Radio Opole » Gospodarka
2017-03-27, 20:07 Autor: Mariusz Chałupnik

Doradcy pomogą wypełnić PIT osobom starszym i niepełnosprawnym

Ruszyła akcja "Doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością" [fot. Mariusz Chałupnik]
Ruszyła akcja "Doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością" [fot. Mariusz Chałupnik]
Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe, podpowiedzą w jakiej sytuacji możemy dokonać odpisów za internet czy leki, i to za darmo. Ruszyła ogólnopolska akcja "Doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością".
Na Opolszczyźnie bezpłatną pomoc można otrzymać w trzynastu punktach zlokalizowanych w: Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Brzegu, Nysie i Krapkowicach.

- Nasza akcja skierowana jest nie tylko do osób niepełnosprawnych - mówi Mieczysław Sałatyński, przewodniczący Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Opolu.

- Przychodzą również osoby starsze, które nie dają sobie rady i im też pomagamy. Realizujemy to, do czego jesteśmy powołani. Również czynimy to w stosunku do osób, które rozpoczynają działalność gospodarczą. Im też pomagamy w stawianiu pierwszych kroków w działalności.

- Problemy często zaczynają się już od podstawowych czynności - dodaje Sałatyński. - Po pierwsze jaki to ma być PIT. Po drugie jak go wypełnić, bo to jednak są rachunki. Doradca podpowie co można odpisać. Niejednokrotnie osoba, która się leczy ma koszty, nie wie co z tym zrobić, a doradca podpowie co zrobić, aby to odpisać od podatku. Oczywiście według przepisów, które tak stanowią.

Akcja potrwa do końca marca.
Mieczysław Sałatyński
Mieczysław Sałatyński

Gospodarka

2019-10-18, godz. 15:00 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej 2019-10-18, godz. 12:50 Niedługo zamkniecie ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Będą duże utrudnienia Kończą się przygotowania do przebudowy ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Już niedługo kierowcy będą musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami, bo dro ... » więcej 2019-10-18, godz. 08:00 Ozimek wypuszcza obligacje na 10 milionów złotych. To jedyna szansa, żeby wyremontować drogi Obligacje na drogi. To pomysł radnych Ozimka, którzy na sesji zatwierdzili sprzedaż obligacji, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na inwestycje drogowe. » więcej 2019-10-17, godz. 17:30 Świat się zmienia i ciągle stawia nowe wyzwania. 100 lat Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jest to najstarsze stowarzyszenie w kraju. Zrzesza zarówno inżynierów, techników, jak i młodych adeptów tego rzemiosła, a jego głównymi zadaniami są popularyz ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 95 proc. gminy Ozimek już skanalizowane. To koniec rozbudowy sieci Ozimek kończy inwestycje kanalizacyjne. Po ostatnim etapie, który obejmuje sołectwa Schodnia, Pustków i część miasta Ozimka, do sieci będzie podłączonych 95 p ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:00 Czas przetargów. Opolskie starostwo czeka na rozstrzygnięcia i rozpoczęcie prac na dwóch odcinkach dróg Starostwo Powiatowe w Opolu przygotowuje się do remontu dwóch dróg. Jeden zostanie przeprowadzony w Magnuszowicach, w gminie Niemodlin, drugi w miejscowości W ... » więcej 2019-10-16, godz. 19:30 Nowe technologie energetyczne rozwijają się. Jak się zachować, gdy zawiodą? O tym rozmawiano w Opolu Co zrobić, gdy dojdzie do zwarcia instalacji fotowoltaicznej, którą mamy na dachu, a jak postępować w przypadku, gdy dojdzie do pożaru samochodu elektrycznego ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:36 Strefa gospodarcza w Olszowej ma bazować na zielonej energii Strefa gospodarcza w Olszowej ma być samodzielna energetycznie. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i gmina Ujazd chcą prowadzić nowatorski projekt ekologi ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:35 ZUS i PIP przypominają o prawach pracowników W jaki sposób dochodzić swoich roszczeń za wypadek w pracy? To tłumaczono podczas konferencji, jaką zorganizowali ZUS i PIP w Opolu. Inspektorzy w rozmowie z ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:44 Jest ponad 20 tysięcy cudzoziemców na opolskim rynku pracy. Lwią część stanowią Ukraińcy Ponad 20 tysięcy 200 obcokrajowców pracuje już legalnie na Opolszczyźnie. To o niemal 700 osób więcej niż przed wakacjami. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »