Radio Opole » Sport i turystyka
2020-03-26, 08:00 Autor: Paweł Konieczny

Uni Opole wśród najlepszych? Furtka do LSK otwarta

Uni Opole [fot. Paweł Konieczny]
Uni Opole [fot. Paweł Konieczny]
Uni Opole ma szansę gry w elicie siatkówki kobiet. Daje ją środowa (25.03) decyzja władz Polskiej Ligi Siatkówki, o zakończeniu sezonu 2019/2020. W LSK rozegrano pełną fazę zasadniczą, a na jej podstawie przyznano tytuł mistrza Polski Chemikowi Police, a kolejne pozycje medalowe Developresowi SkyRes Rzeszów i ŁKS-owi Commercecon Łódź. Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna LSK Wisła Warszawa straci uprawnienie do udziału w rozgrywkach LSK oraz status klubu – członka LSK. To otwiera pewną furtkę drużynie z Opola.
O prawo zastąpienia tej ekipy mogą ubiegać się dwie najwyżej sklasyfikowane kluby 1. ligi, czyli Joker MEKRO ENERGOREMONT Świecie i UNI Opole.

- Dwa tygodnie temu złożyliśmy wniosek o włączenie nas do elity - mówi Maciej Kochański, prezes Uni Opole. - W tej chwili otrzymaliśmy odpowiedź, że dwa kluby: my, a także zespół ze Świecia, przejdą szczegółowy audyt, jaki ma dać podstawy komisji do przyznania jednemu z tych dwóch klubów licencji. Jesteśmy gotowi na każdą ewentualność, ale w tej chwili czekam na oficjalną decyzję Polskiego Związku Piłki Siatkowej o zakończeniu sezonu i oczywiście na medale, które dziewczyny wywalczyły - dodaje.

Polski Związek Piłki Siatkowej, pod którego auspicjami rozgrywana jest 1. liga wciąż nie wydał decyzji o zakończeniu rozgrywek. W obecnej sytuacji wydaje się to jednak nieuniknione, tym bardziej, że rozegrano pełną fazę zasadniczą. - Ta nie układała się na początku, ale zakończyła się wyśmienicie - twierdzi Kochański. - Dziewczyny szły jak burza, więc jesteśmy zadowoleni i cieszymy się, bo to moment w tych niełatwych czasach, kiedy mamy powody do uśmiechu i mam nadzieję, że to także powody do uśmiechu dla wielu mieszkańców Opole - mówi.

Uni Opole w minionym sezonie zwyciężyło w 19 z 24 rozegranych spotkań ligowych. Zgromadziło 56 punktów, o 8 mniej niż zwycięzca rozgrywek, Joker Świecie i o 4 oczka wyprzedziło trzeciego Energetyka Poznań.
Maciej Kochański 1
Maciej Kochański 2

Sport i turystyka

2020-04-03, godz. 16:00 Kryzys nie ominie nikogo, ale największy wpływ będzie miał na kluby zawodowe. T. Garbowski, prezes OZPN, o sytuacji klubów… - Kryzys związany z koronawirusem dotknie najbardziej kluby duże, zawodowe - nie ma wątpliwości prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Garbowski. Wiele… » więcej 2020-04-02, godz. 20:34 Trudne rozmowy z zawodnikami. Odra Opole chce obniżek wynagrodzeń w związku z pandemią Na obniżkę zgodzili się już trenerzy i pracownicy administracji, trwają jeszcze negocjacje z zawodnikami. W związku ze stratami finansowymi spowodowanymi pandemią… » więcej 2020-04-01, godz. 19:15 Parki nie będą zagrodzone, ale nad jezioro nie można pójść Nowe obostrzenia wprowadzone decyzją rządu wskazują, że nie wolno korzystać z parków, bulwarów czy zieleńców. Samorządy nie są w stanie ogrodzić i zamknąć wszystkich… » więcej 2020-04-01, godz. 16:02 Żużel po wakacjach? Są nowe decyzje co do startu ligowego sezonu 2020 Najpóźniej we wrześniu mają wystartować rozgrywki 2. Ligi Żużlowej. Takie są ustalenia prezesów klubów z przedstawicielami Głównej Komisji Sportu Żużlowego. » więcej 2020-04-01, godz. 13:45 Olesno: miejsca rekreacyjne zamknięte. Policja patroluje teren Dwa parki miejskie, tereny wokół miejskich fontann i promenada. To tylko niektóre miejsce rekreacyjne, które od dzisiaj (01.04) zostały zamknięte. Funkcjonariusze… » więcej 2020-04-01, godz. 11:30 "Festiwalowy" odwołany. Opolski rajd przegrał z pandemią Rajd Festiwalowy został odwołany. Taką decyzję podjął organizator imprezy - Automobilklub Opolski. Powodem odwołania 51. edycji rajdu jest pandemia koronawiru… » więcej 2020-03-28, godz. 20:00 Opolskie żeglarstwo w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia działalności. Z tej okazji został ogłoszony konkurs fotogra… Jak czytamy w komunikacie organizatora, którym jest Opolskie Stowarzyszenie Pieśni spod żagli, ideą konkursu jest zaprezentowanie jak najwięcej liczby zdjęć związanych… » więcej 2020-03-26, godz. 21:00 „Żałujemy, że nie jesteśmy mistrzami, ale teraz ważniejsze są inne rzeczy”. Sebastian Świderski o decyzji PLS Polska Liga Siatkówki zakończyła przedwcześnie sezon 2019/2020 w Pluslidze. Siatkarskie władze postanowiły, że w tym roku nie zostanie wyłoniony mistrz kraju. » więcej 2020-03-26, godz. 17:00 Nie szukajmy wymówek i dbajmy o kondycje nawet będąc w domu „#zostańwdomu”, ale dbaj o swoją kondycję i dietę - apelują specjaliści. Od blisko dwóch tygodni nasza aktywność ogranicza się właściwie do jednej przestrzeni… » więcej 2020-03-26, godz. 10:00 Po 15 latach Stal Nysa wraca do PlusLigi. Władze klubu: Jesteśmy przygotowani Stal Nysa weszła na ostatnią prostą do siatkarskiej elity. Środowa (25.03) decyzja władz PLS o zakończeniu sezonu i przyznaniu dwóm najlepszym ekipom Krispol 1… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »