Radio Opole » Gospodarka
2018-05-29, 21:00 Autor: Joanna Matlak

Napisali projekt i udało się. Strażacy OSP z trzech powiatów otrzymali defibrylatory

Strażacy OSP z trzech powiatów otrzymali defibrylatory
Strażacy OSP z trzech powiatów otrzymali defibrylatory
Strażacy OSP z trzech powiatów otrzymali defibrylatory [fot. UMWO]
Strażacy OSP z trzech powiatów otrzymali defibrylatory [fot. UMWO]
43 defibrylatory trafią do Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kluczborskiego, oleskiego i głubczyckiego. To zwycięski projekt Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.
- Ochotnicy strażacy z kilku powiatów zdecydowali się na wspólny projekt i wygrali – mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa.

- To może być zupełnie bezcenne, bo wiemy, że czas dotarcia zespołów ratownictwa medycznego jest różny w różnych częściach województwa opolskiego. I on jest uwarunkowany różnymi aspektami i tak zawsze będzie. Nigdy nie będzie tak, że w każdej miejscowości będziemy mieli karetkę, która będzie w stanie akurat uratować potrzebujących - mówi Ogłaza.

Do powiatu głubczyckiego trafi 12 automatycznych defibrylatorów. Ich zadaniem jest analiza rytmu serca, a jego wczesne użycie może nawet uratować życie.

- Na naszym terenie południowym mamy kąpielisko, jest tam camping i szkoła. Dojazd do szpitala czy innej jednostki medycznej to około 15 kilometrów. Więc ten defibrylator na naszym terenie będzie bardzo przydatny - mówi Witold Przysucha, prezes OSP Pietrowice.

Wartość urządzeń to 290 tysięcy złotych.
Szymon Ogłaza
Witold Przysucha

Gospodarka

2018-06-20, godz. 08:15 W tym roku będzie gotowa ścieżka rowerowa na starym wale kolejowym w gminie Cisek Prace projektowe są już na ostatniej prostej. Latem ma rozpocząć się budowa prawie 2-kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej na starym wale kolejowym na teren ... » więcej 2018-06-19, godz. 19:00 Biała: rewitalizując śródmieście zmienią organizację ruchu Zmieni się funkcjonalność centrum Białej i przyległych ulic. Wyłoniono wykonawców tych inwestycji. Gmina zapłaci za nie blisko cztery miliony złotych. Będzie ... » więcej 2018-06-19, godz. 16:25 Jest absolutorium dla zarządu województwa. Klub PiS przeciw 22 głosy za, 4 przeciw - radni sejmiku udzielili absolutorium marszałkowi i zarządowi województwa opolskiego. » więcej 2018-06-19, godz. 14:20 Rozbudują oczyszczalnię ścieków i wymienią wodociągi. Wielka inwestycja w gminie Strzelce Opolskie Ponad 71 milionów złotych będzie kosztować modernizacja oczyszczalni ścieków w Strzelcach Opolskich. Przy okazji zbudowana ma być suszarnia osadów oraz zmoder ... » więcej 2018-06-19, godz. 07:15 Na Opolszczyźnie jest coraz więcej legalnie pracujących Ukraińców. Zakładają też firmy Dynamicznie rośnie liczba Ukraińców legalnie pracujących na Opolszczyźnie. Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ma zgłoszonych do ubezpieczenia ponad 12300 ... » więcej 2018-06-18, godz. 21:30 Opole: najlepsze pomysły branży energetycznej w MBP. Za nami kolejna edycja Startup Mixer Innowacyjne pomysły i ciekawe rozwiązania - za nami 33. edycja Startup Mixer. 5 najlepszych projektów związanych z nowatorstwem energetycznym zaprezentowano n ... » więcej 2018-06-18, godz. 17:00 Remontują drogi lokalne, bo mieszkańcy tego oczekują Cztery odcinki dróg lokalnych będą w tym roku remontowane, a sfinansuje to samorząd gminy Bierawa. Co roku urzędnicy szukają wykonawców remontów odcinków dróg ... » więcej 2018-06-18, godz. 11:00 Kędzierzyn-Koźle i spółka gazownicza razem dla lepszego powietrza Gmina Kędzierzyn-Koźle oraz spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny będą ze sobą współpracować na rzecz poprawy jakości powietrza w mi ... » więcej 2018-06-17, godz. 14:30 Remontują przedwojenny urząd. Będzie siedzibą policji i poczty Rozpoczął się długo wyczekiwany remont przedwojennego urzędu w Cisku. Budynek jest w fatalnym stanie. Od kilku lat parter nie był użytkowany. Działający tam p ... » więcej 2018-06-17, godz. 14:00 Oceniali wymiona, nogi i chód. Na Opolagrze zaprezentowały się dorodne krowy [ZDJĘCIA] Wystawa bydła hodowlanego to jedna z atrakcji trzeciego dnia Opolagry 2018 na lotnisku w Kamieniu Śląskim. Krowy podzielono na kilkanaście kategorii. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »