Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-11-10, 00:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Śpiewali dla Niepodległej. Koncert w szkole muzycznej w Opolu

Koncert „Droga do Niepodległości”
"Wolność kocham i rozumiem" - tym koncertem uczczono stulecie odzyskania niepodległości w szkole muzycznej w Opolu. Placówka do współpracy zaprosiła tancerki Szkoły Baletowej "Ramada" i uczniów Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia w Opolu. Spektakl nawiązywał do tematu Legionów Polskich i postaci Józefa Piłsudskiego.
Koncert otworzyła dyrektor szkoły muzycznej Magdalena Czerwcowy. - W setna rocznicę niepodległości mamy wyjątkowa okazję, aby po raz kolejny uświadomić sobie konieczność kontynuowania dziedzictwa naszych przodków - mówiła. - Przede wszystkim potrzebę odbudowywania i umacniania w nas samych miłości ku Ojczyźnie - dodała.

- Na pewno to było wyzwanie, aby ten koncert był też spektaklem - mówiła Agnieszka Mikosza, koordynatorka spektaklu muzycznego i autorka scenariusza. - Długo bardzo szukaliśmy tekstów. Ja szukałam wspomnień ludzi, różnych publikacji i najbardziej wzruszyły mnie wspomnienia legionistów. Chciałam pokazać tę drogę do Niepodległości z ich perspektywy, dlatego nasz legionista mówił słowami wielu legionistów - dodała.

Inicjatorem koncertu był wojewoda opolski Adrian Czubak. Radio Opole transmitowało to wydarzenie.
Relacja z koncertu

Kultura i rozrywka

2018-11-17, godz. 16:15 Muzyczna Jesień na półmetku. Jutro poznamy zwycięzców przeglądu Przed nami decydujący dzień zmagań w ramach „Muzycznej Jesieni” w Grodkowie. Dziś odbędzie się koncert, na którym zaprezentuje się dziesięciu wykonawców wyłon ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:00 Muzyką popularyzują kulturę niemiecką Koncerty popularyzujące kulturę niemiecką odbędą się w ten weekend w Strzelcach Opolskich i Zakrzowie. W sobotę, 17 listopada, w Powiatowym Centrum Kultury w ... » więcej 2018-11-17, godz. 12:30 Wierni tradycji. Zespół Silesia świętuje jubileusz ćwierćwiecza pracy Zespół Pieśni Ludowej 'Silesia' z okazji srebrnego jubileuszu wydał specjalną edycją wszystkich utworów, jakie do tej pory nagrał. Grupa powstała przez przypa ... » więcej 2018-11-17, godz. 11:15 Tułowice będą miały salę widowiskową z prawdziwego zdarzenia W Tułowicach wyremontują salę widowiskową. Gmina podpisała umowę o dofinansowanie inwestycji. Prace mają zakończyć się w październiku. Inwestycja ma kosztować ... » więcej 2018-11-17, godz. 06:00 Mocne uderzenie w legendarnym Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Zespół Internal Quiet z Aleksandrowa Łódzkiego zagrał dla opolskiej publiczności w legendarnym Studiu M im. SBB w Radiu Opole. » więcej 2018-11-16, godz. 23:30 Dowcipna i wzruszająca lekcja historii muzyki z hymnem w roli głównej [ZDJĘCIA] Miłe zaskoczenie i chwile wzruszeń - takie wrażenia na publiczności wywarło widowisko muzyczne (16.11) przygotowane w Filharmonii Opolskiej przy współpracy z ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:30 "Lwów naszych Dziadków i Rodziców" ukazany w pamiątkach z kolekcji Jerzego Kapłona Przedwojenne widokówki, gazety czy przewodniki po Lwowie - to część bogatej kolekcji, którą od kilkudziesięciu lat wspólnie z żoną gromadzi Jerzy Kapłon. » więcej 2018-11-16, godz. 16:30 Muzyczna scena należy do młodych. W Grodkowie rusza legendarny festiwal Dziś (16.11) o godzinie 18:00 rozpoczynają się Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne „Muzyczna Jesień”. To jedna z najstarszych tego typu imprez w kraju. Młode ... » więcej 2018-11-16, godz. 15:00 Dzieci pokazały dużą wyobraźnię na pracach zgłoszonych do "Małego Karpika" 2018. Rozdano nagrody Laureaci konkursu rysunkowego 'Mały Karpik' 2018 odebrali nagrody w niemodlińskim ośrodku kultury. Co roku do organizatorów trafia od dwustu do trzystu dzieci ... » więcej 2018-11-16, godz. 12:30 Saksofony zabrzmią w filharmonii. Standardy muzyki jazzowej, rozrywkowej i klasycznej Opolscy saksofoniści zagrają w Filharmonii Opolskiej w niedzielę. W Klubie Muzycznym usłyszymy utwory zagrane na cztery saksofony z towarzyszeniem perkusji. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »