Radio Opole » Gospodarka
2018-05-29, 21:00 Autor: Joanna Matlak

Napisali projekt i udało się. Strażacy OSP z trzech powiatów otrzymali defibrylatory

Strażacy OSP z trzech powiatów otrzymali defibrylatory
Strażacy OSP z trzech powiatów otrzymali defibrylatory
Strażacy OSP z trzech powiatów otrzymali defibrylatory [fot. UMWO]
Strażacy OSP z trzech powiatów otrzymali defibrylatory [fot. UMWO]
43 defibrylatory trafią do Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kluczborskiego, oleskiego i głubczyckiego. To zwycięski projekt Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.
- Ochotnicy strażacy z kilku powiatów zdecydowali się na wspólny projekt i wygrali – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa.

- To może być zupełnie bezcenne, bo wiemy, że czas dotarcia zespołów ratownictwa medycznego jest różny w różnych częściach województwa opolskiego. I on jest uwarunkowany różnymi aspektami i tak zawsze będzie. Nigdy nie będzie tak, że w każdej miejscowości będziemy mieli karetkę, która będzie w stanie akurat uratować potrzebujących - mówi Ogłaza.

Do powiatu głubczyckiego trafi 12 automatycznych defibrylatorów. Ich zadaniem jest analiza rytmu serca, a jego wczesne użycie może nawet uratować życie.

- Na naszym terenie południowym mamy kąpielisko, jest tam camping i szkoła. Dojazd do szpitala czy innej jednostki medycznej to około 15 kilometrów. Więc ten defibrylator na naszym terenie będzie bardzo przydatny - mówi Witold Przysucha, prezes OSP Pietrowice.

Wartość urządzeń to 290 tysięcy złotych.
Szymon Ogłaza
Witold Przysucha

Gospodarka

2018-08-17, godz. 16:45 Ubóstwo dotyka coraz mniejszej części społeczeństwa opolskiego Coraz mniej mieszkańców Opolszczyzny zmaga się z ubóstwem ekonomicznym. Taki wniosek płynie z badań Urzędu Statystycznego w Opolu, ale tendencja dotyczy całej ... » więcej 2018-08-17, godz. 14:30 Porozumienie Rolników Opolszczyzny prosi ministra o pomoc Opolscy rolnicy apelują do ministra rolnictwa o pomoc. W związku z suszą, która obniżyła zbiory proponują, aby rząd do końca października w formie 70-procento ... » więcej 2018-08-17, godz. 09:00 Podstawowy Rachunek Płatniczy - czyli konto za darmo Darmowe konto czy bezpłatna obsługa karty płatniczej dla tych, którzy nie posiadają jeszcze rachunku w banku czy SKOK-u - to założenia znowelizowanej ustawy o ... » więcej 2018-08-15, godz. 17:30 Pomologia będzie współpracowała z Zakładami Azotowymi Trwa finalizacja podpisania umowy Międzynarodowego Centrum Badawczo Rozwojowego z zakładem z Kędzierzyna-Koźla. Współpraca będzie dotyczyła polowych badań naw ... » więcej 2018-08-15, godz. 10:00 Lubrza: biogazownia stała się magnesem dla nowego inwestora Trwają prace ziemne związane z budową biogazowni w Prężynce, w gminie Lubrza. Inwestycja przyciągnęła firmę z branży budowlanej. Biogazownia kosztować ma blis ... » więcej 2018-08-15, godz. 06:00 Brzeg weźmie kredyt na sfinansowanie inwestycji Władze Brzegu zaciągną do 17 milionów złotych kredytu, który przeznaczą na pokrycie wkładu własnego do realizacji inwestycji na terenie miasta. » więcej 2018-08-14, godz. 18:00 Kluczbork wyróżniony za działania proekologiczne Gmina Kluczbork z nagrodą EkoJanosik. To wyróżnienie, które przyznawane jest za obniżanie poziomu niskiej emisji, działania na rzecz edukacji ekologicznej ora ... » więcej 2018-08-14, godz. 15:00 Droga nie dla wszystkich, ale bardzo ważna Zakończyła się budowa drogi pomiędzy miejscowością Wysoka w gminie Leśnica a Niwkami w gminie Strzelce Opolskie. » więcej 2018-08-14, godz. 12:00 Opolski urząd statystyczny przeprowadza spis rolniczy dotyczący tegorocznych zbiorów zbóż i rzepaku Urząd Statystyczny w Opolu pyta rolników o zbiory zbóż i rzepaku w tym roku. Listy z prośbą o takie informacje trafiły do około tysiąca wylosowanych rolników ... » więcej 2018-08-14, godz. 09:25 Stacja wodociągowa w gminie Zębowice będzie energooszczędna i mniej awaryjna. Trwa przebudowa Trwa gruntowna modernizacja stacji wodociągowej i budowa niemal 170 przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Zębowice. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »