Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-07-08, 06:15 Autor: Witold Wośtak

Kabaretowa Aleja Gwiazd w Kosorowicach jest coraz dłuższa. Niedzielne show skradli Paranienormalni

Kabaret Paranienormalni odsłonił swoją gwiazdę kosorowickiej Kabaretowej Alei Gwiazd [fot. Witold Wośtak]
Kabaret Paranienormalni odsłonił swoją gwiazdę kosorowickiej Kabaretowej Alei Gwiazd [fot. Witold Wośtak]
Kabaret Paranienormalni odsłonił swoją gwiazdę kosorowickiej Kabaretowej Alei Gwiazd [fot. Witold Wośtak]
Kabaret Paranienormalni odsłonił swoją gwiazdę kosorowickiej Kabaretowej Alei Gwiazd [fot. Witold Wośtak]
Święto Tarniny 2019 w Kosorowicach [fot. Witold Wośtak]
Święto Tarniny 2019 w Kosorowicach [fot. Witold Wośtak]
Kabaret Paranienormalni ma swoją gwiazdę w kosorowickiej Kabaretowej Alei Gwiazd. Satyrycy odsłonili ją wieczorem przed występem scenicznym w ramach Święta Tarniny.
Robert Motyka i Michał Paszczyk nie kryli zdumienia z faktu istnienia alei gwiazd poświęconej kabaretom. W rozmowie z Radiem Opole żartowali, że mają jeszcze jedną gwiazdę w Los Angeles, którą namalowali flamastrem.

- Każdy występ jest inny, ale zawsze staramy się na sto procent - mówią. - Inaczej gra się oczywiście w teatrze, domu kultury czy w hali sportowej. Małe miejscowości mają to do siebie, że publiczność, w mojej ocenie, jest bardziej wymagająca, a to plus. W takich okolicznościach trzeba dać z siebie 120 procent - przyznaje Robert Motyka.

- Taka publiczność jest też bardziej otwarta, a co za tym idzie, ludzie śmieją się i dobrze bawią od pierwszych słów, pierwszych skeczów. Są przecież w otoczeniu osób, które znają. Wszyscy na widowni kojarzą się przynajmniej z widzenia, więc łatwiej będzie im się rozluźnić - dodaje Michał Paszczyk

Wcześniej uczestnicy Święta Tarniny bawili się na biesiadzie śląskiej z zespołem HaNuta. Muzycy Aleksandra Turek i Jacek Krupa, zaznaczają, że znane piosenki zawsze sprawdzają się na podobnych imprezach.

- Moim zdaniem, jeśli my dobrze bawimy się na scenie i dobrze czujemy się ze sobą, publiczność odczuwa to. Później pojawia się chemia i od razu mamy imprezę. W Kosorowicach jest bardzo gościnnie oraz sympatycznie. Mimo wczesnej godziny, udało nam się porwać ludzi to tańca czy wspólnego śpiewu - ocenia Aleksandra Turek.

- Bardzo fajna impreza, mnóstwo ludzi. Jest kolorowo, wszystko zostało dobrze zorganizowane, więc było nam naprawdę miło - puentuje Jacek Krupa.

Magdalena Chudowska, zastępca wójta gminy Tarnów Opolski, zapewnia, że za rok będą nowości podczas Święta Tarniny.

- Na pewno odsłonimy kolejną gwiazdę kabaretu. Jeżeli chodzi natomiast o atrakcje towarzyszące, w tym roku mamy gotowanie dzika z tarniną, więc w przyszłym roku z pewnością zaproponujemy coś innego. Nie chcemy monotonii oraz jednostajności, dlatego każdego roku jest inaczej.

Dodajmy, że w sobotę (06.07) w Kosorowicach wystąpił Sławomir oraz zespół Power Play.
Robert Motyka i Michał Paszczyk
Aleksandra Turek i Jacek Krupa
Magdalena Chudowska

Kultura i rozrywka

2021-08-03, godz. 18:00 Rzeźba Pegaza stanie przed Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji… Opolski ratusz ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji posadowienia i iluminacji pomnika Pegaza. Skrzydlaty koń ma wrócić do przestrzeni Opola i stanąć… » więcej 2021-08-03, godz. 15:00 Koncerty uczestników Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu z nutą niespodzianki Spośród 16 zaplanowanych w tym roku koncertów 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu, zdecydowaną większość stanowią takie, podczas których będzie… » więcej 2021-08-03, godz. 13:00 Niezwykła Opolszczyzna na zdjęciach w MBP Do końca sierpnia możemy oglądać zdjęcia naszego regionu na wystawie Pawła Uchorczaka 'Opolskie nieznane'. Fotografik postanowił pokazać nasze województwo… » więcej 2021-08-03, godz. 09:42 Międzynarodowy Kurs Muzyczny: historyczny występ duetów fortepianowych owacyjnie przyjęty w Głogówku Publiczność owacyjnie przyjęła występy trzech duetów fortepianowych, które zaprezentowały się w poniedziałkowy (02.08) wieczór w Miejsko-Gminnym Ośrodku… » więcej 2021-08-03, godz. 09:00 Historię kobiet więzionych w Auschwitz poznasz na wystawie w bibliotece w Kędzierzynie-Koźlu Od wtorku (03.08) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu będzie można oglądać wystawę historyczną „Kobiety w KL Auschwitz”. Ekspozycja… » więcej 2021-08-02, godz. 18:00 Warsztaty muzyczne pod okiem specjalistów. Laureaci "Przebojów Al'dęte" przygotowują się do występu w duecie z Narodową… 10 laureatów muzycznego konkursu ''Przeboje Al'dęte'' bierze udział w warsztatach pod okiem Elżbiety Zapendowskiej i dyrygenta Narodowej Orkiestry Dętej w… » więcej 2021-08-02, godz. 16:25 Nieznane szlaki, nietuzinkowe miejsca czy obiekty. OROT zachęca do udziału w konkursie na najlepszy produkt turystyc… Do poprzedniej edycji wpłynęło 30 zgłoszeń, jak będzie tym razem? Ruszył nabór wniosków do konkursu na najlepszy produkt turystyczny. To już jego 12… » więcej 2021-08-02, godz. 12:19 Międzynarodowy Kurs Muzyczny w Opolu zainaugurowany dziełami Paderewskiego i Żeleńskiego Dziełami kameralnymi polskich kompozytorów w wykonaniu Katarzyny Polonek (wiolonczela), Krzysztofa Polonka (skrzypce), Michała Mickera (altówka) i Adama Tomaszewskiego… » więcej 2021-08-02, godz. 09:15 3 duety fortepianowe na jednym koncercie: kameralistyka fortepianowa nowością Międzynarodowego Kursu Muzycznego w O… 'Wieczór na cztery ręce' czyli półrecitale duetów fortepianowych zabrzmią w drugim dniu (02.08) 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego odbywającego się… » więcej 2021-08-01, godz. 18:30 Kryminalny sierpień w Radiu Opole? Od poniedziałku na naszej antenie nowa powieść "Ostre cięcie" Drugą część wakacji rozpoczynamy powieścią radiową Adama Budzika 'Ostre cięcie'. Akcja tej książki toczy się w Opolu i jest klasycznym kryminałem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »