Radio Opole » Sport i turystyka
2017-04-20, 09:00 Autor: Dorota Kłonowska

Nyska hala sportowa wciąż bezimienna. Żadna z nazw nie „powaliła” komisji konkursowej

Nyska hala sportowa w budowie [Fot.Dorota Kłonowska]
Nyska hala sportowa w budowie [Fot.Dorota Kłonowska]
83 zgłoszenia wpłynęły na konkurs na nazwę budowanej w Nysie hali sportowej przy ul. Sudeckiej. Zwycięzca miał otrzymać 1000 zł nagrody, ale pieniądze wrócą do gminy, bowiem żadna z propozycji nie znalazła uznania u komisji konkursowej. Ostatecznie nazwę wymyślą sami urzędnicy. Za darmo.
- Komisja konkursowa obradowała dwa dni, przestudiowaliśmy wszystkie 83 propozycje, ale żadna z nazw nie „powaliła” nas na kolana. Ostatecznie konkurs na nazwę budowanej hali sportowej nie został rozstrzygnięty. Mimo wielu zgłoszeń, powtarzało się w zasadzie jedynie kilka określeń : Centrum Sportowe Nysa, Arena Nysa, Kocioł Nyski – mówi wiceburmistrz Piotr Bobak.

Bobak dodaje, że najbardziej charakterystyczna jest nazwa Kocioł Nyski, ale została już tradycyjnie przypisana hali przy ul. Głuchołaskiej.

- To kawał historii nyskiej siatkówki, naszego zespołu, panuje tam niepowtarzalna atmosfera i byłoby niezręcznie to określenie zapożyczać – mówi wiceburmistrz.

Ostatecznie komisja nie rozstrzygnęła konkursu. Nowa hala sportowa przy ul. Sudeckiej zostanie oddana do użytku we wrześniu. Do tego czasu urzędnicy mają wymyślić dla niej nazwę.
Piotr Bobak

Sport i turystyka

2017-07-20, godz. 14:00 Nowe boisko nie tylko dla szkoły. W Brzegu chcą zachęcić mieszkańców do gry w piłkę Samorząd otrzymał rządowe wsparcie na budowę boiska wielofunkcyjnego przy ulicy Oławskiej. Obiekt zamiast asfaltu, będzie mieć sztuczną nawierzchnię i nowe ur ... » więcej 2017-07-20, godz. 06:00 Nowe wzmocnienie pierwszoligowych siatkarek Do zespołu AZS-u UNI Opole dołączyła Nikola Abramajtys, wychowanka klubu. » więcej 2017-07-19, godz. 20:20 Ruszył konkurs na nazwę "Okrąglaka" w Opolu Rozpoczął się proces komercjalizacji opolskiego 'Okrąglaka'. Ogłoszony konkurs ma charakter dwuetapowy. Pierwszy etap potrwa 20 dni - to czas dla podmiotów pr ... » więcej 2017-07-19, godz. 15:00 RIO wskazało nieprawidłowości w dotacjach na opolski sport. Rol: Nie ze wszystkimi uwagami się zgadzamy Nieprawidłowości w zakresie dofinansowywania sportu przez opolski ratusz wykazała Regionalna Izba Obrachunkowa. Chodzi o dotowanie dwóch klubów sportowych: Gw ... » więcej 2017-07-19, godz. 15:00 Europejska przygoda Gwardii Opole rozpocznie się w Portugalii lub Serbii Poznaliśmy potencjalnych rywali Gwardii Opole w II rundzie eliminacji Pucharu EHF. Przeciwnikiem będzie zwycięzca pary S.L. Benfica Lizbona - Dinamo Panczewo. » więcej 2017-07-19, godz. 14:00 Piłkarski obieżyświat trafia do Odry Odra Opole pozyskała nowego napastnika. Jest nim 27-letni Paweł Wojciechowski, który w trakcie swej kariery miał okazję grywać w wielu klubach i ligach. » więcej 2017-07-19, godz. 14:00 Jest dotacja z ministerstwa na modernizację przyszkolnych boisk w gminie Niemodlin 422 tysiące złotych - taką kwotą Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje przebudowę boisk przy szkołach w Graczach i Grabinie. » więcej 2017-07-18, godz. 18:00 Opolscy pływacy trenują do mistrzostw świata w Budapeszcie Dwójka zawodników Towarzystwa Sportowego Masters Opole Zbigniew Januszkiewicz i Tomasz Samsel będą reprezentowali Opolszczyznę i Polskę podczas Mistrzostw Świ ... » więcej 2017-07-18, godz. 14:15 W Brzegu będzie królować piłka nożna i siatkówka na plaży. Rusza Wakacjada 2017 W najbliższy weekend ruszają największe miejskie sportowe zawody dla dzieci i młodzieży. Brzeska Wakacjada będzie organizowana już po raz szósty. Siatkówka na ... » więcej 2017-07-17, godz. 21:00 Okrąglak przeszedł chrzest. Pierwsi trenowali zawodnicy Gwardii Opole 2,5 roku prac, zainwestowanych blisko 40 milionów złotych. Opolska hala widowiskowo-sportowa Okrąglak przeszła pierwszy chrzest. Inauguracyjny trening odbyli ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »