Radio Opole » Gospodarka
2018-05-29, 21:00 Autor: Joanna Matlak

Napisali projekt i udało się. Strażacy OSP z trzech powiatów otrzymali defibrylatory

Strażacy OSP z trzech powiatów otrzymali defibrylatory
Strażacy OSP z trzech powiatów otrzymali defibrylatory
Strażacy OSP z trzech powiatów otrzymali defibrylatory [fot. UMWO]
Strażacy OSP z trzech powiatów otrzymali defibrylatory [fot. UMWO]
43 defibrylatory trafią do Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kluczborskiego, oleskiego i głubczyckiego. To zwycięski projekt Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.
- Ochotnicy strażacy z kilku powiatów zdecydowali się na wspólny projekt i wygrali – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa.

- To może być zupełnie bezcenne, bo wiemy, że czas dotarcia zespołów ratownictwa medycznego jest różny w różnych częściach województwa opolskiego. I on jest uwarunkowany różnymi aspektami i tak zawsze będzie. Nigdy nie będzie tak, że w każdej miejscowości będziemy mieli karetkę, która będzie w stanie akurat uratować potrzebujących - mówi Ogłaza.

Do powiatu głubczyckiego trafi 12 automatycznych defibrylatorów. Ich zadaniem jest analiza rytmu serca, a jego wczesne użycie może nawet uratować życie.

- Na naszym terenie południowym mamy kąpielisko, jest tam camping i szkoła. Dojazd do szpitala czy innej jednostki medycznej to około 15 kilometrów. Więc ten defibrylator na naszym terenie będzie bardzo przydatny - mówi Witold Przysucha, prezes OSP Pietrowice.

Wartość urządzeń to 290 tysięcy złotych.
Szymon Ogłaza
Witold Przysucha

Gospodarka

2018-10-22, godz. 12:30 PKS Strzelce Opolskie wymienia autobusy na nowe Dwa nowe autobusy przyjechały do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Do końca listopada pojawić się ma kolejnych 13. Wymiana taboru prowadzona jest w ramach projekt ... » więcej 2018-10-21, godz. 07:00 Gratka dla fanów motoryzacji. Startup Poland Camp zawita do Opola Startup Poland Camp, wydarzenie dedykowane branży motoryzacyjnej po raz pierwszy zawita do Opola. 25 października w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym wystąpi ... » więcej 2018-10-20, godz. 15:00 Są pieniądze do wzięcia. Ruszył nowy nabór wniosków do programu "Rybactwo i Morze" Do 2 listopada przyjmowane będą wnioski do programu operacyjnego Rybactwo i Morze. Nabór koordynuje Rybacka Lokalna Grupa Działania 'Opolszczyzna'. Tym razem ... » więcej 2018-10-20, godz. 09:15 Nowy system - rosną wpływy. ZUS podsumowuje e-składkę Znacząco mniej błędów w rozliczeniach i wyraźnie wyższe oraz regularne sumy wpłat - tak pierwsze trzy kwartały obowiązywania systemu e-składek ocenia Zakład U ... » więcej 2018-10-19, godz. 22:00 Wyremontowany oddział chirurgii oraz nowoczesny tomograf ma do dyspozycji Uniwersytecki Szpital Kliniczny Oficjalnie oddano do użytku wyremontowany Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Lecznica zyskała też bardzo no ... » więcej 2018-10-19, godz. 19:45 Gogoliński dworzec kolejowy imponuje estetyką. Teraz Centrum Przesiadkowe jest wielofunkcyjne Oficjalnie otwarto Centrum Przesiadkowe w Gogolinie. Przebudowa starego dworca kolejowego trwała niemal dwa lata, a jej koszt to 10 milionów złotych. » więcej 2018-10-19, godz. 12:30 Czy Browar Namysłów idzie na sprzedaż? Władze firmy zaprzeczają, a lokalni politycy pytają o dalszy los zakładu Kilka dni temu w internecie rozgorzała dyskusja na temat przyszłości browaru. Nieoficjalne informacje mówiły o tym, że firma ma zostać sprzedana dużej kompani ... » więcej 2018-10-19, godz. 09:00 OCRG ogłasza dwa nabory. Można wnioskować o dotacje na innowacje lub żłobek Przedsiębiorcy mogą wnioskować o pieniądze w ostatnich tegorocznych naborach prowadzonych przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. » więcej 2018-10-19, godz. 07:30 Pierwsza biogazownia na południu regionu czeka na rządowe decyzje Od rozstrzygnięcia rządowej aukcji energetycznej uzależniona jest przyszłość biogazowni w Prężynce, na terenie gminy Lubrza. Jej budowa ruszyła w kwietniu. Do ... » więcej 2018-10-18, godz. 18:45 Czy Polacy są zainteresowani zakładaniem firm w Czechach? Mniej restrykcyjne kontrole, przyjaźniejszy system podatkowy i inne nastawienie urzędników do przedsiębiorców - to najczęstsze przyczyny rejestracji polskich ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »