Radio Opole » Gospodarka
2019-07-28, 22:06 Autor: Witold Wośtak

Rowerzyści mogą bezpiecznie jeździć od Tarnowa Opolskiego aż do końca Miedzianej. Oddano nowy odcinek ścieżki

Nowa ścieżka rowerowa między Kosorowicami a Miedzianą [fot. Witold Wośtak]
Nowa ścieżka rowerowa między Kosorowicami a Miedzianą [fot. Witold Wośtak]
Gotowe są niemal cztery kilometry ścieżki rowerowej między Kosorowicami aż do końca miejscowości Miedziana w gminie Tarnów Opolski. Prace ruszyły w lutym, a właśnie oddano trakt do użytku mieszkańców.
Przy okazji przebudowano całą drogę na tym odcinku. Inwestycja kosztowała blisko 3 miliony 700 tysięcy złotych, gdzie 80 procent stanowiły europejskie pieniądze z Aglomeracji Opolskiej na redukcję emisji spalin.

- Moim zdaniem, udało się rozwiązać jednocześnie dwa problemy - ocenia wójt Krzysztof Mutz.

- Po pierwsze chodzi o poprawę płynności komunikacji samochodowej przez naszą gminę. Po drugie, to zapewnia mieszkańcom dużą poprawę bezpieczeństwa. Rowerzyści poruszający się wcześniej po zwykłych drogach mogą teraz jeździć bezpiecznymi ścieżkami. Tym bardziej, że bardzo duża grupa dzieci i młodzieży przejeżdża rowerami do szkół z jednej miejscowości do drugiej. Teraz będą mogli to robić całkiem bezpiecznie.

Dodajmy, że gmina Tarnów Opolski ma do czynienia z dużym ruchem ciężarowym ze względu na dojazd do Zakładów Wapienniczych Lhoist.

Mieszkańcy mają teraz do dyspozycji około 6-7 kilometrów ścieżki rowerowej, bo pierwszy odcinek wybudowano między urzędem gminy a Ochotniczą Strażą Pożarną w Kosorowicach.
Krzysztof Mutz

Gospodarka

2019-10-21, godz. 17:00 Opole: Akademia Prawno-Ekonomiczna o inwestowaniu na giełdzie - Bez wiedzy lepiej nie inwestować na giełdzie - taki wniosek płynie z wykładu profesora Krzysztofa Jajugi. Ekonomista, prezes CFA Society Poland i członek Ra ... » więcej 2019-10-21, godz. 10:45 Rusza wypłata zaliczek. Do końca listopada 85% rolników dostanie pieniądze z ARiMR Po raz czwarty Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu rozpoczęła wypłatę zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich dla rolników. Pieniądze maj ... » więcej 2019-10-20, godz. 15:26 Plac św. Sebastiana w Opolu oficjalnie otwarty. Przebudowa wzbudza mieszane uczucia wśród mieszkańców [ZDJĘCIA] Opolanie mogą już w pełni korzystać ze zrewitalizowanego placu świętego Sebastiana. Uroczystemu otwarciu (19.10) odnowionej przestrzeni towarzyszyły liczne at ... » więcej 2019-10-20, godz. 07:56 W Dańcu "prostują murawę". Powstaje bezpieczne boisko dla dzieci i dorosłych Ma być bezpiecznie, nowocześnie i ... równo. Boisko w Dańcu, w gminie Chrząstowice zyskuje nowe oblicze. Po wielu latach obiekt doczekał się remontu. » więcej 2019-10-18, godz. 17:02 Do jesieni 2022 przy ul. 1 Maja w Opolu powstanie nowy dworzec. Będą też parkingi i zielone tarasy Za dwa lata w miejscu dworca PKS w Opolu powstanie wielopoziomowy parking ze stanowiskami autobusowymi na parterze. Budowy podjęła się firma Warbud, której mi ... » więcej 2019-10-18, godz. 15:00 Dotacje w kwocie 5 tysięcy złotych dla wszystkich sołectw z Opolszczyzny Sołectwa województwa opolskiego za pośrednictwem gmin będą mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości 5000 złotych. Marszałkowska Inicjatywa Sołecka na l ... » więcej 2019-10-18, godz. 12:50 Niedługo zamkniecie ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Będą duże utrudnienia Kończą się przygotowania do przebudowy ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich. Już niedługo kierowcy będą musieli się liczyć ze sporymi utrudnieniami, bo dro ... » więcej 2019-10-18, godz. 08:00 Ozimek wypuszcza obligacje na 10 milionów złotych. To jedyna szansa, żeby wyremontować drogi Obligacje na drogi. To pomysł radnych Ozimka, którzy na sesji zatwierdzili sprzedaż obligacji, a pozyskane pieniądze zostaną przekazane na inwestycje drogowe. » więcej 2019-10-17, godz. 17:30 Świat się zmienia i ciągle stawia nowe wyzwania. 100 lat Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jest to najstarsze stowarzyszenie w kraju. Zrzesza zarówno inżynierów, techników, jak i młodych adeptów tego rzemiosła, a jego głównymi zadaniami są popularyz ... » więcej 2019-10-17, godz. 15:30 95 proc. gminy Ozimek już skanalizowane. To koniec rozbudowy sieci Ozimek kończy inwestycje kanalizacyjne. Po ostatnim etapie, który obejmuje sołectwa Schodnia, Pustków i część miasta Ozimka, do sieci będzie podłączonych 95 p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »