Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-07-08, 06:15 Autor: Witold Wośtak

Kabaretowa Aleja Gwiazd w Kosorowicach jest coraz dłuższa. Niedzielne show skradli Paranienormalni

Kabaret Paranienormalni odsłonił swoją gwiazdę kosorowickiej Kabaretowej Alei Gwiazd [fot. Witold Wośtak]
Kabaret Paranienormalni odsłonił swoją gwiazdę kosorowickiej Kabaretowej Alei Gwiazd [fot. Witold Wośtak]
Kabaret Paranienormalni odsłonił swoją gwiazdę kosorowickiej Kabaretowej Alei Gwiazd [fot. Witold Wośtak]
Kabaret Paranienormalni odsłonił swoją gwiazdę kosorowickiej Kabaretowej Alei Gwiazd [fot. Witold Wośtak]
Święto Tarniny 2019 w Kosorowicach [fot. Witold Wośtak]
Święto Tarniny 2019 w Kosorowicach [fot. Witold Wośtak]
Kabaret Paranienormalni ma swoją gwiazdę w kosorowickiej Kabaretowej Alei Gwiazd. Satyrycy odsłonili ją wieczorem przed występem scenicznym w ramach Święta Tarniny.
Robert Motyka i Michał Paszczyk nie kryli zdumienia z faktu istnienia alei gwiazd poświęconej kabaretom. W rozmowie z Radiem Opole żartowali, że mają jeszcze jedną gwiazdę w Los Angeles, którą namalowali flamastrem.

- Każdy występ jest inny, ale zawsze staramy się na sto procent - mówią. - Inaczej gra się oczywiście w teatrze, domu kultury czy w hali sportowej. Małe miejscowości mają to do siebie, że publiczność, w mojej ocenie, jest bardziej wymagająca, a to plus. W takich okolicznościach trzeba dać z siebie 120 procent - przyznaje Robert Motyka.

- Taka publiczność jest też bardziej otwarta, a co za tym idzie, ludzie śmieją się i dobrze bawią od pierwszych słów, pierwszych skeczów. Są przecież w otoczeniu osób, które znają. Wszyscy na widowni kojarzą się przynajmniej z widzenia, więc łatwiej będzie im się rozluźnić - dodaje Michał Paszczyk

Wcześniej uczestnicy Święta Tarniny bawili się na biesiadzie śląskiej z zespołem HaNuta. Muzycy Aleksandra Turek i Jacek Krupa, zaznaczają, że znane piosenki zawsze sprawdzają się na podobnych imprezach.

- Moim zdaniem, jeśli my dobrze bawimy się na scenie i dobrze czujemy się ze sobą, publiczność odczuwa to. Później pojawia się chemia i od razu mamy imprezę. W Kosorowicach jest bardzo gościnnie oraz sympatycznie. Mimo wczesnej godziny, udało nam się porwać ludzi to tańca czy wspólnego śpiewu - ocenia Aleksandra Turek.

- Bardzo fajna impreza, mnóstwo ludzi. Jest kolorowo, wszystko zostało dobrze zorganizowane, więc było nam naprawdę miło - puentuje Jacek Krupa.

Magdalena Chudowska, zastępca wójta gminy Tarnów Opolski, zapewnia, że za rok będą nowości podczas Święta Tarniny.

- Na pewno odsłonimy kolejną gwiazdę kabaretu. Jeżeli chodzi natomiast o atrakcje towarzyszące, w tym roku mamy gotowanie dzika z tarniną, więc w przyszłym roku z pewnością zaproponujemy coś innego. Nie chcemy monotonii oraz jednostajności, dlatego każdego roku jest inaczej.

Dodajmy, że w sobotę (06.07) w Kosorowicach wystąpił Sławomir oraz zespół Power Play.
Robert Motyka i Michał Paszczyk
Aleksandra Turek i Jacek Krupa
Magdalena Chudowska

Kultura i rozrywka

2019-07-17, godz. 19:30 Ważna jest integracja i dobry humor. I opolski zlot Ludzi Niedużego Wzrostu Mają różne zawody, pasje, problemy, marzenia. Łączy ich jedno - wzrost. W Opolu odbył się pierwszy regionalny zlot Ludzi Niedużego Wzrostu. » więcej 2019-07-17, godz. 17:45 15. Master Truck przed nami. Początek już w piątek Ciężkie maszyny ozdobione w oryginalny sposób powoli zmierzają w stronę Opola. W piątek (19.07) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi, startuje 15. już edycja Międ ... » więcej 2019-07-17, godz. 14:00 Rusza festiwal towarzyszący VI Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej Rozpoczęła się 6. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa w Nysie. Od wczoraj młodzi wiolonczeliści z całej Europy (m.in. Rosji, Niemiec, Francji czy Anglii) bi ... » więcej 2019-07-17, godz. 08:00 Radio Opole na Colours Of Ostrava Dziennikarze Radia Opole będą relacjonować największy w Czechach festiwal muzyczny. W środę (17.07) rozpoczyna się Colour Of Ostrava. Do niedzieli na wielu sc ... » więcej 2019-07-16, godz. 19:58 Można dotknąć przeszłości. Są jeszcze miejsca na warsztaty archeologiczne w Kędzierzynie-Koźlu To gratka dla młodych odkrywców, zainteresowanych historią, także tą nieznaną. Zostały jeszcze miejsca na zbliżające się warsztaty archeologiczne, prowadzone ... » więcej 2019-07-16, godz. 12:49 Nostalgiczna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej Prace Brigit Puve, estońskiej fotograf mieszkającej w Tallinie oglądać można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2019-07-15, godz. 21:15 W ciągu pięciu lat ze zbioru MBP w Opolu "wyparowało" 130 książek. To tzw. ubytki względne Inwentaryzacja zakończona, czytelnicy odetchnęli z ulgą. Dwa tygodnie trwała ewidencja zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Minorytów w Opolu, p ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:39 Martwa natura, pejzaże i architektura. Nowa wystawa opolskich seniorów „Letnie impresje” to tytuł nowej wystawy, która pojawiła się w Galerii Zamostek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Sekcja plastyczna „Akwarela”, działaj ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:58 W Muzeum Śląska Opolskiego można było posłuchać o przedstawicielach wrocławskiej szkoły szkła Oprowadzanie kuratorskie po wystawie szkła i ceramiki autorstwa małżeństwa Eryki i Jana Drostów zaproponowało opolanom Muzeum Śląska Opolskiego. Kuratorem tej ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:15 Pociągiem na Pol'and'Rock Festival z trzech opolskich miast. Na bilet w dwie strony trzeba wydać 130 złotych Trzy pociągi zawiozą mieszkańców naszego województwa na Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie. Wszystkie składy pojadą wieczorem i w nocy z 31 lipca na 1 sierpni ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »