Radio Opole » Sport i turystyka
2024-03-10, 20:02 Autor: Grzegorz Frankowski

Podział punktów w Sosnowcu. Odra Opole remisuje z Zagłębiem

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole - [fot: Grzegorz Frankowski]
Odra Opole zdobywa jeden punkt w Sosnowcu. W meczu 23. kolejki piłkarskiej Fortuna 1. Ligi "niebiesko-czerwoni" zremisowali z tamtejszym Zagłębiem 1:1. W tabeli rozgrywek po tym występie zespół trenera Adama Noconia zajmuje ósme miejsce.
Nie mający nic do stracenia gospodarze, który są na ostatnim miejscu w tabeli rozpoczęli spotkanie z dużym animuszem i w pierwszych minutach zepchnęli nasz zespół do defensywy. Zagłębie wykonało kilka rzutów rożnych, były też celne uderzenia na bramkę Artura Halucha, jednak bez konsekwencji.

Po kwadransie gry do głosu doszła Odra. Po składnej akcji "niebiesko-czerwonych" do piłki w polu karnym doszedł Maksymilian Hebel, jednak jego strzał zablokował jeden z obrońców sosnowiczan. W 31. minucie Odra objęła prowadzenie. Piłkę z autu w pole karne wrzucił Jakub Szrek, a chcący wybić futbolówkę zawodnik Zagłębia Maksymilian Rozwadowicz niefortunnie skierował ją do własnej bramki. W samej końcówce pierwszej połowy wynik mógł jeszcze podwyższyć Jiri Piroch, jednak z kilku metrów nie trafił w światło bramki.

W drugiej połowie opolski zespół długo skutecznie rozbijał ofensywne poczynania gospodarzy i od czasu do czasu wyprowadzał groźne kontry. Tak było między innymi w 65. minucie, kiedy to piłkę z głębi pola otrzymał Din Sula, wbiegł w pole karne i oddał strzał, który odbił się od słupka drużyny Zagłębia.

Osiem minut później skuteczną akcję przeprowadzili gospodarze. Dośrodkowanie z prawej strony precyzyjnym uderzeniem z polu karnym zakończył Hubert Matynia i Zagłębie doprowadza do remisu.

Do końca meczu żadnej ze stron, mimo kilku okazji nie udało się zdobyć kolejnych bramek i ostatecznie spotkanie kończy się podziałem punktów.

- Nie jesteśmy zadowoleni z tego wyniku - mówi Mateusz Kamiński, kapitan ''niebiesko-czerwonych'' - Na pewno jest bardzo duży niedosyt. jeśli chodzi o straconą bramkę, to myślę, że zawsze można lepiej zareagować, jak się traci bramki. Prowadzimy na wyjeździe. Mamy mecz w miarę pod kontrolą i nagle tracimy bramkę i kontrolę nad tym meczem. Wiedzieliśmy, że Zagłębie jest w dramatycznej i rzuci się do ataku od pierwszego gwizdka. Umiejętnie to kontrolowaliśmy. Brakowało kropki nad ''i'', drugiej bramki i większego spokoju, większej kontroli. Jest bardzo duży niedosyt.
Mateusz Kamiński

Sport i turystyka

2024-04-27, godz. 12:00 Dreman Opole Komprachcice o krok od awansu do najlepszej czwórki mistrzostw Polski Przed futsalistami Dremana Opole Komprachcice rewanżowy mecz w ćwierćfinale mistrzostw Polski z Futsalem Leszno. » więcej 2024-04-27, godz. 11:00 Czas na trzeci mecz Weegree z Astorią Bydgoszcz w play-offach I ligi koszykarzy Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej rozegrają dziś (27.04) trzeci mecz przeciwko Astorii Bydgoszcz w rywalizacji o awans do półfinału rozgrywek… » więcej 2024-04-26, godz. 20:59 Jadwiga Cichoń nowym prezesem kędzierzyńskiej ZAKSY Jadwiga Cichoń została nominowana na stanowisko prezesa zarządu klubu siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Decyzję w tej sprawie podjęła dzisiaj (26.04) rada… » więcej 2024-04-26, godz. 18:00 Prudnicki rajd rowerowy upamiętni kolarskie legendy z tego miasta Ciekawą widokowo trasę pokonają uczestnicy imprezy rekreacyjnej organizowanej w Prudniku. Po raz dziewiąty wystartuje Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami… » więcej 2024-04-26, godz. 11:34 W Kietrzu rozpoczęły się przygotowania do największych na południu Polski zawodów driftingowych W nowej formule i w nowej lokalizacji odbędzie się tegoroczna impreza driftingowa w Kietrzu. Zawody, które są reklamowane jako największe tego typu wydarzenie… » więcej 2024-04-25, godz. 20:23 Odra Opole nie zwalnia tempa. Tym razem wygrywa w Niecieczy Trzecia wygrana z rzędu piłkarzy Odry Opole. W spotkaniu 29. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi ''niebiesko-czerwoni'' pokonali na wyjeździe Bruk Bet Termalicę… » więcej 2024-04-25, godz. 15:30 Odra walczy o baraże. Kolejna szansa na punkty w Niecieczy Po zwycięstwach z GKS-em Katowice i Chrobrym Głogów przed zawodnikami Odry Opole kolejne zadanie w walce o realizację celu, jakim jest awans do baraży Fortuna… » więcej 2024-04-25, godz. 14:20 Na przełaj po Dąbrowie. Dzieci i młodzież z całego województwa rywalizowała w mistrzostwach 600, 800, 1000 i 1500 metrów - z takimi dystansami mierzyli się uczestnicy mistrzostw województwa opolskiego w biegach przełajowych. Te kolejny raz odbyły… » więcej 2024-04-25, godz. 13:55 Niepokój kibiców ZAKSY. Trwają poszukiwania nowego sponsora 'Szok i niedowierzanie' - tak kibice kędzierzyńskiej ZAKSY komentują decyzję Grupy Azoty, sponsora tytularnego drużyny siatkarzy o wycofaniu się z finansowania… » więcej 2024-04-24, godz. 21:25 Dreman wysoko wygrywa w pierwszym meczu ćwierćfinału z Futsalem Leszno Piłkarze Dremana Opole Komprachcice pokonali Futsal Leszno 7:3 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym rywalizacji o mistrzostwo Polski. Po trzy bramki dla opolskiego… » więcej