Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-07-09, 18:45 Autor: Wojciech Murański

Opole: Meduza pod Gwiazdami przyciąga opolan. Dziś Goodbye Berlin

Meduza pod gwiazdami
Meduza pod gwiazdami
Plenerowe kino na małym Rynku skutecznie przyciąga Opolan. W ubiegły wtorek fińską komedię Heavy Trip przyszły oglądać tłumy.
Organizatorzy zapowiadają, że dzięki współpracy z władzami Opola, liczba projekcji może wzrosnąć nawet do 13 seansów. Repertuar "Meduzy pod Gwiazdami" bazuje na najlepszych pozycjach filmowych, Kina Meduza, które wpisują się w konwencję filmu inteligentnego i zabawnego, ale przystępnego dla większości widzów. - Dzisiaj (09.07) będzie wyświetlany film Goodbye Berlin, tak na prawdę adresowany do nastolatków - mówi Rafał Mościcki, prezes Stowarzyszenia Opolskie Lamy.

-To jest fajny film, który może, że tak powiem, im pokazać fajne spojrzenie na świat, a dla wszystkich starszych to jest taki film, który pokazuje, że każdy w życiu miał taki moment, kiedy dojrzewał, kiedy dorastał, kiedy szukał przygód. To jest fajne, że te wszystkie filmy będą miały taki międzypokoleniowy łącznik.

Projekcje odbywają się w każdy wtorek o godzinie 21:00. Na przyszły tydzień przewidziany jest szwedzki film Mężczyzna Imieniem Ove.
Rafał Mościcki

Kultura i rozrywka

2020-07-08, godz. 14:15 Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez… » więcej 2020-07-08, godz. 13:30 Plenerowa wystawa młodych fotografów w Bastionie św. Jadwigi 'ARAnżacje fotograficzne' - to nowa, plenerowa wystawa, która pojawiła się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały fotografie… » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Na wakacyjne "wodowanie" zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu Zajęcia w plenerze poprowadzą: Natalia Krawczyk, która jest pływaczką i artystką oraz Gaja Karolczak, która od wielu lat promuje czytelnictwo. » więcej 2020-07-07, godz. 22:08 "Dyplomy 2020" można oglądać w GSW w Opolu W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu otwarto wystawę 'Dyplomy 2020'. Swoje dokonania prezentuje 27 dyplomantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2020-07-07, godz. 11:07 Autorskie spotkanie w WBP o czasach PRL Pierwsze w czasach pandemii koronawirusa spotkanie autorskie z publicznością organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Gościem będzie warszawski dziennikarz… » więcej 2020-07-07, godz. 07:30 Grupy rekonstrukcyjne i bractwa z kilku krajów chcą przyjechać na Międzynarodowy Turniej Rycerski do Byczyny Dużym zainteresowaniem cieszy się planowany na drugi weekend września Międzynarodowy Turniej Rycerski w Biskupicach obok Byczyny. » więcej 2020-07-06, godz. 13:00 "Wpadnij w bibliosieć". Spotkania online z youtuberkami organizuje MBP w Opolu Anna Bartłomiejczyk i Marta Gajewska to absolwentki dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim, które prowadzą jeden z najprężniej rozwijających… » więcej 2020-07-06, godz. 11:15 Konkurs na najlepszy rap organizuje Nyski Dom Kultury Nyski Dom Kultury poszukuje młodych, utalentowanych twórców, którzy chętnie rozwijają swoje muzyczne pasje. Trwa wakacyjny konkurs na najlepszy rap. Zainteresowani… » więcej 2020-07-05, godz. 11:58 "Ekowakacje" w MBP w Kędzierzynie-Koźlu zaprzyjaźnią z przyrodą i zachęcą do proekologicznych postaw Zajęcia edukacyjno-plastyczne i warsztaty literackie z makulaturą, bioróżnorodnością i recyklingiem w tle. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-07-04, godz. 17:00 Dla dużych i małych. W Komprachcicach nauczą, jak zrobić profesjonalne latawce Nieco o nich zapomnieliśmy i coraz rzadziej pojawiają się na naszym niebie, ale będzie można te braki nadrobić. Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcice organizuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »