Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-10-03, 17:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Rusza Opolski Festiwal Fotografii. "Przygotowaliśmy 18 wystaw"

Rusza Opolski Festiwal Fotografii. "Przygotowaliśmy 18 wystaw" [fot. Wiktoria Palarczyk]
Rusza Opolski Festiwal Fotografii. "Przygotowaliśmy 18 wystaw" [fot. Wiktoria Palarczyk]
Rusza Opolski Festiwal Fotografii. "Przygotowaliśmy 18 wystaw" [fot. Wiktoria Palarczyk]
Rusza Opolski Festiwal Fotografii. "Przygotowaliśmy 18 wystaw" [fot. Wiktoria Palarczyk]
"Czas utrwalony" to hasło tegorocznego Opolskiego Festiwalu Fotografii, które zinterpretują zaproszeni autorzy. Gośćmi 9. edycji tego wydarzenia będą m.in. Adam Tuchliński, Krzysztof Gołuch, Michał Siarek, Hubert Humka, Tytus Grodzicki i Michał Łuczak. Odwiedzający wystawy będą mogli zobaczyć coś, co już nie istnieje, przeminęło lub zmieniło się. W sumie przygotowano 18 wystaw.
- Wszystkie te wystawy mają charakter narracyjny - mówi Sławoj Dubiel, jeden z organizatorów. - Oprócz tego, że przyjdzie się zobaczyć zdjęcia, trzeba będzie się zainteresować tekstem. Bez odniesienia się do tekstu mogą być one nieczytelne. Najważniejsza nasza wystawa dotyczy roku 1989. Jeżeli pójdziecie i zobaczycie zdjęcie młodego Krzysztofa Millera, tylko z roku 1989, to zobaczycie jak bardzo Polska się zmieniła. To są zdjęcia czarno-białe z początków jego twórczości. Zanim stał się tym znanym Millerem, który był potem najbliżej najważniejszych wydarzeń na świecie.

- W tym roku startujemy z wystawą książek - mówi Michał Grocholski, jeden z organizatorów festiwalu.- Książek poświęconych fotografii, albumom fotograficznym. To są eseje fotograficzne, poważne książki dokumentalne, gdzie fotografia gra główną rolę. W tym roku na pierwszej edycji wystawy będzie 30 książek polskich wydawnictw. Będzie to miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu 18 października.

Wszystkie te książki, co roku będą trafiać do zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Na wystawach towarzyszących zobaczymy m.in. prace laureatów opolskiego Fotomaratonu i Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Przypomnijmy, festiwal rozpoczyna się jutro (04.10) wernisażami Sławomira Mielnika i Adama Żądło, laureata konkursu "Pokaż się" i "Kobiety Fotonu". Oba wydarzenia będą miały miejsce o godzinie 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Dodajmy, że Radio Opole objęło festiwal patronatem medialnym.
Sławoj Dubiel
Michał Grocholski

Kultura i rozrywka

2020-11-26, godz. 09:00 "Wotum" Macieja Siembiedy - ostatni odcinek superprodukcji Przed nami ostatni odcinek naszej radiowej superprodukcji - słuchowiska 'Wotum' według powieści Macieja Siembiedy. W czwartek (26.11) w drugiej godzinie Rewirów… » więcej 2020-11-25, godz. 16:00 Ogrody Literatury w WBP Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu realizuje w listopadzie różne cykle spotkań autorskich. Jednym z nich są 'Ogrody Literatury'. I w ramach nich zaprasza… » więcej 2020-11-25, godz. 13:00 MBP: Literacka opowieść o śmierci. Spotkanie z Angeliką Kuźniak W ramach 18. Opolskiej Jesieni Literackiej Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przygotowała kolejne spotkanie autorskie on-line. Tym razem gościem Mateusza… » więcej 2020-11-25, godz. 08:39 Echa przeszłości, które słychać do dziś - spotkanie z Wojciechem Tochmanem w ramach 18. Opolskiej Jesieni Litera… Wojciech Tochman - znany i wielokrotnie nagradzany pisarz oraz reporter był gościem spotkania online w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-11-25, godz. 08:00 Mniej zdjęć, ale większa jakość. Taki był XXII Oleski Konkurs Fotograficzny Można już oglądać w internecie zdjęcia zgłoszone do XXII Oleskiego Konkursu Fotograficznego. » więcej 2020-11-24, godz. 20:00 Opolski Tydzień Filmu Niemieckiego w wersji on-line Do 29 listopada możemy uczestniczyć w przeglądzie filmów niemieckich. Tym razem na platformie mojekino.pl dostępnych jest 9 filmów, do których kody działają… » więcej 2020-11-24, godz. 19:00 Biała: zainwestowali w sprzęt estradowy, zorganizują więcej kulturalnych imprez plenerowych Nowoczesną, mobilną scenę z nagłośnieniem zakupiła gminna placówka kulturalna w Białej. Dzięki temu znacznie zaoszczędzi organizując imprezy plenerowe… » więcej 2020-11-24, godz. 16:00 Można zamówić książki w opolskiej bibliotece Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu postanowiła pomóc miłośnikom literatury. Mimo, iż placówka jest zamknięta dla czytelników to można zamówić zdalnie… » więcej 2020-11-24, godz. 14:00 Duet GOCH. wystąpi w Studiu M Radia Opole. Koncert na naszej antenie Kolejny koncert z legendarnego Studia M imienia SBB słuchacze usłyszą na głównej antenie Radia Opole. W najbliższy piątek (27.11) w naszym studiu zagra… » więcej 2020-11-24, godz. 12:53 Nie żyje opolski poeta i prozaik Władysław Żołnowski Władysław Żołnowski urodził się 3 września 1932 roku w Rohaczynie na kresach II Rzeczypospolitej. Po wojnie osiadł w Namysłowie. Pracował jako nauczyciel… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***