Radio Opole » Gospodarka
2017-11-24, 18:00 Autor: Ewelina Laxy

Doświadczeni przedsiębiorcy pomagali młodym. Zakończył się program mentoringu biznesowego

Podsumowano I edycję programu mentoringu biznesowego [fot. Ewelina Laxy]
Podsumowano I edycję programu mentoringu biznesowego [fot. Ewelina Laxy]
Podsumowano I edycję programu mentoringu biznesowego [fot. Ewelina Laxy]
Podsumowano I edycję programu mentoringu biznesowego [fot. Ewelina Laxy]
W Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki podsumowano pierwszą edycję programu mentoringu biznesowego. W ramach projektu sześciu szefów firm z Opolszczyzny dzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi przedsiębiorcami.
- My, mentorzy, pamiętamy, że sami byliśmy na podobnym etapie, dlatego podzieliliśmy się swoją wiedzą - mówi Lesław Adamczyk, były wiceprezes firmy Atmoterm. - Trochę przez lata nauczyliśmy się, że część tych problemów łatwiej rozwiązać, jak się popatrzy trochę dalej. To, co rzeczywiście możemy tym osobom pokazać i pomóc, oprócz takich spraw technicznych, jakąś umiejętność, kompetencję, to pokazać im, że trzeba popatrzeć dalej, wtedy dzisiejszy problem rozwiązuje się w troszkę inny sposób.

Młodzi przedsiębiorcy mierzyli się z takimi problemami, jak zdefiniowanie swojego produktu, pozyskiwanie finansowania, a także radzili sobie, jak skutecznie prowadzić biznes.

Program trwał pół roku. Wzięli w nim udział właściciele firm, które działają na rynku nie dłużej niż 5 lat.

- To była szansa na darmowe skorzystanie z doświadczenia i wiedzy starszych przedsiębiorców - dodaje Rafał Olejarz, który zajmuje się sprzedażą kanapek i sałatek. - Największym problemem w tej chwili jest dla młodych przedsiębiorców brak czasu. Spotykaliśmy się co trzy tygodnie, w dość konkretny sposób analizowaliśmy, może nie pod względem zarobków, ale co należy zmienić, żeby było dobrze, a także nie co zmienić, ale co wprowadzić, czego nie było do tej pory. Powstała wizja.


Pomysłodawcą programu jest Opolska Loża BCC. Dodajmy, że wzięło w nim udział 11 młodych przedsiębiorców.
Lesław Adamczyk
Rafał Olejarz

Gospodarka

2019-03-26, godz. 20:00 4,5 mln złotych na 21 kilometrów dróg dla rolników W tym roku powstanie w regionie 21 kilometrów wyasfaltowanych dróg polnych. Na ich budowę urząd marszałkowski przeznaczył prawie 4,5 mln złotych. » więcej 2019-03-26, godz. 17:00 Jak realizowany jest Regionalny Program Operacyjny do 2020 roku? 700 mln złotych - tyle unijnych dotacji w ubiegłym roku trafiło do regionu. Znacząca większość, bo 3/4 tej puli, przeznaczono na budowę dróg, kanalizacji czy ... » więcej 2019-03-26, godz. 07:00 Wspomogą finansowo województwo, żeby mieć zapewniony remont drogi Gmina Zdzieszowice wspomoże finansowo Zarząd Dróg Wojewódzkich. Samorządowcy zdecydowali się na ten krok, żeby jak najszybciej wyremontować drogę 423 łączącą ... » więcej 2019-03-25, godz. 14:00 Rozpoczynają się konsultacje dotyczące budowy obwodnicy Kędzierzyna-Koźla Ruszają konsultacje dotyczące budowy obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaplanowała spotkania z mieszkańcami Lenartowi ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:45 Niemodlin rozpoczął największą drogową inwestycję w tym roku Rozpoczęła się przebudowa ulicy Lwowskiej w Niemodlinie. Na odcinku 900 metrów drogowcy wymienią nawierzchnię i zamontują oświetlenie. Dodatkowo wzdłuż ulicy ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:10 Budżet województwa wesprze finansowo organizacje społeczne, które dotychczas nie mogły pozyskiwać dofinansowania na lo ... Organizacjom pozarządowym z Opolszczyzny będzie łatwiej sięgać po unijne fundusze. Pomocne w tym będą pieniądze z budżetu samorządu województwa. Dla wielu org ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:00 Więcej ścieżek rowerowych będzie w Tułowicach Od Małych Tułowic i Ligoty Tułowickiej do samego centrum gminy, czyli dworca kolejowego. Tułowice rozbudowują swoją sieć ścieżek pieszo-rowerowych. » więcej 2019-03-22, godz. 12:28 W Walcach powstanie pierwszy w gminie żłobek Milion złotych ma kosztować budowa żłobka z Walcach. Będzie to pierwsza taka placówka w gminie. 640 tysięcy samorząd otrzymał z programu rządowego Maluch Plus ... » więcej 2019-03-22, godz. 10:41 Wody w Polsce będzie coraz mniej. W pierwszej kolejności wpłynie to na uprawy 0,6% wody na naszej planecie nadaje się do picia. Polska jest w grupie państw, którym grozi deficyt wody, a eksperci z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie alar ... » więcej 2019-03-22, godz. 08:53 17 tysięcy złotych co miesiąc - to najwyższa emerytura w naszym regionie wypłacana przez ZUS. Najniższa to 40 groszy Ponad 17 tysięcy złotych emerytury otrzymuje każdego miesiąca jeden z mieszkańców Opola z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ta suma plasuje go na podium zestaw ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »