Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-06-12, 21:00 Autor: Mariusz Majeran

56. KFPP: Zespół Ich Troje powraca na opolski festiwal [ZDJĘCIA]

Ich Troje, próby do koncertu 30 lat - piosenki wolnego kraju [fot. Paweł Stauffer]
Ich Troje, próby do koncertu 30 lat - piosenki wolnego kraju [fot. Paweł Stauffer]
Michał Wiśniewski i jego zespół Ich Troje święcili triumfy na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu przez wiele lat.
- Byłem tu obecny podczas rajdów festiwalowych, ale nie występowałem wiele lat. Opole jest dla mnie najważniejszym miastem na muzycznej mapie Polski. - Było przepustką do mojego nowego życia. Myślę, że wszystko, co chciałem powiedzieć na tym festiwalu, to powiedziałem w Opolu, kiedy wypełniliśmy po raz kolejny amfiteatr opolski we wrześniu na swoje urodziny. To był dla mnie wielki zaszczyt móc tam być. I podziękowałem publiczności, że zmieniła moje życie. No chyba tak jest. Zresztą chyba nie ma nikogo w Polsce, dla kogo nie byłoby czymś bardzo ważnym. W końcu stolica polskiej piosenki. Cokolwiek mógłbym ponarzekać, że nie było mnie tam blisko piętnaście lat, to jednak trzeba powiedzieć sobie szczerze, że na Opole się nie można obrażać.

Michał Wiśniewski wystąpi w niedzielnym koncercie "Nie pytaj o Polskę#30 lat wolności", w jego drugiej części.

Radio Opole jest partnerem medialnym Telewizji Polskiej przy tegorocznym festiwalu.
Wichał Wisniewski

Kultura i rozrywka

2020-07-08, godz. 14:15 Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez… » więcej 2020-07-08, godz. 13:30 Plenerowa wystawa młodych fotografów w Bastionie św. Jadwigi 'ARAnżacje fotograficzne' - to nowa, plenerowa wystawa, która pojawiła się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały fotografie… » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Na wakacyjne "wodowanie" zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu Zajęcia w plenerze poprowadzą: Natalia Krawczyk, która jest pływaczką i artystką oraz Gaja Karolczak, która od wielu lat promuje czytelnictwo. » więcej 2020-07-07, godz. 22:08 "Dyplomy 2020" można oglądać w GSW w Opolu W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu otwarto wystawę 'Dyplomy 2020'. Swoje dokonania prezentuje 27 dyplomantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2020-07-07, godz. 11:07 Autorskie spotkanie w WBP o czasach PRL Pierwsze w czasach pandemii koronawirusa spotkanie autorskie z publicznością organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Gościem będzie warszawski dziennikarz… » więcej 2020-07-07, godz. 07:30 Grupy rekonstrukcyjne i bractwa z kilku krajów chcą przyjechać na Międzynarodowy Turniej Rycerski do Byczyny Dużym zainteresowaniem cieszy się planowany na drugi weekend września Międzynarodowy Turniej Rycerski w Biskupicach obok Byczyny. » więcej 2020-07-06, godz. 13:00 "Wpadnij w bibliosieć". Spotkania online z youtuberkami organizuje MBP w Opolu Anna Bartłomiejczyk i Marta Gajewska to absolwentki dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim, które prowadzą jeden z najprężniej rozwijających… » więcej 2020-07-06, godz. 11:15 Konkurs na najlepszy rap organizuje Nyski Dom Kultury Nyski Dom Kultury poszukuje młodych, utalentowanych twórców, którzy chętnie rozwijają swoje muzyczne pasje. Trwa wakacyjny konkurs na najlepszy rap. Zainteresowani… » więcej 2020-07-05, godz. 11:58 "Ekowakacje" w MBP w Kędzierzynie-Koźlu zaprzyjaźnią z przyrodą i zachęcą do proekologicznych postaw Zajęcia edukacyjno-plastyczne i warsztaty literackie z makulaturą, bioróżnorodnością i recyklingiem w tle. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-07-04, godz. 17:00 Dla dużych i małych. W Komprachcicach nauczą, jak zrobić profesjonalne latawce Nieco o nich zapomnieliśmy i coraz rzadziej pojawiają się na naszym niebie, ale będzie można te braki nadrobić. Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcice organizuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »