Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-07-30, 10:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Polscy debiutanci na Opole Songwriters Festival 2019

Maja Andrzejewska z zespołu Kwiaty [fot. archiwum artysty]
Maja Andrzejewska z zespołu Kwiaty [fot. archiwum artysty]
Listę polskich debiutantów ujawnili organizatorzy Opole SongWriters Festival. Oprócz czołowych gwiazd tegorocznej edycji, jak na przykład Courtney Barnett czy Lecha Janerki, będzie też miejsce na muzyczne odkrycia. Do Opola zaproszono zespół Kwiaty, duet Orzeł i Reszka, twórcę forest techno - Janusza Jurgę i warszawskiego songwritera o pseudonimie Bałtyk.
- Podobnie jak rok temu uruchamiamy drugą scenę przed NCPP - mówi Roman Szczepanek, pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu. - Będą to polscy debiutanci, którzy zostali wybrani po części ze zgłoszeń, które otrzymujemy przez cały rok. Tych zgłoszeń jest z roku na rok coraz więcej, a ja wszystkie staram się odsłuchiwać. Z tych zgłoszeń czasem zdarza się ktoś, kto jest w jakiś sposób wyjątkowy i staramy się zaprosić go na festiwal. Z drugiej strony sam jeżdżę na festiwale i sam staram się słuchać dużo muzyki - dodaje.

- Zespół Kwiaty przyjedzie do nas z Trójmiasta - mówi Szczepanek. - Kwiaty mają piękną nazwę. Jest to też piękny zespół, ponieważ jego wokalistką jest bardzo młoda i ładna dziewczyna, która dysponuje też ciekawym głosem. Jest otoczona trzema chłopakami, z których jeden jest najbardziej znany. To jest perkusista Jacek Frąś, który występował w formacji Cool Kids of Death - dodaje.

Opole SongWriters odbędzie się w dniach 6 - 7 września. W niedzielę (8.09) Radio Opole zaprasza na towarzyszący wydarzeniu koncert Johna Portera. To wydarzenie z okazji 40. rocznicy nagrania w naszej rozgłośni legendarnej płyty "Helicopters". Koncert odbędzie się w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.
Roman Szczepanek cz. 1
Roman Szczepanek cz. 2

Kultura i rozrywka

2020-07-08, godz. 14:15 Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez… » więcej 2020-07-08, godz. 13:30 Plenerowa wystawa młodych fotografów w Bastionie św. Jadwigi 'ARAnżacje fotograficzne' - to nowa, plenerowa wystawa, która pojawiła się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały fotografie… » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Na wakacyjne "wodowanie" zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu Zajęcia w plenerze poprowadzą: Natalia Krawczyk, która jest pływaczką i artystką oraz Gaja Karolczak, która od wielu lat promuje czytelnictwo. » więcej 2020-07-07, godz. 22:08 "Dyplomy 2020" można oglądać w GSW w Opolu W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu otwarto wystawę 'Dyplomy 2020'. Swoje dokonania prezentuje 27 dyplomantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2020-07-07, godz. 11:07 Autorskie spotkanie w WBP o czasach PRL Pierwsze w czasach pandemii koronawirusa spotkanie autorskie z publicznością organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Gościem będzie warszawski dziennikarz… » więcej 2020-07-07, godz. 07:30 Grupy rekonstrukcyjne i bractwa z kilku krajów chcą przyjechać na Międzynarodowy Turniej Rycerski do Byczyny Dużym zainteresowaniem cieszy się planowany na drugi weekend września Międzynarodowy Turniej Rycerski w Biskupicach obok Byczyny. » więcej 2020-07-06, godz. 13:00 "Wpadnij w bibliosieć". Spotkania online z youtuberkami organizuje MBP w Opolu Anna Bartłomiejczyk i Marta Gajewska to absolwentki dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim, które prowadzą jeden z najprężniej rozwijających… » więcej 2020-07-06, godz. 11:15 Konkurs na najlepszy rap organizuje Nyski Dom Kultury Nyski Dom Kultury poszukuje młodych, utalentowanych twórców, którzy chętnie rozwijają swoje muzyczne pasje. Trwa wakacyjny konkurs na najlepszy rap. Zainteresowani… » więcej 2020-07-05, godz. 11:58 "Ekowakacje" w MBP w Kędzierzynie-Koźlu zaprzyjaźnią z przyrodą i zachęcą do proekologicznych postaw Zajęcia edukacyjno-plastyczne i warsztaty literackie z makulaturą, bioróżnorodnością i recyklingiem w tle. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-07-04, godz. 17:00 Dla dużych i małych. W Komprachcicach nauczą, jak zrobić profesjonalne latawce Nieco o nich zapomnieliśmy i coraz rzadziej pojawiają się na naszym niebie, ale będzie można te braki nadrobić. Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcice organizuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »