Radio Opole » Gospodarka
2016-01-29, 07:32 Autor: Jan Poniatyszyn

Spór o sprzedaż działki w Prudniku. Gmina chce inwestora - radna terenu rekreacyjnego

Urszula Rzepiela [zdj. Jan Poniatyszyn]
Urszula Rzepiela [zdj. Jan Poniatyszyn]
Spór wokół uchwały o sprzedaży gruntu zdominował sesję Rady Miejskiej w Prudniku. Chodzi o 38 arów przy ulicy Mieszka I. Teren ten w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod inwestycje. Natomiast zdaniem radnej sprzeciwiającej się sprzedaży tej działki, stanowi ona część atrakcyjnego obszaru i należy całość zagospodarować na cele wypoczynkowe.
- Sprzedaż tego kawałka ziemi spowoduje, że miejsce to, jako całość, straci swoje wyjątkowe walory – uważa prudnicka radna Urszula Rzepiela, emerytowana dyrektor tamtejszego muzeum. – Zaburzy to przyszłe funkcjonowanie całego obszaru o charakterze łąkowo-parkowo-bagiennym. Może on być w piękny sposób wykorzystany, jako rozszerzenie działalności stadionu i stworzenie bazy rekreacyjnej, gdzie możliwość zatrudnienia znajdą młodzi ludzie i ci po pięćdziesiątce. Na usługi w tym sektorze powinniśmy stawiać w mieście.

- Ten teren zainteresował jednego z przedsiębiorców mimo, że pokazywaliśmy różne lokalizacje – argumentuje burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. – Należy ten teren inwestorowi sprzedać, żeby mógł prowadzić działalność. Prudnik potrzebuje miejsc pracy. Stąd robimy wszystko czego potrzebują inwestorzy, aby tylko tutaj pozostali, a nie jest to łatwe.

W pobliżu działki, którą sprzeda gmina były dawniej otaczarnia asfaltu i targowisko. Nieco dalej są podmokłe grunty. Od wielu już lat cały ten teren jest niezagospodarowany. W jego sąsiedztwie znajduje kompleks sportowy ze stadionem miejskim.
Urszula Rzepiela
Franciszek Fejdych

Gospodarka

2019-03-24, godz. 10:45 Niemodlin rozpoczął największą drogową inwestycję w tym roku Rozpoczęła się przebudowa ulicy Lwowskiej w Niemodlinie. Na odcinku 900 metrów drogowcy wymienią nawierzchnię i zamontują oświetlenie. Dodatkowo wzdłuż ulicy ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:10 Budżet województwa wesprze finansowo organizacje społeczne, które dotychczas nie mogły pozyskiwać dofinansowania na lo ... Organizacjom pozarządowym z Opolszczyzny będzie łatwiej sięgać po unijne fundusze. Pomocne w tym będą pieniądze z budżetu samorządu województwa. Dla wielu org ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:00 Więcej ścieżek rowerowych będzie w Tułowicach Od Małych Tułowic i Ligoty Tułowickiej do samego centrum gminy, czyli dworca kolejowego. Tułowice rozbudowują swoją sieć ścieżek pieszo-rowerowych. » więcej 2019-03-22, godz. 12:28 W Walcach powstanie pierwszy w gminie żłobek Milion złotych ma kosztować budowa żłobka z Walcach. Będzie to pierwsza taka placówka w gminie. 640 tysięcy samorząd otrzymał z programu rządowego Maluch Plus ... » więcej 2019-03-22, godz. 10:41 Wody w Polsce będzie coraz mniej. W pierwszej kolejności wpłynie to na uprawy 0,6% wody na naszej planecie nadaje się do picia. Polska jest w grupie państw, którym grozi deficyt wody, a eksperci z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie alar ... » więcej 2019-03-22, godz. 08:53 17 tysięcy złotych co miesiąc - to najwyższa emerytura w naszym regionie wypłacana przez ZUS. Najniższa to 40 groszy Ponad 17 tysięcy złotych emerytury otrzymuje każdego miesiąca jeden z mieszkańców Opola z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ta suma plasuje go na podium zestaw ... » więcej 2019-03-21, godz. 18:00 Otmuchów stawia na LEDy. W przyszłym roku z ulic wszystkich miejscowości w gminie znikną lampy sodowe Otmuchów chce zmodernizować uliczne oświetlenie. Do połowy przyszłego roku, wszystkie lampy sodowe na przydrożnych latarniach w gminie, mają zostać zastąpione ... » więcej 2019-03-21, godz. 12:00 Nie ma wstępu do kluczborskiego Parku Dzierżona. Rewitalizacja potrwa do września Kluczborski Park Dzierżona zamienił się w plac budowy na czas rewitalizacji. Teren przy ulicy Byczyńskiej został zabezpieczony i ogrodzony siatką. » więcej 2019-03-20, godz. 21:00 Kopice będą miały kanalizację. Gmina znalazła brakujące pieniądze dzięki wcześniejszej spłacie kredytu Grodków znalazł pieniądze na rozpoczęcie budowy kanalizacji w największej wiosce na terenie gminy. Mimo, że w najtańsza ze złożonych ofert przekraczała o pona ... » więcej 2019-03-20, godz. 15:45 Kolejne inwestycje w Otmuchowie opóźnią się przez brak wykonawców. "Albo nikt się nie zgłasza, albo oferują ceny nie d ... Opóźnia się remont otmuchowskiego domu kultury. Do dziś wykonawcy mogli składać oferty w drugim przetargu na ten cel. Do magistratu nie wpłynęła jednak żadna ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »