Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-04-08, 13:40 Autor: Mariusz Majeran

Jarmark rękodzieła i konkurs kroszonkarski w Gogolinie [ZDJĘCIA]

Jarmark Wielkanocny w Gogolinie [fot. Mariusz Majeran]
Jarmark Wielkanocny w Gogolinie [fot. Mariusz Majeran]
II Powiatowy Konkurs Kroszonkarski i Zdobienia Jaj Wielkanocnych w Gogolinie zgromadził tłumy odwiedzających. Hala Sportowa zamieniła się w wystawę rękodzieła i estradę, na której występowali młodzi artyści z Gogolina i Krapkowic.
- Od lat organizujemy taki jarmark, a w tym roku był także po raz drugi konkurs kroszonkarski - mówi dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury Iwona Cimek. - To jest Jarmark Wielkanocny, który już organizujemy po raz dziesiąty. Jest to impreza, którą zawsze organizujemy na dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi a na tydzień przed jarmarkiem w Bierkowicach. Jest to impreza nie tylko wystawców naszych tutaj miejscowych, gdzie można kupić i ozdoby wielkanocne, i spróbować pysznych wielkanocnych przysmaków ale również wziąć udział w konkursie kroszonkarskim. W tym roku mamy II powiatowy konkurs organizowany wspólnie z gminą Krapkowice. Również temu towarzyszą występy. Występują nasze gminne zespoły, orkiestry, młodzież ze szkół, przedszkoli, laureaci Śląskiego Berania także.

W konkursie kroszonkarskim dwa pierwsze miejsca w kategorii wiekowej 12-16 lat zajęły: Aurelia Spallek i Małgorzata Komandzik. W kategorii do 12 lat trzy pierwsze miejsca zajęły: Natalia Halczuk, Julia Przybyła i Natalia Baron. W konkursie wzięły udział 34 osoby.
iwona Cimek

Kultura i rozrywka

2020-05-24, godz. 06:30 Kino "pod chmurką" zdało egzamin. Mimo ulewy pod CWK w Opolu zjawił się komplet kinomaniaków Zamiast foteli - siedzenia. Zamiast specjalistycznych głośników - odbiór na FM. No i wreszcie zamiast dachu - niebo. W Opolu odbył się pierwszy seans 'Kina pod… » więcej 2020-05-23, godz. 15:00 Salonik Wiosenny w internecie w technice 360 stopni i w realu Związek Polskich Artystów Plastyków - okręg opolski - nie czekał na zniesienie obostrzeń dotyczących galerii sztuki i zaprosił swoich widzów na wirtualny wernisaż… » więcej 2020-05-23, godz. 10:15 Nyski Dom Kultury przenosi działalność do internetu. Pomogą w tym ministerialne pieniądze Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury, Nyski Dom Kultury może przenieść część swojej działalności do internetu. Placówka jest jedną z 1200 beneficjantów… » więcej 2020-05-22, godz. 16:00 Miejska Biblioteka Publiczna i Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu nominowane do nagrody "IDOL 2020" Miejska Biblioteka Publiczna i Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zostały nominowane do nagrody „IDOL 2020” w kategorii „placówka kultury otwarta dla niewidomych”… » więcej 2020-05-22, godz. 13:00 Antywirusowe maseczki oczami studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego Studenci II roku Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego w ramach zajęć stworzyli antywirusowe maski. Powstało w sumie 14 projektów, a każdy z nich pokazuje przemyślenia… » więcej 2020-05-21, godz. 18:30 Teatr dramatyczny w Opolu zaprasza na sztukę Szekspira. Będzie do obejrzenia w sieci Ze względu na trwający remont i obostrzenia związane z pandemią koronawirusa Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza na spektakle i spotkania w interne… » więcej 2020-05-21, godz. 13:30 15. Muzyczna Wieczorynka nie tylko dla dzieci Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu pod patronatem Radia Opole przygotowuje 'Muzyczne Wieczorynki' dla najmłodszych, ale zachęca całe rodziny do oglądania… » więcej 2020-05-19, godz. 22:00 Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza po nowemu Kolejne muzeum otwiera swoje drzwi dla zwiedzających, ale w nowej formie i nie wszystkie obiekty. Muzeum Śląska Opolskiego musiało przystosować swoje sale do nowych… » więcej 2020-05-19, godz. 16:00 Kolejna impreza odwołana. Nie będzie Festiwalu Książki w Opolu w tym roku Fabryka Inspiracji początkowo przygotowywała 5 edycję Festiwalu Książki. Po wprowadzeniu obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa chciała ją przenieść do internetu… » więcej 2020-05-19, godz. 12:30 Czas Podróżników dziś w Tajlandii Od marca Fundacja Czas Podróżników proponuje spotkania internetowe poświęcone różnym państwom i ciekawym zakątkom świata. Tym razem proponuje podróż do Tajlan… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »