Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-10-01, 20:00 Autor: Witold Wośtak

Październik znów jest Miesiącem Seniora w Krapkowicach. Osoby starsze mają w czym wybierać

Inauguracja Miesiąca Seniora w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Inauguracja Miesiąca Seniora w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Inauguracja Miesiąca Seniora w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Inauguracja Miesiąca Seniora w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Inauguracja Miesiąca Seniora w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Inauguracja Miesiąca Seniora w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Rozpoczął się Miesiąc Seniora w gminie Krapkowice. Przez cały październik instytucje kulturalne, oświatowe i sportowe będą szeroko otwarte dla osób starszych.
W programie są między zróżnicowane warsztaty, koncerty, konkurs poetycki, kurs samoobrony, aqua aerobik i seanse filmowe dla dziadków z wnukami. Z kolei na najbliższy weekend zaplanowano Oktoberfest w Otmęcie.

- Celem Miesiąca Seniora jest włączanie starszych mieszkańców w działania rekreacyjne, sportowe i artystyczne - mówi Jolanta Myśluk, organizatorka z krapkowickiego magistratu. - Oferta jest bogata. Chodzi nam o to, żeby jak największa liczba osób wyszła z domów i miała okazję spotkać się z rówieśnikami. Ważna jest możliwość rozmowy oraz miłego spędzenia czasu. Jednocześnie można dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat dbania o zdrowie i kondycję, dlatego proponujemy zróżnicowane warsztaty oraz zajęcia.

Uczestniczki uważają, że podobne inicjatywy są bardzo potrzebne w Krapkowicach.

Pani Maria zaznacza, że jej koleżanki są aktywne i szukają możliwości zrobienia czegoś konstruktywnego, co wydaje się dla niej bardzo pocieszające. Zdaniem pani Stefanii, musi być ktoś mobilizujący seniorów. Według niej, nawet jeśli osoby starsze wiedzą o propozycjach spędzenia czasu, czasami wolą siedzieć przed telewizorem, bo to jest łatwiejsze.

Inauguracja rozpoczęła się od mszy świętej, a później uczestnicy przeszli w korowodzie do Krapkowickiego Domu Kultury. Tam burmistrz Andrzej Kasiura przekazał seniorom symboliczne klucze do bram miasta.
Jolanta Myśluk
Maria i Stefania

Kultura i rozrywka

2020-07-08, godz. 14:15 Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez… » więcej 2020-07-08, godz. 13:30 Plenerowa wystawa młodych fotografów w Bastionie św. Jadwigi 'ARAnżacje fotograficzne' - to nowa, plenerowa wystawa, która pojawiła się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały fotografie… » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Na wakacyjne "wodowanie" zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu Zajęcia w plenerze poprowadzą: Natalia Krawczyk, która jest pływaczką i artystką oraz Gaja Karolczak, która od wielu lat promuje czytelnictwo. » więcej 2020-07-07, godz. 22:08 "Dyplomy 2020" można oglądać w GSW w Opolu W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu otwarto wystawę 'Dyplomy 2020'. Swoje dokonania prezentuje 27 dyplomantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2020-07-07, godz. 11:07 Autorskie spotkanie w WBP o czasach PRL Pierwsze w czasach pandemii koronawirusa spotkanie autorskie z publicznością organizuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Gościem będzie warszawski dziennikarz… » więcej 2020-07-07, godz. 07:30 Grupy rekonstrukcyjne i bractwa z kilku krajów chcą przyjechać na Międzynarodowy Turniej Rycerski do Byczyny Dużym zainteresowaniem cieszy się planowany na drugi weekend września Międzynarodowy Turniej Rycerski w Biskupicach obok Byczyny. » więcej 2020-07-06, godz. 13:00 "Wpadnij w bibliosieć". Spotkania online z youtuberkami organizuje MBP w Opolu Anna Bartłomiejczyk i Marta Gajewska to absolwentki dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim, które prowadzą jeden z najprężniej rozwijających… » więcej 2020-07-06, godz. 11:15 Konkurs na najlepszy rap organizuje Nyski Dom Kultury Nyski Dom Kultury poszukuje młodych, utalentowanych twórców, którzy chętnie rozwijają swoje muzyczne pasje. Trwa wakacyjny konkurs na najlepszy rap. Zainteresowani… » więcej 2020-07-05, godz. 11:58 "Ekowakacje" w MBP w Kędzierzynie-Koźlu zaprzyjaźnią z przyrodą i zachęcą do proekologicznych postaw Zajęcia edukacyjno-plastyczne i warsztaty literackie z makulaturą, bioróżnorodnością i recyklingiem w tle. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-07-04, godz. 17:00 Dla dużych i małych. W Komprachcicach nauczą, jak zrobić profesjonalne latawce Nieco o nich zapomnieliśmy i coraz rzadziej pojawiają się na naszym niebie, ale będzie można te braki nadrobić. Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcice organizuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »