznego. Inwestycje i zadłużenie na podobnym poziomie Oświata, drogi oraz remonty placówek edukacyjnych i kulturalnych - to główne punkty przyszłorocznego budżetu Głubczyc. Na inwestycje gmina przeznaczy do 15 pr ... » więcej 2018-12-12, godz. 07:00 Bezrobocie w Opolu maleje. Opolski PUP wspiera przedsiębiorców i pracodawców zatrudniających bezrobotnych W 2018 roku Powiatowy Urząd Pracy w Opolu przeznaczył ponad 14 milionów 430 tysięcy złotych na aktywne formy finansowego wsparcia opolskich przedsiębiorców i ... » więcej 2018-12-11, godz. 19:00 Pearl Stream przeniósł linie produkcyjne do Strzelec Opolskich i planuje zwiększenie zatrudnienia Firma Pearl Stream zakończyła transfer urządzeń z dwóch zakładów w Polsce i Niemczech do fabryki w Strzelcach Opolskich. Firma chce na początku przyszłego rok ... » więcej 2018-12-11, godz. 16:00 Kolejna klasa patronacka w Brzegu. Tamtejszy zespół szkół podpisał umowę z firmą z branży elektrycznej W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu podpisano umowę o współpracy z Initelem, firmą zajmującą się projektowaniem i wykonaniem instalacji teletechnicznych ... » więcej 2018-12-11, godz. 13:45 Burmistrz Dobrodzienia stawia na budownictwo mieszkaniowe. "Trzeba zachęcić deweloperów" Nowy burmistrz Dobrodzienia chce dzięki dobrej ofercie mieszkaniowej zatrzymać w mieście młodych ludzi. » więcej 2018-12-11, godz. 07:15 Elektromobilne Opole. Ile mamy pieniędzy na ten cel w budżecie miasta? Urząd Miasta Opola planuje zakup aut elektrycznych. Nakazuje to ustawa o elektromobilności, która zobowiązuje samorządy do wprowadzenia ekologicznych pojazdów ... » więcej 2018-12-11, godz. 06:37 Wiele pytań, mało odpowiedzi. Opolscy menadżerowie medyczni rozmawiali o perspektywie finansowej na 2019 O skutkach podwyżki cen prądu i wzroście płacy minimalnej rozmawiali w Borkach Małych menadżerowie medyczni. Podsumowali kończący się rok oraz analizowali roz ... » więcej 2018-12-10, godz. 19:30 Opolanie mogą poprawić swoje cyfrowe umiejętności. Ruszyły konkursy dla gmin Opolskie gminy mogą otrzymać pieniądze na szkolenia informatyczne dla mieszkańców. To kolejna odsłona akcji koordynowanej przez Centrum Projektów Polska Cyfro ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »