Radio Opole » Gospodarka
2017-03-27, 20:07 Autor: Mariusz Chałupnik

Doradcy pomogą wypełnić PIT osobom starszym i niepełnosprawnym

Ruszyła akcja "Doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością" [fot. Mariusz Chałupnik]
Ruszyła akcja "Doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością" [fot. Mariusz Chałupnik]
Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe, podpowiedzą w jakiej sytuacji możemy dokonać odpisów za internet czy leki, i to za darmo. Ruszyła ogólnopolska akcja "Doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością".
Na Opolszczyźnie bezpłatną pomoc można otrzymać w trzynastu punktach zlokalizowanych w: Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Brzegu, Nysie i Krapkowicach.

- Nasza akcja skierowana jest nie tylko do osób niepełnosprawnych - mówi Mieczysław Sałatyński, przewodniczący Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Opolu.

- Przychodzą również osoby starsze, które nie dają sobie rady i im też pomagamy. Realizujemy to, do czego jesteśmy powołani. Również czynimy to w stosunku do osób, które rozpoczynają działalność gospodarczą. Im też pomagamy w stawianiu pierwszych kroków w działalności.

- Problemy często zaczynają się już od podstawowych czynności - dodaje Sałatyński. - Po pierwsze jaki to ma być PIT. Po drugie jak go wypełnić, bo to jednak są rachunki. Doradca podpowie co można odpisać. Niejednokrotnie osoba, która się leczy ma koszty, nie wie co z tym zrobić, a doradca podpowie co zrobić, aby to odpisać od podatku. Oczywiście według przepisów, które tak stanowią.

Akcja potrwa do końca marca.
Mieczysław Sałatyński
Mieczysław Sałatyński

Gospodarka

2018-10-20, godz. 09:15 Nowy system - rosną wpływy. ZUS podsumowuje e-składkę Znacząco mniej błędów w rozliczeniach i wyraźnie wyższe oraz regularne sumy wpłat - tak pierwsze trzy kwartały obowiązywania systemu e-składek ocenia Zakład U ... » więcej 2018-10-19, godz. 22:00 Wyremontowany oddział chirurgii oraz nowoczesny tomograf ma do dyspozycji Uniwersytecki Szpital Kliniczny Oficjalnie oddano do użytku wyremontowany Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Lecznica zyskała też bardzo no ... » więcej 2018-10-19, godz. 19:45 Gogoliński dworzec kolejowy imponuje estetyką. Teraz Centrum Przesiadkowe jest wielofunkcyjne Oficjalnie otwarto Centrum Przesiadkowe w Gogolinie. Przebudowa starego dworca kolejowego trwała niemal dwa lata, a jej koszt to 10 milionów złotych. » więcej 2018-10-19, godz. 12:30 Czy Browar Namysłów idzie na sprzedaż? Władze firmy zaprzeczają, a lokalni politycy pytają o dalszy los zakładu Kilka dni temu w internecie rozgorzała dyskusja na temat przyszłości browaru. Nieoficjalne informacje mówiły o tym, że firma ma zostać sprzedana dużej kompani ... » więcej 2018-10-19, godz. 09:00 OCRG ogłasza dwa nabory. Można wnioskować o dotacje na innowacje lub żłobek Przedsiębiorcy mogą wnioskować o pieniądze w ostatnich tegorocznych naborach prowadzonych przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. » więcej 2018-10-19, godz. 07:30 Pierwsza biogazownia na południu regionu czeka na rządowe decyzje Od rozstrzygnięcia rządowej aukcji energetycznej uzależniona jest przyszłość biogazowni w Prężynce, na terenie gminy Lubrza. Jej budowa ruszyła w kwietniu. Do ... » więcej 2018-10-18, godz. 18:45 Czy Polacy są zainteresowani zakładaniem firm w Czechach? Mniej restrykcyjne kontrole, przyjaźniejszy system podatkowy i inne nastawienie urzędników do przedsiębiorców - to najczęstsze przyczyny rejestracji polskich ... » więcej 2018-10-18, godz. 16:00 Po 70 latach czeski pociąg ponownie zatrzyma się w Głuchołazach i Pokrzywnej. "Jest zielone światło" - Jest zielone światło dla przekształcenia połączenia tranzytowego w turystyczne do Republiki Czeskiej przez Głuchołazy i Pokrzywną - mówiła na dzisiejszej ko ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:34 PSL o suszy w rolnictwie i dronach Działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego w ramach kampanii wyborczej poruszyli problem suszy w rolnictwie. Marcin Oszańca i Michał Baucz, którzy starują w wyb ... » więcej 2018-10-18, godz. 12:15 System kształcenia kierowców słabo uczy o zagrożeniach na przejazdach kolejowych Na 1700 pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy kategorii 'B' tylko 37 dotyczy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Kolejarze uważają, że to za mało, dlateg ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »