Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-04-09, 17:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

Muzyka pasyjna zabrzmi w Filharmonii Opolskiej

Wielkie muzyczne widowisko w tym tygodniu w filharmonii [fot. materiały prasowe Filharmonii Opolskiej]
Wielkie muzyczne widowisko w tym tygodniu w filharmonii [fot. materiały prasowe Filharmonii Opolskiej]
Od trzech lat w Filharmonii Opolskiej w przedświątecznym okresie odbywają się koncerty, które nawiązują do wydarzeń na krzyżu. W poprzednich latach opierano się na ewangelicznych opisach męki i śmierci Jezusa Chrystusa, za sprawą dźwięków Pasji Jana Sebastiana Bacha i Józefa Elsnera.
- Tym razem opolska publiczność będzie mogła spojrzeć na te wydarzenia z innej perspektywy - mówi Barbara Pieczyńska z Filharmonii Opolskiej. - Najpierw z perspektywy matki, która stała pod krzyżem. Giovanni Battista Pergolesi to genialny młodzieniec i twórca opery komicznej, średniowieczną sekwencję Stabat Mater opracował muzycznie tak, że dojmujący ból nie przyćmiewa nadziei i poczucia, że śmierć nie jest końcem wszystkiego. Druga część to Parsifal, czyli misterium sceniczne, które jest autorską i dość swobodną interpretacją słynnych mitów o Bractwie Świętego Graala. Jego twórcą jest Ryszard Wagner.

Wykonawcami będą orkiestra symfoniczna oraz chór żeński Filharmonii Opolskiej. Natomiast partie solowe wykonają Marzena Michałowska oraz Piotr Olech.

Koncert zaplanowano na 12 i 13 kwietnia. Na drugi termin są jeszcze dostępne bilety. Więcej informacji w kasach Filharmonii Opolskiej.
Barbara Pieczyńska

Kultura i rozrywka

2020-07-10, godz. 18:15 Frele zaśpiewają na koncercie samochodowym w Oleśnie. Wystarczy dobrze ustawić częstotliwość w radiu Będzie pierwszy w historii Olesna koncert samochodowy. Jutro (11.07) wieczorem na parkingu galerii handlowej przy ulicy Wielkie Przedmieście wystąpi śląski zespół… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Opolski wiolonczelista Jakub Dubik w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program będzie… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej 2020-07-10, godz. 11:15 Motoryzacyjne ognisko nad Balatonem. Zlot klasycznych pojazdów w Dobrzeniu Wielkim 13. Zlot Oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się w tym roku w nieco innej formie. » więcej 2020-07-10, godz. 09:17 Audiowizualna uczta w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Za nami kolejny koncert w naszej rozgłośni bez udziału publiczności. Na scenie po raz pierwszy gościł DJ BRK, a właściwie Bartosz Kochanek. To producent muzyczny… » więcej 2020-07-10, godz. 09:00 Do tej pory kształciła wokalnie, teraz debiutuje jako piosenkarka Gosia Sacała - opolska youtuberka, trenerka głosu i artystka postanowiła pokazać światu, że także potrafi śpiewać i nagrała autorską piosenkę. Ponieważ jest youtuberką… » więcej 2020-07-08, godz. 14:15 Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez… » więcej 2020-07-08, godz. 13:30 Plenerowa wystawa młodych fotografów w Bastionie św. Jadwigi 'ARAnżacje fotograficzne' - to nowa, plenerowa wystawa, która pojawiła się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały fotografie… » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Na wakacyjne "wodowanie" zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu Zajęcia w plenerze poprowadzą: Natalia Krawczyk, która jest pływaczką i artystką oraz Gaja Karolczak, która od wielu lat promuje czytelnictwo. » więcej 2020-07-07, godz. 22:08 "Dyplomy 2020" można oglądać w GSW w Opolu W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu otwarto wystawę 'Dyplomy 2020'. Swoje dokonania prezentuje 27 dyplomantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »