Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-04-08, 13:40 Autor: Mariusz Majeran

Jarmark rękodzieła i konkurs kroszonkarski w Gogolinie [ZDJĘCIA]

Jarmark Wielkanocny w Gogolinie [fot. Mariusz Majeran]
Jarmark Wielkanocny w Gogolinie [fot. Mariusz Majeran]
II Powiatowy Konkurs Kroszonkarski i Zdobienia Jaj Wielkanocnych w Gogolinie zgromadził tłumy odwiedzających. Hala Sportowa zamieniła się w wystawę rękodzieła i estradę, na której występowali młodzi artyści z Gogolina i Krapkowic.
- Od lat organizujemy taki jarmark, a w tym roku był także po raz drugi konkurs kroszonkarski - mówi dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury Iwona Cimek. - To jest Jarmark Wielkanocny, który już organizujemy po raz dziesiąty. Jest to impreza, którą zawsze organizujemy na dwa tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi a na tydzień przed jarmarkiem w Bierkowicach. Jest to impreza nie tylko wystawców naszych tutaj miejscowych, gdzie można kupić i ozdoby wielkanocne, i spróbować pysznych wielkanocnych przysmaków ale również wziąć udział w konkursie kroszonkarskim. W tym roku mamy II powiatowy konkurs organizowany wspólnie z gminą Krapkowice. Również temu towarzyszą występy. Występują nasze gminne zespoły, orkiestry, młodzież ze szkół, przedszkoli, laureaci Śląskiego Berania także.

W konkursie kroszonkarskim dwa pierwsze miejsca w kategorii wiekowej 12-16 lat zajęły: Aurelia Spallek i Małgorzata Komandzik. W kategorii do 12 lat trzy pierwsze miejsca zajęły: Natalia Halczuk, Julia Przybyła i Natalia Baron. W konkursie wzięły udział 34 osoby.
iwona Cimek

Kultura i rozrywka

2020-10-27, godz. 13:00 Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach zaprasza na ambitne kino. W ramach ,,Klubu Dobrego Filmu’’ placówka pokazuje… Mimo wprowadzonych obostrzeń sanitarnych domy kultury w całym kraju starają się w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach… » więcej 2020-10-27, godz. 11:00 Moszna: ekspresyjny recital fortepianowy owacyjnie przyjęty przez publiczność! Podwójnymi owacjami na stojąco i brawurowym wykonaniem Poloneza As-dur Fryderyka Chopina zakończył się poniedziałkowy (26.10) recital fortepianowy na Zamku… » więcej 2020-10-27, godz. 08:40 Historie kryminalne w książkach Jędrzeja Pasierskiego - spotkanie z autorem w WBP w Opolu Jędrzej Pasierski, autor znanych powieści kryminalnych, opowiedział o swojej twórczości w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-10-26, godz. 17:00 Artysto, pokaż się w galerii. Trwa Konkurs Aneks! Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz 6. ogłosiła Konkurs Aneks. To propozycja skierowana do artystów do 35. roku życia związanych z Opolszczyzną… » więcej 2020-10-25, godz. 18:00 Moszna: przed nami recital fortepianowy z międzynarodową transmisją! 'W roli głównej fortepian', a w programie muzyka Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Sergieja Rachmaninowa - tak zapowiada się przedostatni koncert 36… » więcej 2020-10-24, godz. 12:10 Filharmonia Opolska: dwieście procent muzyki przy mocno ograniczonej widowni [ZDJĘCIA] Niecodzienny program i maksymalne zaangażowanie artystów zyskały uznanie publiczności zgromadzonej w piątkowy (23.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im… » więcej 2020-10-23, godz. 17:00 Opole: zmiana godzin pracy biblioteki Od poniedziałku (26.10) zmieniają się godziny pracy biblioteki w Opolu. » więcej 2020-10-23, godz. 08:30 „Karnawał, piłka, krówki i krowy, czyli codzienność w Urugwaju”. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Mularz Podczas spotkania w opolskiej bibliotece Aleksandra Mularz opowie m.in. o tym, jak wygląda życie w Urugwaju, który jest jednym z najbardziej bezpiecznych i… » więcej 2020-10-22, godz. 19:22 "Trzy wieki muzyki" i dwóch cenionych artystów w Filharmonii Opolskiej Wycieczka przez 'Trzy wieki muzyki' czeka nas w piątkowy wieczór (23.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Mimo trudnych warunków, związanych z… » więcej 2020-10-22, godz. 16:30 Alicja Sinicka opowie o swojej najnowszej książce "Służąca" Alicja Sinicka weźmie udział w spotkaniu online z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Swoją karierę pisarską rozpoczęła od powieści romantycznych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***