Radio Opole » Sport i turystyka
2020-03-26, 10:00 Autor: Paweł Konieczny

Po 15 latach Stal Nysa wraca do PlusLigi. Władze klubu: Jesteśmy przygotowani

Stal Nysa [fot. Paweł Konieczny]
Stal Nysa [fot. Paweł Konieczny]
Stal Nysa weszła na ostatnią prostą do siatkarskiej elity. Środowa (25.03) decyzja władz PLS o zakończeniu sezonu i przyznaniu dwóm najlepszym ekipom Krispol 1. ligi prawa do starania się o najwyższą klasę rozgrywkową powoduje, że na drodze stoją już tylko kwestie formalne. Stal czeka teraz zewnętrzny audyt.
- Ulga. W końcu jest decyzja. Wszyscy czekali i powiem szczerze, nikt nie spodziewał się innej informacji z PLS, niż koniec rozgrywek - mówi Marek Majka, prezes nyskiego klubu.

- Nie wiedzieliśmy jedynie, co liga zrobi ze spadkami i awansami. Teraz już wszystko jasne. Nie ma jakieś wielkiej radości, nawet nie mamy możliwości, by sobie pogratulować, uścisnąć dłonie. A gratulacje się należą, bo klucz przyjęty do awansu przez władze ligi jest decyzją PLS i według tego klucza, to Stal Nysa była najlepsza drużyną tej fazy rozgrywek. Gratuluję drużynie, trenerom i całemu sztabowi, naszym sponsorom i naszemu właścicielowi, za wsparcie i wiarę w ten projekt. Nie ma jednak na razie świętowania, bo i nawet nie ma jak. Chłopaki mogą dumnie unieść głowę i powiedzieć "w tym, co zagraliśmy, byliśmy najlepsi" - dodaje.

- Sztab zareagował na decyzje PLS w wielką ulgą. Chwilę później była nie za duża radość, ale jednak radość. W przekroju tej części sezonu, który został rozegrany byliśmy najlepsi. Wielkie brawa dla trenera Stelmach i Janasa, całego sztabu i przede wszystkim dla zawodników. To ich zasługa, a ja jestem bardzo dumny. Mimo, że okoliczności w Polsce i na świecie nie są na ten moment radosne. Wierzę jednak, że przyjdą lepsze dni, pandemia minie i wróci normalność. Oby jak najszybciej - mówi Marek Majka.

- Nie tak wyobrażaliśmy sobie koniec tego sezonu, ale przez prawie całą fazę zasadniczą byliśmy najsilniejszą ekipą - mówi Maciej Zajder, środkowy Stali. - Wszyscy życzylibyśmy sobie, żeby ten awans wywalczyć po sportowej walce, po fantastycznym widowisku przy pełnej hali, natomiast musimy uszanować sytuację, jaka w tym momencie panuje w kraju. Poczekajmy do końca na wynik audytu i trzymajmy kciuki, żeby wszystko w miarę szybko i pomyślnie przeszło po naszej myśli. Wtedy już na 100% będziemy mogli cieszyć się tym awansem, jak również myśleć o przygotowaniach do następnego sezonu - zapowiada.

Co teraz czeka nyską Stal? - Audyt to formalność, a nie "konkurs" kto wypadnie lepiej. To dokładnie taka sama procedura, którą przerabialiśmy rok temu. Wiemy, co trzeba spełnić. Jesteśmy przygotowani i będziemy przygotowani. Po audycie czeka nas intensywna praca. Na ten moment jednak sport stoi w miejscu. Czekamy na koniec pandemii i chcemy wrócić do pracy. Dużo zdrowia Wszystkim życzę i jeszcze wytrwajmy - #zostanwdomu - dodaje Majka.

Oprócz Stali o awans do PlusLigi stara się także BBTS Bielsko-Biała, jednakże to klub z Opolszczyzny ma pierwszeństwo w przypadku spełnienia wymogów licencyjnych.

Stal swój ostatni występ w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczyła dokładnie 15 lat temu. Rok później obecny trener nyskiej ekipy Krzysztof Stelmach zdobył mistrzostwo kraju w barwach Skry Bełchatów.

W rozgrywkach Krispol 1. ligi w przyszłym sezonie zagrają Mickiewicz Kluczbork i ZAKSA Strzelce Opolskie, których wyniki sportowe zapewniły utrzymanie na tym szczeblu zmagań.
Maciej Zajder

Sport i turystyka

2020-04-03, godz. 16:00 Kryzys nie ominie nikogo, ale największy wpływ będzie miał na kluby zawodowe. T. Garbowski, prezes OZPN, o sytuacji klubów… - Kryzys związany z koronawirusem dotknie najbardziej kluby duże, zawodowe - nie ma wątpliwości prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Garbowski. Wiele… » więcej 2020-04-02, godz. 20:34 Trudne rozmowy z zawodnikami. Odra Opole chce obniżek wynagrodzeń w związku z pandemią Na obniżkę zgodzili się już trenerzy i pracownicy administracji, trwają jeszcze negocjacje z zawodnikami. W związku ze stratami finansowymi spowodowanymi pandemią… » więcej 2020-04-01, godz. 19:15 Parki nie będą zagrodzone, ale nad jezioro nie można pójść Nowe obostrzenia wprowadzone decyzją rządu wskazują, że nie wolno korzystać z parków, bulwarów czy zieleńców. Samorządy nie są w stanie ogrodzić i zamknąć wszystkich… » więcej 2020-04-01, godz. 16:02 Żużel po wakacjach? Są nowe decyzje co do startu ligowego sezonu 2020 Najpóźniej we wrześniu mają wystartować rozgrywki 2. Ligi Żużlowej. Takie są ustalenia prezesów klubów z przedstawicielami Głównej Komisji Sportu Żużlowego. » więcej 2020-04-01, godz. 13:45 Olesno: miejsca rekreacyjne zamknięte. Policja patroluje teren Dwa parki miejskie, tereny wokół miejskich fontann i promenada. To tylko niektóre miejsce rekreacyjne, które od dzisiaj (01.04) zostały zamknięte. Funkcjonariusze… » więcej 2020-04-01, godz. 11:30 "Festiwalowy" odwołany. Opolski rajd przegrał z pandemią Rajd Festiwalowy został odwołany. Taką decyzję podjął organizator imprezy - Automobilklub Opolski. Powodem odwołania 51. edycji rajdu jest pandemia koronawiru… » więcej 2020-03-28, godz. 20:00 Opolskie żeglarstwo w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia działalności. Z tej okazji został ogłoszony konkurs fotogra… Jak czytamy w komunikacie organizatora, którym jest Opolskie Stowarzyszenie Pieśni spod żagli, ideą konkursu jest zaprezentowanie jak najwięcej liczby zdjęć związanych… » więcej 2020-03-26, godz. 21:00 „Żałujemy, że nie jesteśmy mistrzami, ale teraz ważniejsze są inne rzeczy”. Sebastian Świderski o decyzji PLS Polska Liga Siatkówki zakończyła przedwcześnie sezon 2019/2020 w Pluslidze. Siatkarskie władze postanowiły, że w tym roku nie zostanie wyłoniony mistrz kraju. » więcej 2020-03-26, godz. 17:00 Nie szukajmy wymówek i dbajmy o kondycje nawet będąc w domu „#zostańwdomu”, ale dbaj o swoją kondycję i dietę - apelują specjaliści. Od blisko dwóch tygodni nasza aktywność ogranicza się właściwie do jednej przestrzeni… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »