Radio Opole » Gospodarka
2015-11-20, 11:30 Autor: Piotr Wrona

Targowisko w Byczynie ma nowego zarządcę. Dzięki temu osoby wykluczone społecznie mają pracę

Wioletta Kardas dyrektor CISPOL w Polanowicach [zdj. Piotr Wrona]
Wioletta Kardas dyrektor CISPOL w Polanowicach [zdj. Piotr Wrona]
Targowisko w Byczynie wybudowane w ramach programu „Mój Rynek” [zdj. Piotr Wrona]
Targowisko w Byczynie wybudowane w ramach programu „Mój Rynek” [zdj. Piotr Wrona]
Targowisko w Byczynie wybudowane w ramach programu „Mój Rynek” [zdj. Piotr Wrona]
Targowisko w Byczynie wybudowane w ramach programu „Mój Rynek” [zdj. Piotr Wrona]
Centrum Integracji Społecznej z Polanowic rozpoczęło zarządzanie targowiskiem miejskim w Byczynie.
Utrzymaniem porządku nowego targowiska, które zostało przeniesione sprzed zabytkowych murów miejskich na prawą pierzeję rynku, zajmują się obecnie osoby wykluczone społecznie i mające trudności z znalezieniem pracy.

- Mamy podpisaną umowę z urzędem miasta w Byczynie - mówi Wioletta Kardas, dyrektor CISPOL w Polanowicach. - Wiąże się to również z pracami porządkowymi, pracami w soboty oraz zbieraniem opłaty za tzw. rezerwację targowiska, która za pół roku wynosi 60 zł.

Od stycznia CISPOL stanie się również jednostką samorządową. Obecnie jest to samorządowy zakład budżetowy. - Zmiany mają pozwolić na zwiększenie dotacji, jaką otrzymujemy od gminy - dodaje Wioletta Kardas.

- Do tej pory mieliśmy niewielkie dotacje z gminy, do tego dochodziły środki z funduszu pracy. 400 tysięcy złotych musieliśmy wypracować sami – mówi Kadras.

Po zmianach dochód CISPOL będzie trafiał do kasy ratusza. W zamian Byczyna będzie utrzymywała tą jednostkę.
Wioletta Kardas
Wioletta Kardas

Gospodarka

2019-02-20, godz. 15:15 Po dużym poślizgu rusza budowa mieszkań przy Oleskiej w Opolu OTBS buduje mieszkania przy ul. Oleskiej w Opolu, naprzeciwko Uniwersytetu Opolskiego. Chodzi o zabudowę wnętrza kwartału między ulicą Oleską a Dąbrowskiego. ... » więcej 2019-02-20, godz. 10:50 Henryk Labisz najlepszym dekarzem województwa opolskiego Henryk Labisz z podopolskich Chrząstowic został nagrodzony w miniony piątek (15.02) w Łodzi podczas jubileuszowej X Gali SUPERDEKARZ. » więcej 2019-02-20, godz. 10:00 Cisek: Chcą wypróbować emulsję do łatania spękań w drogach Jedna z firm zajmujących się naprawą dróg, zwróciła się do samorządu gminy Cisek z ofertą nowatorskiej metody łatania spękań na asfalcie. Zamiast polewania ic ... » więcej 2019-02-19, godz. 14:04 Olszanka stawia na drogi. Szykują się większe i mniejsze inwestycje Po wielu latach starań mieszkańcy Janowa doczekają się gruntownej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 462. Władze Olszanki współfinansują te inwestycje. Ponadto ... » więcej 2019-02-18, godz. 16:15 Nieskanalizowane wioski stanowią problem gminy Prudnik Po kilku latach dyskusji i szukania pieniędzy ruszy budowa kanalizacji wsi Szybowice w gminie Prudnik. Koszt tej inwestycji szacowany jest na ok. 13 mln złoty ... » więcej 2019-02-18, godz. 13:00 W pierwszym półroczu gotowa będzie obwodnica Malni i Choruli Prace przy budowie obwodnicy Malni i Choruli są już bardzo zaawansowane. Mieszkańcy Gogolina dopingują drogowców, bo liczą na jak najszybsze otwarcie tej drog ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:07 Rusza budowa sieci gazowej w gminie Ujazd Rozpoczyna się proces gazyfikacji miejscowości gminy Ujazd. Najpierw sieć pojawi się w miejscowościach położonych niedaleko dróg krajowych i wojewódzkich, w n ... » więcej 2019-02-17, godz. 15:25 Waloryzacja rent i emerytur. Od 1 marca ZUS wypłaci wyższe świadczenia Od marca najniższe emerytury wzrosną o 70 złotych i wyniosą 1100 złotych brutto. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wskaźnik waloryzac ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:30 Gmina Wołczyn stara się o koncesję na eksploatację złóż solankowych Gruby segregator dokumentów musi przygotować gmina Wołczyn, zanim wybuduje tężnię. Do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej przystąpiły trzy firmy i ... » więcej 2019-02-16, godz. 14:56 Deklaracje podatkowe wypełnione przez skarbówkę już dostępne w internecie. Ruszyła platforma "Twój e-PIT" Od piątku (15.02) działa platforma 'Twój e-PIT' uruchomiona przez fiskus na portalu podatki.gov.pl. Dzięki niej podatnicy mogą w internecie sprawdzić swoje ze ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »