Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-07-08, 06:15 Autor: Witold Wośtak

Kabaretowa Aleja Gwiazd w Kosorowicach jest coraz dłuższa. Niedzielne show skradli Paranienormalni

Kabaret Paranienormalni odsłonił swoją gwiazdę kosorowickiej Kabaretowej Alei Gwiazd [fot. Witold Wośtak]
Kabaret Paranienormalni odsłonił swoją gwiazdę kosorowickiej Kabaretowej Alei Gwiazd [fot. Witold Wośtak]
Kabaret Paranienormalni odsłonił swoją gwiazdę kosorowickiej Kabaretowej Alei Gwiazd [fot. Witold Wośtak]
Kabaret Paranienormalni odsłonił swoją gwiazdę kosorowickiej Kabaretowej Alei Gwiazd [fot. Witold Wośtak]
Święto Tarniny 2019 w Kosorowicach [fot. Witold Wośtak]
Święto Tarniny 2019 w Kosorowicach [fot. Witold Wośtak]
Kabaret Paranienormalni ma swoją gwiazdę w kosorowickiej Kabaretowej Alei Gwiazd. Satyrycy odsłonili ją wieczorem przed występem scenicznym w ramach Święta Tarniny.
Robert Motyka i Michał Paszczyk nie kryli zdumienia z faktu istnienia alei gwiazd poświęconej kabaretom. W rozmowie z Radiem Opole żartowali, że mają jeszcze jedną gwiazdę w Los Angeles, którą namalowali flamastrem.

- Każdy występ jest inny, ale zawsze staramy się na sto procent - mówią. - Inaczej gra się oczywiście w teatrze, domu kultury czy w hali sportowej. Małe miejscowości mają to do siebie, że publiczność, w mojej ocenie, jest bardziej wymagająca, a to plus. W takich okolicznościach trzeba dać z siebie 120 procent - przyznaje Robert Motyka.

- Taka publiczność jest też bardziej otwarta, a co za tym idzie, ludzie śmieją się i dobrze bawią od pierwszych słów, pierwszych skeczów. Są przecież w otoczeniu osób, które znają. Wszyscy na widowni kojarzą się przynajmniej z widzenia, więc łatwiej będzie im się rozluźnić - dodaje Michał Paszczyk

Wcześniej uczestnicy Święta Tarniny bawili się na biesiadzie śląskiej z zespołem HaNuta. Muzycy Aleksandra Turek i Jacek Krupa, zaznaczają, że znane piosenki zawsze sprawdzają się na podobnych imprezach.

- Moim zdaniem, jeśli my dobrze bawimy się na scenie i dobrze czujemy się ze sobą, publiczność odczuwa to. Później pojawia się chemia i od razu mamy imprezę. W Kosorowicach jest bardzo gościnnie oraz sympatycznie. Mimo wczesnej godziny, udało nam się porwać ludzi to tańca czy wspólnego śpiewu - ocenia Aleksandra Turek.

- Bardzo fajna impreza, mnóstwo ludzi. Jest kolorowo, wszystko zostało dobrze zorganizowane, więc było nam naprawdę miło - puentuje Jacek Krupa.

Magdalena Chudowska, zastępca wójta gminy Tarnów Opolski, zapewnia, że za rok będą nowości podczas Święta Tarniny.

- Na pewno odsłonimy kolejną gwiazdę kabaretu. Jeżeli chodzi natomiast o atrakcje towarzyszące, w tym roku mamy gotowanie dzika z tarniną, więc w przyszłym roku z pewnością zaproponujemy coś innego. Nie chcemy monotonii oraz jednostajności, dlatego każdego roku jest inaczej.

Dodajmy, że w sobotę (06.07) w Kosorowicach wystąpił Sławomir oraz zespół Power Play.
Robert Motyka i Michał Paszczyk
Aleksandra Turek i Jacek Krupa
Magdalena Chudowska

Kultura i rozrywka

2020-07-08, godz. 14:15 Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez… » więcej 2020-07-08, godz. 13:30 Plenerowa wystawa młodych fotografów w Bastionie św. Jadwigi 'ARAnżacje fotograficzne' - to nowa, plenerowa wystawa, która pojawiła się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały fotografie… » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Na wakacyjne "wodowanie" zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu Zajęcia w plenerze poprowadzą: Natalia Krawczyk, która jest pływaczką i artystką oraz Gaja Karolczak, która od wielu lat promuje czytelnictwo. » więcej 2020-07-07, godz. 22:08 "Dyplomy 2020" można oglądać w GSW w Opolu W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu otwarto wystawę 'Dyplomy 2020'. Swoje dokonania prezentuje 27 dyplomantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2020-07-07, godz. 11:07 Autorskie spotkanie w WBP o czasach PRL Pierwsze w czasach pandemii koronawirusa spotkanie autorskie z publicznością organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Gościem będzie warszawski dziennikarz… » więcej 2020-07-07, godz. 07:30 Grupy rekonstrukcyjne i bractwa z kilku krajów chcą przyjechać na Międzynarodowy Turniej Rycerski do Byczyny Dużym zainteresowaniem cieszy się planowany na drugi weekend września Międzynarodowy Turniej Rycerski w Biskupicach obok Byczyny. » więcej 2020-07-06, godz. 13:00 "Wpadnij w bibliosieć". Spotkania online z youtuberkami organizuje MBP w Opolu Anna Bartłomiejczyk i Marta Gajewska to absolwentki dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim, które prowadzą jeden z najprężniej rozwijających… » więcej 2020-07-06, godz. 11:15 Konkurs na najlepszy rap organizuje Nyski Dom Kultury Nyski Dom Kultury poszukuje młodych, utalentowanych twórców, którzy chętnie rozwijają swoje muzyczne pasje. Trwa wakacyjny konkurs na najlepszy rap. Zainteresowani… » więcej 2020-07-05, godz. 11:58 "Ekowakacje" w MBP w Kędzierzynie-Koźlu zaprzyjaźnią z przyrodą i zachęcą do proekologicznych postaw Zajęcia edukacyjno-plastyczne i warsztaty literackie z makulaturą, bioróżnorodnością i recyklingiem w tle. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-07-04, godz. 17:00 Dla dużych i małych. W Komprachcicach nauczą, jak zrobić profesjonalne latawce Nieco o nich zapomnieliśmy i coraz rzadziej pojawiają się na naszym niebie, ale będzie można te braki nadrobić. Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcice organizuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »