Radio Opole » Gospodarka
2017-03-27, 20:07 Autor: Mariusz Chałupnik

Doradcy pomogą wypełnić PIT osobom starszym i niepełnosprawnym

Ruszyła akcja "Doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością" [fot. Mariusz Chałupnik]
Ruszyła akcja "Doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością" [fot. Mariusz Chałupnik]
Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe, podpowiedzą w jakiej sytuacji możemy dokonać odpisów za internet czy leki, i to za darmo. Ruszyła ogólnopolska akcja "Doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością".
Na Opolszczyźnie bezpłatną pomoc można otrzymać w trzynastu punktach zlokalizowanych w: Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Brzegu, Nysie i Krapkowicach.

- Nasza akcja skierowana jest nie tylko do osób niepełnosprawnych - mówi Mieczysław Sałatyński, przewodniczący Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Opolu.

- Przychodzą również osoby starsze, które nie dają sobie rady i im też pomagamy. Realizujemy to, do czego jesteśmy powołani. Również czynimy to w stosunku do osób, które rozpoczynają działalność gospodarczą. Im też pomagamy w stawianiu pierwszych kroków w działalności.

- Problemy często zaczynają się już od podstawowych czynności - dodaje Sałatyński. - Po pierwsze jaki to ma być PIT. Po drugie jak go wypełnić, bo to jednak są rachunki. Doradca podpowie co można odpisać. Niejednokrotnie osoba, która się leczy ma koszty, nie wie co z tym zrobić, a doradca podpowie co zrobić, aby to odpisać od podatku. Oczywiście według przepisów, które tak stanowią.

Akcja potrwa do końca marca.
Mieczysław Sałatyński
Mieczysław Sałatyński

Gospodarka

2018-12-17, godz. 19:00 Radni zagłosują nad przyszłorocznym budżetem Opola. Jutro (18.12) sesja rady miasta Ponad 1,3 miliarda złotych - tyle wyniesie przyszłoroczny budżet Opola. Władze miasta chcą przeznaczyć na inwestycje pół miliarda złotych. W planie jest m.in. ... » więcej 2018-12-17, godz. 17:25 Prudnik rezygnuje z opłaty targowej. Likwidacja daniny ma zachęcić do bezpośredniej sprzedaży produktów rolnych Od nowego roku zniknie w Prudniku opłata targowa. Według wyliczeń w tym roku wpływy z tej daniny mają wynieść 10 tysięcy złotych. Zaledwie o dwa tysiące przew ... » więcej 2018-12-17, godz. 10:25 Ponad 16 tys. Ukraińców pracuje legalnie na Opolszczyźnie. To pięciokrotny wzrost od 2015 roku Przybywa Ukraińców, którzy pracują na Opolszczyźnie. W ciągu ostatnich trzech lat ich liczba wzrosła pięciokrotnie. Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społeczn ... » więcej 2018-12-16, godz. 17:00 Kończą budowę chodnika. Chcą zdążyć przed świętami Mimo zimy drogowcy kończą jeszcze ostatnie inwestycje. W Kędzierzynie-Koźlu na finiszu jest remont chodnika przy ul. Powstańców Śląskich. Chodzi o fragment od ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Platforma Wirtualnych Targów, czyli dostaniesz pracę bez wychodzenia z domu Platforma Wirtualnych Targów, czyli targi pracy w internecie. Pomysł, który otrzymał dotację Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki zakłada, że każdy zainteres ... » więcej 2018-12-16, godz. 08:00 W listopadzie bezrobocie w powiecie głubczyckim spadło, ale minimalnie. To historyczny rezultat Niewielki, ale jednak spadek. Po raz pierwszy w historii Powiatowego Urzędu Pracy w Głubczycach w listopadzie zmalało bezrobocie. W ubiegłym miesiącu w pośred ... » więcej 2018-12-15, godz. 17:45 Wybuchowy Explomet skorzystał z pieniędzy na innowacje. Ma zaplecze techniczne Działu Nauki Badań i Rozwoju Opolska firma Explomet uruchomiła zaplecze techniczne Działu Nauki Badań i Rozwoju. Obiekt ma stwarzać nowe możliwości wykonywania technologii stowarzyszonych ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:00 "Stop szarej strefie". Pod lupą kontrolerów tym razem znalazły się kluby nocne i targowisko Mandaty na łączną kwotę 3,5 tysiąca złotych to efekt kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w klubach nocnych w po ... » więcej 2018-12-15, godz. 10:30 Budżet powiatu strzeleckiego na rok 2019: dużo inwestycji, ale pieniędzy za mało Znany jest już kształt budżetu powiatu strzeleckiego na przyszły rok. Do kasy starostwa wpłynie 90 mln zł, wydać trzeba będzie o 7 mln więcej. Dziurę budżetow ... » więcej 2018-12-14, godz. 21:00 Arriva: decyzja o rezygnacji z kursowania autobusów podtrzymana. Wicemarszałek: nie oznacza to, że transport publiczny ... Firma autobusowa Arriva 30 czerwca przyszłego roku wycofuje się z kursowania w powiatach kędzierzyńsko-kozielskim i prudnickim. Dzisiaj (14.12) na temat decyz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »