Radio Opole » Gospodarka
2019-07-28, 22:06 Autor: Witold Wośtak

Rowerzyści mogą bezpiecznie jeździć od Tarnowa Opolskiego aż do końca Miedzianej. Oddano nowy odcinek ścieżki

Nowa ścieżka rowerowa między Kosorowicami a Miedzianą [fot. Witold Wośtak]
Nowa ścieżka rowerowa między Kosorowicami a Miedzianą [fot. Witold Wośtak]
Gotowe są niemal cztery kilometry ścieżki rowerowej między Kosorowicami aż do końca miejscowości Miedziana w gminie Tarnów Opolski. Prace ruszyły w lutym, a właśnie oddano trakt do użytku mieszkańców.
Przy okazji przebudowano całą drogę na tym odcinku. Inwestycja kosztowała blisko 3 miliony 700 tysięcy złotych, gdzie 80 procent stanowiły europejskie pieniądze z Aglomeracji Opolskiej na redukcję emisji spalin.

- Moim zdaniem, udało się rozwiązać jednocześnie dwa problemy - ocenia wójt Krzysztof Mutz.

- Po pierwsze chodzi o poprawę płynności komunikacji samochodowej przez naszą gminę. Po drugie, to zapewnia mieszkańcom dużą poprawę bezpieczeństwa. Rowerzyści poruszający się wcześniej po zwykłych drogach mogą teraz jeździć bezpiecznymi ścieżkami. Tym bardziej, że bardzo duża grupa dzieci i młodzieży przejeżdża rowerami do szkół z jednej miejscowości do drugiej. Teraz będą mogli to robić całkiem bezpiecznie.

Dodajmy, że gmina Tarnów Opolski ma do czynienia z dużym ruchem ciężarowym ze względu na dojazd do Zakładów Wapienniczych Lhoist.

Mieszkańcy mają teraz do dyspozycji około 6-7 kilometrów ścieżki rowerowej, bo pierwszy odcinek wybudowano między urzędem gminy a Ochotniczą Strażą Pożarną w Kosorowicach.
Krzysztof Mutz

Gospodarka

2020-09-18, godz. 09:15 Ozimski samorząd testuje gminną komunikację autobusową. Do końca roku monitorowane będzie zainteresowanie w soł… Magistrat do końca roku będzie sprawdzać zainteresowanie gminną komunikacją autobusową. Samorząd korzysta z dotacji w ramach rządowego programu przywracania… » więcej 2020-09-17, godz. 19:45 Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka DW 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego Zakończyła się przebudowa kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 454 z Kup do Dobrzenia Wielkiego. To kontynuacja prac związana jest z modernizacją nawierzchni… » więcej 2020-09-17, godz. 17:00 Praca wre przy budowie Centrum Usług Publicznych w Opolu. Trwają roboty konstrukcyjne, a dziś wmurowano kapsułę c… Kapsułę czasu wmurowano na budowie Centrum Usług Publicznych w Opolu. 4-kondygnacyjny budynek będzie mieć prawie 14 tysięcy metrów kwadratowych powierz… » więcej 2020-09-17, godz. 13:55 Studenci i absolwenci nyskiej PWSZ będą mogli skorzystać z praktyk i stażów w firmie Alsecco Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie podpisała kolejne porozumienie z prywatnym przedsiębiorcą. Tym razem jest to firma Alsecco, produkującą okna… » więcej 2020-09-17, godz. 08:30 Gmina Ujazd ogłosiła przetarg na rewitalizację rynku. "Koniunktura jest dużo lepsza niż w lutym" Rynek w Ujeździe zostanie zrewitalizowany, a w miejscu asfaltowej nawierzchni pojawią się nowe ławki i nasadzenia. Gmina właśnie ogłosiła przetarg na wykonanie… » więcej 2020-09-16, godz. 14:30 Termomodernizacja głubczyckiego "Rolniczaka" i jego internatu dobiega końca. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł Głubczycki „Rolniczak” prowadzi termomodernizację i remontuje swoje wnętrza, jak również w przynależącym do niej internacie. W samej szkole gruntownie… » więcej 2020-09-16, godz. 09:45 Mieszkanie, stancja czy akademik? Studentów czeka wybór lokum. Zainteresowanie mniejsze, ale ceny nie spadły Przez epidemię koronawirusa spadł popyt na studenckie mieszkania i stancje. W ubiegłym roku wolnego lokum nie można było znaleźć już w sierpniu, teraz… » więcej 2020-09-16, godz. 08:15 Cudzoziemcy wracają do pracy na Opolszczyźnie. Największą grupą są wciąż Ukraińcy Od maja liczba obcokrajowców ubezpieczonych w opolskich placówkach ZUS wzrosła o blisko 1500 osób. » więcej 2020-09-15, godz. 20:00 Dwa odcinki drogi wojewódzkiej 409 na terenie gminy Strzeleczki będą wyremontowane Zarząd Dróg Wojewódzkich wyremontuje kolejne dwa odcinki drogi wojewódzkiej 409 na terenie gminy Strzeleczki. Tym razem chodzi o 1,5 km nawierzchni na trasie… » więcej 2020-09-15, godz. 13:28 Jak opolskie gminy radzą sobie z gospodarką odpadami? Burmistrzowie zwracają uwagę na kilka aspektów O gospodarowaniu odpadami rozmawiali dziś (15.09) opolscy samorządowcy i specjaliści w Strzelcach Opolskich. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***