Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-11-10, 00:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Śpiewali dla Niepodległej. Koncert w szkole muzycznej w Opolu

Koncert „Droga do Niepodległości”
"Wolność kocham i rozumiem" - tym koncertem uczczono stulecie odzyskania niepodległości w szkole muzycznej w Opolu. Placówka do współpracy zaprosiła tancerki Szkoły Baletowej "Ramada" i uczniów Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia w Opolu. Spektakl nawiązywał do tematu Legionów Polskich i postaci Józefa Piłsudskiego.
Koncert otworzyła dyrektor szkoły muzycznej Magdalena Czerwcowy. - W setna rocznicę niepodległości mamy wyjątkowa okazję, aby po raz kolejny uświadomić sobie konieczność kontynuowania dziedzictwa naszych przodków - mówiła. - Przede wszystkim potrzebę odbudowywania i umacniania w nas samych miłości ku Ojczyźnie - dodała.

- Na pewno to było wyzwanie, aby ten koncert był też spektaklem - mówiła Agnieszka Mikosza, koordynatorka spektaklu muzycznego i autorka scenariusza. - Długo bardzo szukaliśmy tekstów. Ja szukałam wspomnień ludzi, różnych publikacji i najbardziej wzruszyły mnie wspomnienia legionistów. Chciałam pokazać tę drogę do Niepodległości z ich perspektywy, dlatego nasz legionista mówił słowami wielu legionistów - dodała.

Inicjatorem koncertu był wojewoda opolski Adrian Czubak. Radio Opole transmitowało to wydarzenie.
Relacja z koncertu

Kultura i rozrywka

2019-01-20, godz. 19:17 Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z Opola rozbrzmiewały w kościele na Chabrach 11 zespołów i chórów ze szkół podstawowych wystąpiło podczas XIII edycji 'W kole kolędujmy'. Uczestnicy popołudniowego koncertu w kościele świętego Karola Bor ... » więcej 2019-01-20, godz. 12:38 Księżyc pod lupą na Uniwersytecie Opolskim Noc Księżycowa na Uniwersytecie Opolskim - z taką propozycją wyszedł Instytut Fizyki i Wirtualna Akademia Astronomii. W programie przewidziano wykłady tematyc ... » więcej 2019-01-19, godz. 20:04 Podziękowali za wsparcie i pokazali, że wiele potrafią. W Opolu odbył się koncert kolęd dzieci z trisomią Po raz kolejny pokazali, że wspólne działanie i codzienna systematyczna praca przynoszą efekty. W opolskim Teatrze Ekostudio, podopieczni stowarzyszenia na Rz ... » więcej 2019-01-19, godz. 15:00 Krapkowicka Orkiestra Dęta ma 20 lat. Dzisiaj jubileuszowy koncert Krapkowicka Orkiestra Dęta obchodzi dzisiaj swoje 20-lecie. Z tej okazji wydana została płyta oraz odbędzie się uroczysty koncert, w którym krapkowickim muzyk ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:00 Wspólne śpiewanie Polaków i Czechów. Głubczyce rozpoczynają program ze Stonawą Kolejna polsko-czeska kulturalna inicjatywa na pograniczu. Tym razem będzie ona dotyczyła śpiewania. Ruszył projekt 'Śląskie portamento - śpiew, współbrzmieni ... » więcej 2019-01-19, godz. 09:15 O polskim orężu i historii. W głubczyckim muzeum można zobaczyć wystawę z okazji 100-lecia niepodległości Polski Od średniowiecznych stroi i broni, rynsztunku husarskiego, po mundury z 20-lecia między wojennego i okresu II wojny światowej. Między innymi z takimi eksponat ... » więcej 2019-01-18, godz. 20:45 Wystawa "Abstrakcja - przestrzeń nieskończona" Mirosława Zakrzewskiego gości w nyskim muzeum 'Abstrakcja - przestrzeń nieskończona', to tytuł najnowszej wystawy Mirosława Zakrzewskiego, którą można oglądać w Muzeum Powiatowym w Nysie. » więcej 2019-01-18, godz. 19:32 Spotkanie z historią NSZZ "Solidarność" w Hucie Małapanew Łukasz Sołtysik, dr Grzegorz Waligóra i dr Zbigniew Bereszyński, badacze historyczni spotkali się w Domu Kultury w Ozimku na promocji książki 'Ogniwa zakładow ... » więcej 2019-01-18, godz. 16:00 Plener malarski w Opolu przy dźwiękach kompozycji Stanisława Moniuszki Zakończył się 7. Międzynarodowy Plener Malarski w Opolu. Wzięli w nim udział artyści z różnych zakątków Polski, a także z Ukrainy, Budapesztu czy Moskwy. W su ... » więcej 2019-01-18, godz. 13:42 Zbigniew Zamachowski odwiedził nyską PWSZ. Artysta rozmawiał ze studentami na temat przekazywania emocji Studenci jazzu i muzyki estradowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, mieli dziś okazję wziąć udział w warsztatach wokalno-aktorskich, które popro ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »