Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-07-30, 10:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Polscy debiutanci na Opole Songwriters Festival 2019

Maja Andrzejewska z zespołu Kwiaty [fot. archiwum artysty]
Maja Andrzejewska z zespołu Kwiaty [fot. archiwum artysty]
Listę polskich debiutantów ujawnili organizatorzy Opole SongWriters Festival. Oprócz czołowych gwiazd tegorocznej edycji, jak na przykład Courtney Barnett czy Lecha Janerki, będzie też miejsce na muzyczne odkrycia. Do Opola zaproszono zespół Kwiaty, duet Orzeł i Reszka, twórcę forest techno - Janusza Jurgę i warszawskiego songwritera o pseudonimie Bałtyk.
- Podobnie jak rok temu uruchamiamy drugą scenę przed NCPP - mówi Roman Szczepanek, pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu. - Będą to polscy debiutanci, którzy zostali wybrani po części ze zgłoszeń, które otrzymujemy przez cały rok. Tych zgłoszeń jest z roku na rok coraz więcej, a ja wszystkie staram się odsłuchiwać. Z tych zgłoszeń czasem zdarza się ktoś, kto jest w jakiś sposób wyjątkowy i staramy się zaprosić go na festiwal. Z drugiej strony sam jeżdżę na festiwale i sam staram się słuchać dużo muzyki - dodaje.

- Zespół Kwiaty przyjedzie do nas z Trójmiasta - mówi Szczepanek. - Kwiaty mają piękną nazwę. Jest to też piękny zespół, ponieważ jego wokalistką jest bardzo młoda i ładna dziewczyna, która dysponuje też ciekawym głosem. Jest otoczona trzema chłopakami, z których jeden jest najbardziej znany. To jest perkusista Jacek Frąś, który występował w formacji Cool Kids of Death - dodaje.

Opole SongWriters odbędzie się w dniach 6 - 7 września. W niedzielę (8.09) Radio Opole zaprasza na towarzyszący wydarzeniu koncert Johna Portera. To wydarzenie z okazji 40. rocznicy nagrania w naszej rozgłośni legendarnej płyty "Helicopters". Koncert odbędzie się w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.
Roman Szczepanek cz. 1
Roman Szczepanek cz. 2

Kultura i rozrywka

2019-09-15, godz. 15:10 "Standing ovation" dla Krzysztofa Pendereckiego na inauguracji festiwalu w Zabrzu! [ZDJĘCIA] Publiczność poderwała się z miejsc, nagradzając gromkimi brawami maestro Krzysztofa Pendereckiego, który poprowadził orkiestrę Sinfonietta Cracovia w 'Adagio' ... » więcej 2019-09-15, godz. 13:41 W pogoni za skarpetkami... "Niedoparki" w OTLiA 'Niedoparki' opanowały Opolski Teatr Lalki i Aktora. Za nami prapremiera spektaklu o małych stworzonkach, które kradną ludziom skarpetki. To opowieść napisana ... » więcej 2019-09-15, godz. 08:35 Piękne zdjęcia i poruszające historie. W ten weekend w Opolu - festiwal filmu dokumentalnego HumanDOC - Nasz festiwal jest dla osób, które są ciekawe świata i chcą poszerzyć swoje horyzonty - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Izabela Żbikowska z ... » więcej 2019-09-14, godz. 19:00 Mocny akcent na inaugurację festiwalu Krzysztofa Pendereckiego w Zabrzu 'Spotkanie osobowości światowego formatu' - tak organizatorzy zapowiadają VII Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego - poziom 320 w Zabrzu. Wyda ... » więcej 2019-09-14, godz. 12:23 Kędzierzyn-Koźle: wielki aplauz po koncercie z muzyką średniowieczną Owacjami na stojąco i bisem zakończył się piątkowy (13.09) koncert inaugurujący IV Festiwal Mikołaja z Koźla (13-15.09). Publiczność, która niemal szczelnie w ... » więcej 2019-09-14, godz. 07:59 Plebiscytowe Opole - multimedialna wystawa w Kochanowskim Stowarzyszenie Nasz Grodziec we współpracy z Instytutem Śląskim, Teatrem Kochanowskiego oraz oddziałem terenowym Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Opolu, org ... » więcej 2019-09-13, godz. 15:14 Młodzież z Głubczyc "smakowała" owoców pracy archeologów 'Archeologia w okresie lateńskim na Wysoczyźnie Głubczyckiej' - to tytuł prelekcji jaką wygłosił dr Marek Bednarek z Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach Europ ... » więcej 2019-09-12, godz. 22:38 Koncerty w Studiu M im. SBB wracają po wakacyjnej przerwie. Na początek zespół ATME [ZDJĘCIA] Szeroko pojęty rock, muzyka etniczna i metal progresywny - takie dźwięki wypełniły wieczorem legendarne Studiu M im. SBB Radia Opole. ATME - tak nazywa się ze ... » więcej 2019-09-12, godz. 17:17 Fragmenty "Katarynki" w opolskim ogrodzie. To była kolejna odsłona Narodowego Czytania Nowel Polskich 'Katarynkę' autorstwa Bolesława Prusa zaprezentowali dziś (12.09) w Opolu zaproszeni goście podczas Narodowego Czytania Nowel Polskich. Spotkanie zorganizowan ... » więcej 2019-09-12, godz. 12:30 Warsztaty rękodzieła w Powiatowym Centrum Kultury W darmowych warsztatach rękodzieła można wziąć udział w sobotę (14.09) w Powiatowym Centrum Kultury. Impreza wpisuje się w cykl wydarzeń w ramach Europejskich ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »