Radio Opole » Gospodarka
2017-11-09, 20:23 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Pearl Stream nie planuje zwolnień pracowników

Produkcja w Pearl Stream [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Produkcja w Pearl Stream [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Siedizba Pearl Stream w Strzelcach Opolskich [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Siedizba Pearl Stream w Strzelcach Opolskich [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Wśród mieszkańców Strzelec Opolskich pojawiły się plotki o masowych zwolnieniach w zakładzie Pearl Stream. Jak zapewnia szefostwo firmy, w strzeleckim zakładzie nic takiego nie będzie miało miejsca. Redukcja zatrudnienia dotyczy zakładu w Bażanowicach pod Cieszynem, który produkuje podzespoły głównie dla koreańskich klientów. Strzelecka firma specjalizuje się w wytwarzaniu plastikowych elementów wyposażenia głównie dla niemieckich marek samochodów.
- Zakład w Strzelcach Opolskich to główna siedziba naszej firmy. Tu odbywa się większość produkcji i w przyszłym roku mamy plany ją jeszcze powiększyć – mówi Jędrzej Piechowiak, prezes Pearl Stream. – W Strzelcach mamy bardzo stałą produkcję, to są części motoryzacyjne, które dostarczamy do klientów koreańskich, ale tak samo do motoryzacji niemieckiej – Volkswagena i Mercedesa. Nie widzimy żadnych problemów, żeby kontynuować tę produkcję i gwarantować zatrudnienie dla naszych pracowników.

Pearl Stream posiada jeszcze dwa zakłady – w Bażanowicach pod Cieszynem i w Vaihingen, w Niemczech. Produkcja w Bażanowicach zostaje wstrzymana. Tam pracę straciło 240 osób. Praca w niemieckiej filii odbywa się normalnie.

Pearl Stream w Strzelcach Opolskich zatrudnia obecnie ok. 320 osób. Wśród pracowników produkcji i kontroli jakości większość to kobiety powyżej 50. roku życia.
Jędrzej Piechowiak

Gospodarka

2019-02-20, godz. 21:00 Radni Korfantowa przegłosowali zmiany w budżecie. Decyzja daje zielone światło dla budowy oczyszczalni Radni Korfantowa jednogłośnie przyjęli propozycję zmiany budżetu gminy zakładającą zwiększenie wydatków na budowę oczyszczalni ścieków. » więcej 2019-02-20, godz. 15:15 Po dużym poślizgu rusza budowa mieszkań przy Oleskiej w Opolu OTBS buduje mieszkania przy ul. Oleskiej w Opolu, naprzeciwko Uniwersytetu Opolskiego. Chodzi o zabudowę wnętrza kwartału między ulicą Oleską a Dąbrowskiego. ... » więcej 2019-02-20, godz. 10:50 Henryk Labisz najlepszym dekarzem województwa opolskiego Henryk Labisz z podopolskich Chrząstowic został nagrodzony w miniony piątek (15.02) w Łodzi podczas jubileuszowej X Gali SUPERDEKARZ. » więcej 2019-02-20, godz. 10:00 Cisek: Chcą wypróbować emulsję do łatania spękań w drogach Jedna z firm zajmujących się naprawą dróg, zwróciła się do samorządu gminy Cisek z ofertą nowatorskiej metody łatania spękań na asfalcie. Zamiast polewania ic ... » więcej 2019-02-19, godz. 14:04 Olszanka stawia na drogi. Szykują się większe i mniejsze inwestycje Po wielu latach starań mieszkańcy Janowa doczekają się gruntownej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 462. Władze Olszanki współfinansują te inwestycje. Ponadto ... » więcej 2019-02-18, godz. 16:15 Nieskanalizowane wioski stanowią problem gminy Prudnik Po kilku latach dyskusji i szukania pieniędzy ruszy budowa kanalizacji wsi Szybowice w gminie Prudnik. Koszt tej inwestycji szacowany jest na ok. 13 mln złoty ... » więcej 2019-02-18, godz. 13:00 W pierwszym półroczu gotowa będzie obwodnica Malni i Choruli Prace przy budowie obwodnicy Malni i Choruli są już bardzo zaawansowane. Mieszkańcy Gogolina dopingują drogowców, bo liczą na jak najszybsze otwarcie tej drog ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:07 Rusza budowa sieci gazowej w gminie Ujazd Rozpoczyna się proces gazyfikacji miejscowości gminy Ujazd. Najpierw sieć pojawi się w miejscowościach położonych niedaleko dróg krajowych i wojewódzkich, w n ... » więcej 2019-02-17, godz. 15:25 Waloryzacja rent i emerytur. Od 1 marca ZUS wypłaci wyższe świadczenia Od marca najniższe emerytury wzrosną o 70 złotych i wyniosą 1100 złotych brutto. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wskaźnik waloryzac ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:30 Gmina Wołczyn stara się o koncesję na eksploatację złóż solankowych Gruby segregator dokumentów musi przygotować gmina Wołczyn, zanim wybuduje tężnię. Do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej przystąpiły trzy firmy i ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »