Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-10-04, 21:32 Autor: Mariusz Majeran

9.OFF: Opolski Festiwal Fotografii otwarty [ZDJĘCIA]

9. Opolski Festiwal Fotografii [fot. Mariusz Majeran]
9. Opolski Festiwal Fotografii [fot. Mariusz Majeran]
Dziewiąte święto fotografii w Opolu zostało uroczyście otwarte dwoma wystawami. W Galerii Zamostek MBP swoją dwudziestoletnią pracę podsumował Sławomir Mielnik a w Fotogalerii zdjęcia zaprezentował młody fotografik z Pcimia.
Opolski Festiwal Fotografii zebrał w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu zarówno miłośników fotografii jak i fotografików.

- Od samego początku chcieliśmy, żeby to była duża, profesjonalna impreza - podkreśla Michał Grocholski, prezes Fundacji 2.0 - organizator festiwalu. - Gdy robiliśmy pierwszy, widzieliśmy, że jest super odzew. Zarówno ze strony odbiorców naszych, którzy przychodzili na wystawy, jak i ze strony miasta i instytucji, które nas wspierają. Bo to nie są tylko instytucje miejskie, ale też marszałkowskie. Wszyscy są za nami, wszyscy trzymają kciuki, wszyscy chcą nam pomóc, że fajnie, że pojawili się ludzie, którzy wpadli na pomysł, którzy chcą robić festiwal fotograficzny. Po prostu dostaliśmy od nich dużego, mówiąc potocznie powera do działania. I to robimy. Teraz jest dziewiąty, już mamy właściwie zaplanowany dziesiąty, w dużej mierze. No, super sprawa.

Swoją wystawę zatytułowaną "Opuszczona wieś" otworzył Adam Żądło, zwycięzca ogólnopolskiego konkursu "Pokaż się".

- "Pokaż się", tak się nazywa. Pochodzę ze wsi. Pcim to jest mała miejscowość pomiędzy Krakowem a Zakopanem. Projekt z jednej strony jest bardzo osobisty a z drugiej też opowiada o takim naszym ogólnym stosunku do wsi. O tym, co się w naszej wsi zmieniło.

Opolski fotografik i współtwórca festiwalu Sławomir Mielnik w Galerii Zamostek spróbował pokazać swoją dwudziestoletnią pracę reporterską.

- To dotyczy ostatnich moich dwudziestu lat pracy jako fotoreportera w opolskich mediach. Już nie pracuję jako fotoreporter. To są takie własnie moje sentymentalne spotkania z ludźmi, z sytuacjami. Zdjęć jest 54. Wybór był dokonywany z ponad 100 tysięcy zdjęć, które zrobiłem - informuje Mielnik.

W sobotę (05.10) warsztaty i kolejny wernisaż, tym razem w Galerii Sztuki Współczesnej. A później aż do 8 grudnia działania związane z 9. Opolskim Festiwalem Fotografii. Szczegóły wydarzeń na stronie organizatora i w zakładce patronaty Radia Opole.
Michał Grocholski
Adam Żądło
Sławomir Mielnik

Kultura i rozrywka

2019-10-18, godz. 19:15 Głogówek: festiwal beethovenowski wyróżniony ogólnopolską nagrodą Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, organizowany przez Muzeum Regionalne w Głogówku, otrzymał certyfikat i godło 'Turystyczny Produkt Roku 2019', przy ... » więcej 2019-10-18, godz. 17:00 Stanisław Soyka zaśpiewa w Strzelcach Opolskich W ramach V Festiwalu Jazzowego w sobotę (19.10)odbędzie się koncert 'Strzeleckie Ogrody Jazzowe'. Na scenie Strzeleckiego Ośrodka Kultury pojawi się Stanisław ... » więcej 2019-10-18, godz. 13:07 Obszerny i zróżnicowany program zabrzmi w kameralnym wydaniu w Filharmonii Opolskiej Cztery obszerne dzieła w zróżnicowanym stylu pojawią się na wieczornym (18.10) koncercie w Filharmonii Opolskiej. Obok dzieł polskich twórców, m.in. Serenady ... » więcej 2019-10-18, godz. 10:00 Po raz 26. w Kędzierzynie-Koźlu startuje festiwal filmowy "Publicystyka" Ponad 200 filmów nadesłali twórcy z całego świata na tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia 'Publicystyka 2019' ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:30 Remigiusz Kuźmiński: "Śpiewam od zawsze". W niedzielę retransmisja koncertu [ZDJĘCIA] Gratka dla miłośników muzyki wokalnej, utworów pop-jazzowych, soulowych, funkowych, R&B, a także musicalowych i literackich. Niedawno w Studiu M im. SBB Radia ... » więcej 2019-10-16, godz. 18:15 Głuchołazy: nowa biblioteka przyciąga coraz więcej czytelników Nowoczesną bibliotekę mają Głuchołazach. Powstała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zrealizowano tam obiekt imponujący rozwiązaniami architek ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:00 Warsztaty z pedagogiki teatru w opolskich "Lalkach" Opolski Teatr Lalki i Aktora organizuje warsztaty z pedagogiki teatru. Zajęcia są skierowane do nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury, a także wszystkich ... » więcej 2019-10-15, godz. 12:30 Opolska aktorka obchodzi jubileusz sceniczny. 30 lat w jednym teatrze 30 lat na scenie Teatru imienia Jana Kochanowskiego w Opolu spędziła Judyta Paradzińska. Aktorka przez te lata zagrała wiele ról, które pamiętamy do dziś. Gra ... » więcej 2019-10-15, godz. 08:45 Będzie pierwsza impreza kulturalna na wyremontowanym placu świętego Sebastiana w Opolu 'Poznaj nowy plac świętego Sebastiana'. W najbliższą sobotę (19.10) o 17:00 Urząd Miasta Opola zorganizuje pierwsze przedsięwzięcie po wyremontowaniu skweru w ... » więcej 2019-10-14, godz. 18:45 Nyskie muzeum zdradzi tajniki renowacji zabytków Nyskie muzeum zaprezentuje tajniki pracy konserwatora zabytków. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił przy renowacji pamiątek przeszłości, może wziąć udzia ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »