Radio Opole » Gospodarka
2017-03-27, 20:07 Autor: Mariusz Chałupnik

Doradcy pomogą wypełnić PIT osobom starszym i niepełnosprawnym

Ruszyła akcja "Doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością" [fot. Mariusz Chałupnik]
Ruszyła akcja "Doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością" [fot. Mariusz Chałupnik]
Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe, podpowiedzą w jakiej sytuacji możemy dokonać odpisów za internet czy leki, i to za darmo. Ruszyła ogólnopolska akcja "Doradcy podatkowi osobom z niepełnosprawnością".
Na Opolszczyźnie bezpłatną pomoc można otrzymać w trzynastu punktach zlokalizowanych w: Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Brzegu, Nysie i Krapkowicach.

- Nasza akcja skierowana jest nie tylko do osób niepełnosprawnych - mówi Mieczysław Sałatyński, przewodniczący Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Opolu.

- Przychodzą również osoby starsze, które nie dają sobie rady i im też pomagamy. Realizujemy to, do czego jesteśmy powołani. Również czynimy to w stosunku do osób, które rozpoczynają działalność gospodarczą. Im też pomagamy w stawianiu pierwszych kroków w działalności.

- Problemy często zaczynają się już od podstawowych czynności - dodaje Sałatyński. - Po pierwsze jaki to ma być PIT. Po drugie jak go wypełnić, bo to jednak są rachunki. Doradca podpowie co można odpisać. Niejednokrotnie osoba, która się leczy ma koszty, nie wie co z tym zrobić, a doradca podpowie co zrobić, aby to odpisać od podatku. Oczywiście według przepisów, które tak stanowią.

Akcja potrwa do końca marca.
Mieczysław Sałatyński
Mieczysław Sałatyński

Gospodarka

2020-09-18, godz. 20:30 Są oszczędności poprzetargowe, więc gmina Ujazd jeszcze w tym roku wyremontuje 4 drogi Blisko 600 tysięcy złotych udało się zaoszczędzić gminie Ujazd na dotychczasowych inwestycjach. Burmistrz gminy zdecydował, by te pieniądze zainwestować… » więcej 2020-09-18, godz. 09:15 Ozimski samorząd testuje gminną komunikację autobusową. Do końca roku monitorowane będzie zainteresowanie w soł… Magistrat do końca roku będzie sprawdzać zainteresowanie gminną komunikacją autobusową. Samorząd korzysta z dotacji w ramach rządowego programu przywracania… » więcej 2020-09-17, godz. 19:45 Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka DW 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego. To kontynuacja prac związana jest z modernizacją nawierzchni… » więcej 2020-09-17, godz. 17:00 Praca wre przy budowie Centrum Usług Publicznych w Opolu. Trwają roboty konstrukcyjne, a dziś wmurowano kapsułę c… Kapsułę czasu wmurowano na budowie Centrum Usług Publicznych w Opolu. 4-kondygnacyjny budynek będzie mieć prawie 14 tysięcy metrów kwadratowych powierz… » więcej 2020-09-17, godz. 13:55 Studenci i absolwenci nyskiej PWSZ będą mogli skorzystać z praktyk i stażów w firmie Alsecco Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie podpisała kolejne porozumienie z prywatnym przedsiębiorcą. Tym razem jest to firma Alsecco, produkującą okna… » więcej 2020-09-17, godz. 08:30 Gmina Ujazd ogłosiła przetarg na rewitalizację rynku. "Koniunktura jest dużo lepsza niż w lutym" Rynek w Ujeździe zostanie zrewitalizowany, a w miejscu asfaltowej nawierzchni pojawią się nowe ławki i nasadzenia. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na wykonanie… » więcej 2020-09-16, godz. 14:30 Termomodernizacja głubczyckiego "Rolniczaka" i jego internatu dobiega końca. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł Głubczycki „Rolniczak” prowadzi termomodernizację i remontuje swoje wnętrza, jak również w przynależącym do niej internacie. W samej szkole gruntownie… » więcej 2020-09-16, godz. 09:45 Mieszkanie, stancja czy akademik? Studentów czeka wybór lokum. Zainteresowanie mniejsze, ale ceny nie spadły Przez epidemię koronawirusa spadł popyt na studenckie mieszkania i stancje. W ubiegłym roku wolnego lokum nie można było znaleźć już w sierpniu, teraz… » więcej 2020-09-16, godz. 08:15 Cudzoziemcy wracają do pracy na Opolszczyźnie. Największą grupą są wciąż Ukraińcy Od maja liczba obcokrajowców ubezpieczonych w opolskich placówkach ZUS wzrosła o blisko 1500 osób. » więcej 2020-09-15, godz. 20:00 Dwa odcinki drogi wojewódzkiej 409 na terenie gminy Strzeleczki będą wyremontowane Zarząd Dróg Wojewódzkich wyremontuje kolejne dwa odcinki drogi wojewódzkiej 409 na terenie gminy Strzeleczki. Tym razem chodzi o 1,5 km nawierzchni na trasie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***