Radio Opole » Gospodarka
2018-03-23, 07:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Intensywny rok na drogach wojewódzkich. Czeka nas wiele remontów

Konferencja dotycząca inwestycji na drogach wojewódzkich w 2018 roku [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja dotycząca inwestycji na drogach wojewódzkich w 2018 roku [fot. Mariusz Chałupnik]
Ponad 20 inwestycji drogowych planuje w 2018 roku zarząd województwa opolskiego. To przebudowy istniejących tras, budowa dróg w nowym śladzie oraz jednego mostu. Wydatki sięgną 190 milionów złotych.
Umowy na osiem inwestycji zostały podpisane w ubiegłym roku. Kolejne przechodzą procedurę przetargową lub zostaną do przetargów zgłoszone w najbliższym czasie.

- Plan podpisania umów w 2017 roku przyniósł pozytywny skutek - mówi Bartłomiej Horaczuk, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. - W lutym, mimo trwającej zimy, udało nam się przerobić na inwestycjach drogowych około 20 milionów złotych. Także trwały prace ziemne, przygotowawcze. To, co mogli już wykonawcy realizować pod kątem rozpoczętych zadań. I to działo się na tych wcześniej zakontraktowanych ośmiu zadaniach.

Najważniejszymi zadaniami do wykonania, przed którymi stoi ZDW, to budowa obwodnic Malni i Choruli oraz Dobrodzienia.

- Prace przy obwodnicy Malni i Choruli już się rozpoczęły. Natomiast w maju zostanie ogłoszony przetarg na obwodnicę Dobrodzienia. To duże wyzwania - mówi Horaczuk. - Zawsze drogi po nowym śladzie, technologicznie i jeśli chodzi o zakres prac, są najtrudniejsze do wykonania. Wymagają wielu prac ziemnych, stabilizacji gruntu. Dużego przygotowania i większych nakładów pracy. Stąd, są to zadania dla nas najtrudniejsze i najważniejsze zarazem.

W przypadku modernizacji - najdroższy będzie remont 10-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 414 łączącej Prudnik z Opolem. Według kosztorysu będzie on kosztował ponad 33 miliony złotych.
Bartłomiej Horaczuk
Bartłomiej Horaczuk

Gospodarka

2019-02-22, godz. 13:00 Gorzów Śląski wnioskuje o dotacje na kilka celów. Chodzi między innymi o klub z programu Maluch Plus Gmina Gorzów Śląski złożyła wnioski dotyczące dofinansowań wielu projektów. Magistrat zawnioskował między innymi o rządową dotację na utworzenie klubu dziecię ... » więcej 2019-02-22, godz. 09:15 Wydadzą ponad 50 milionów na modernizację oczyszczalni ścieków Prawie 52 miliony złotych będzie kosztować modernizacja czyszczalni ścieków w Strzelcach Opolskich. To stanowi ponad połowę wartego 97 milionów projektu rozbu ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:30 Władze czekają na inwestorów, a opozycja krytykuje działania burmistrza. Co dalej z brzeską "Zielonką"? Na dzisiejszej sesji brzescy radni dyskutowali m.in. na tematy gospodarcze. Jednym z punktów porządku obrad była informacja o zagospodarowaniu terenów inwesty ... » więcej 2019-02-21, godz. 16:00 Opolski ratusz ogłosił przetarg, który wyłoni operatora systemu rowerów miejskich Miasto oczekuje, że rowery będą wyposażone w komputer pokładowy i nadajnik GPS, który pozwoli zostawiać jednoślady poza stacją. Do dyspozycji opolan będzie 20 ... » więcej 2019-02-21, godz. 13:45 Lada dzień wystartuje przetarg, który wyłoni wykonawcę mieszkań w Opolu-Winowie Inwestycja prowadzona przez Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakłada budowę pięciu trzykondygnacyjnych budynków, w których powstać ma ponad 150 mi ... » więcej 2019-02-21, godz. 10:33 "Byłem na spacerze i pies może to potwierdzić". Co Opolanie robią na zwolnieniu lekarskim? Udział w maratonie, podróże po Europie czy malowanie mieszkania z chorym kręgosłupem - ZUS sprawdził, co ubezpieczeni robią na zwolnieniu lekarskim. W opolski ... » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 Radni Korfantowa przegłosowali zmiany w budżecie. Decyzja daje zielone światło dla budowy oczyszczalni Radni Korfantowa jednogłośnie przyjęli propozycję zmiany budżetu gminy zakładającą zwiększenie wydatków na budowę oczyszczalni ścieków. » więcej 2019-02-20, godz. 15:15 Po dużym poślizgu rusza budowa mieszkań przy Oleskiej w Opolu OTBS buduje mieszkania przy ul. Oleskiej w Opolu, naprzeciwko Uniwersytetu Opolskiego. Chodzi o zabudowę wnętrza kwartału między ulicą Oleską a Dąbrowskiego. ... » więcej 2019-02-20, godz. 10:50 Henryk Labisz najlepszym dekarzem województwa opolskiego Henryk Labisz z podopolskich Chrząstowic został nagrodzony w miniony piątek (15.02) w Łodzi podczas jubileuszowej X Gali SUPERDEKARZ. » więcej 2019-02-20, godz. 10:00 Cisek: Chcą wypróbować emulsję do łatania spękań w drogach Jedna z firm zajmujących się naprawą dróg, zwróciła się do samorządu gminy Cisek z ofertą nowatorskiej metody łatania spękań na asfalcie. Zamiast polewania ic ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »