Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-05, 22:00 Autor: Mariusz Majeran

Nowości i atrakcje w nowym sezonie w Teatrze im. Jana Kochanowskiego

Konferencja rozpoczynająca nowy sezon artystyczny w teatrze [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja rozpoczynająca nowy sezon artystyczny w teatrze [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja rozpoczynająca nowy sezon artystyczny w teatrze [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja rozpoczynająca nowy sezon artystyczny w teatrze [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja rozpoczynająca nowy sezon artystyczny w teatrze [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja rozpoczynająca nowy sezon artystyczny w teatrze [fot. Mariusz Majeran]
Poznaliśmy program artystyczny w nowym sezonie w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Czekają nas międzynarodowe premiery, programy edukacyjne i ciekawe zachęty, by teatr odwiedzić.
Nowy sezon artystyczny opolski teatr zaczyna we wrześniu dwoma premierami: " Powiedz to jeszcze raz, Sam" w reżyserii Arkadiusza Buszko i "Przyszedł mężczyzna do kobiety" małżeństwa Beaty Wnęk-Malec i Leszka Malca, opolskich aktorów.

- W październiku "Romeo i Julia" Wiliama Szekspira - dodaje dyrektor teatru Norbert Rakowski. - Dosyć spore przedsięwzięcie na Dużej Scenie. Dosyć też nieoczekiwana inscenizacja węgierskiego reżysera Altili Kereszlesa. Bierze na warsztat znany państwu dramat wszech czasów, najkrótszą i najokrutniejszą historię miłosną na świecie. Jest to właściwie początek takiej naprawdę międzynarodowej współpracy z różnymi teatrami a także z różnymi reżyserami.

Dyrektor przedstawił sześć nowych tytułów, które pojawią się w teatrze w nowym sezonie. Będą także programy edukacyjne, koncerty i wyjazdy opolskiego teatru ze spektaklem "Zakonnice odchodzą po cichu" w ramach programu Teraz Teatr do sześciu miejscowości w Polsce.

- Nowością jest spektakl "Chodzi o to" przeznaczony dla dzieci - mówi Anna Karoń, zastępca dyrektora teatru. - Jest to spektakl skierowany do najmłodszego widza od ósmego miesiąca życia. Pierwsze tego typu wydarzenie w naszym teatrze.

- Chcemy także przybliżyć teatr mieszkańcom województwa, stąd nasz pomysł, by przywieźć widzów i ich odwieźć a także zaproponować atrakcyjne bilety - uzupełnia dyrektorka. - Wraz z PKS podjęliśmy inicjatywę przywiezienia do Opola z pobliskich miejscowości, takich jak Niemodlin, Krapkowice, Kluczbork, Ozimek, Strzelce Opolskie i Dobrzeń Wielki, widzów na wybrane spektakle. Jest taki program pilotażowy, który będzie trwał od 16 września, bo właśnie w tym dniu zapraszamy mieszkańców Niemodlina.

Opolski teatr wprowadza także Kartę Teatromana. Będą nietypowe akcje promocyjne i od 29 września po Opolszczyźnie będzie jeździł pociąg Teatr im. Jana Kochanowskiego.

Więcej o nadchodzących premierach w opolskim teatrze dramatycznym w czwartkowych Rewirach Kultury po godzinie 20.00.
Norbert Rakowski
Anna Karoń
Anna Karoń

Kultura i rozrywka

2019-01-17, godz. 16:11 Orkiestra dęta z Krapkowic świętuje 20. urodziny Krapkowicka Orkiestra Dęta świętuje 20-lecie działalności. Z tej okazji odbędzie się specjalny, urodzinowy koncert, nagrana została też płyta. » więcej 2019-01-17, godz. 12:03 Badacz wulkanów spotka się z czytelnikami Grzegorz Gawlik zdobywa i bada wulkany - czasem na jeden poświęca kilka wypraw i wiele dni - często w niedostępnych rejonach i ekstremalnych warunkach, z zejś ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:31 Kolorowy świat festiwali. Krystyna Gucewicz w Muzeum Polskiej Piosenki Krystyna Gucewicz, dziennikarka i wieloletnia recenzentka opolskich festiwali, była gościem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas spotkania opowiadała o s ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:00 Wystawa "Intelligenzaktion" w Urzędzie Wojewódzkim Nauczyciele, duchowni, urzędnicy, dziennikarze, właściciele ziemscy, rzemieślnicy czy powstańcy śląscy - to bohaterowie wystawy 'Intelligenzaktion' w Urzędzie ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:00 Z powodu żałoby odwołano koncerty w czwartek i sobotę W związku z żałobą po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, koncerty i spotkania zostają przełożone lub odwołane. » więcej 2019-01-16, godz. 14:17 Jarosław Makowski nowym dyrektorem Muzeum Ziemi Kozielskiej Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej w organizacji. Bolesława Bezega zastąpi Jarosław Makowski. » więcej 2019-01-16, godz. 09:00 Wystawa Sławoja Dubiela. Fotografie wykonane kamerą otworkową [ZDjĘCIA] Sławoj Dubiel pokazał swoje prace fotograficzne wykonane kamerą otworkową na wystawie zatytułowanej 'może morze' w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej ... » więcej 2019-01-16, godz. 07:55 Opolanie wspominali poetę Andrzeja Pałosza Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprosiła na spotkanie dr Beatę Świerczewską, autorkę książki „O życiu i twórczości Andrzeja Pałosza. Zarys monograficzny”. » więcej 2019-01-15, godz. 20:36 Dzień Judaizmu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Nie wszystkie prawa, które są wprowadzone w Europie sprzyjają mniejszości żydowskiej - zauważa rabin David Basok, który od 2016 roku stoi na czele Wyznaniow ... » więcej 2019-01-15, godz. 17:00 W Skarbimierzu - "Po drugiej stronie" Działające przy Gminnej Bibliotece w Skarbimierzu grupy teatralne przygotowały przedstawienie zatytułowane 'Po drugiej stronie'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »