Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-09-05, 22:00 Autor: Mariusz Majeran

Nowości i atrakcje w nowym sezonie w Teatrze im. Jana Kochanowskiego

Konferencja rozpoczynająca nowy sezon artystyczny w teatrze [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja rozpoczynająca nowy sezon artystyczny w teatrze [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja rozpoczynająca nowy sezon artystyczny w teatrze [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja rozpoczynająca nowy sezon artystyczny w teatrze [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja rozpoczynająca nowy sezon artystyczny w teatrze [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja rozpoczynająca nowy sezon artystyczny w teatrze [fot. Mariusz Majeran]
Poznaliśmy program artystyczny w nowym sezonie w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Czekają nas międzynarodowe premiery, programy edukacyjne i ciekawe zachęty, by teatr odwiedzić.
Nowy sezon artystyczny opolski teatr zaczyna we wrześniu dwoma premierami: " Powiedz to jeszcze raz, Sam" w reżyserii Arkadiusza Buszko i "Przyszedł mężczyzna do kobiety" małżeństwa Beaty Wnęk-Malec i Leszka Malca, opolskich aktorów.

- W październiku "Romeo i Julia" Wiliama Szekspira - dodaje dyrektor teatru Norbert Rakowski. - Dosyć spore przedsięwzięcie na Dużej Scenie. Dosyć też nieoczekiwana inscenizacja węgierskiego reżysera Altili Kereszlesa. Bierze na warsztat znany państwu dramat wszech czasów, najkrótszą i najokrutniejszą historię miłosną na świecie. Jest to właściwie początek takiej naprawdę międzynarodowej współpracy z różnymi teatrami a także z różnymi reżyserami.

Dyrektor przedstawił sześć nowych tytułów, które pojawią się w teatrze w nowym sezonie. Będą także programy edukacyjne, koncerty i wyjazdy opolskiego teatru ze spektaklem "Zakonnice odchodzą po cichu" w ramach programu Teraz Teatr do sześciu miejscowości w Polsce.

- Nowością jest spektakl "Chodzi o to" przeznaczony dla dzieci - mówi Anna Karoń, zastępca dyrektora teatru. - Jest to spektakl skierowany do najmłodszego widza od ósmego miesiąca życia. Pierwsze tego typu wydarzenie w naszym teatrze.

- Chcemy także przybliżyć teatr mieszkańcom województwa, stąd nasz pomysł, by przywieźć widzów i ich odwieźć a także zaproponować atrakcyjne bilety - uzupełnia dyrektorka. - Wraz z PKS podjęliśmy inicjatywę przywiezienia do Opola z pobliskich miejscowości, takich jak Niemodlin, Krapkowice, Kluczbork, Ozimek, Strzelce Opolskie i Dobrzeń Wielki, widzów na wybrane spektakle. Jest taki program pilotażowy, który będzie trwał od 16 września, bo właśnie w tym dniu zapraszamy mieszkańców Niemodlina.

Opolski teatr wprowadza także Kartę Teatromana. Będą nietypowe akcje promocyjne i od 29 września po Opolszczyźnie będzie jeździł pociąg Teatr im. Jana Kochanowskiego.

Więcej o nadchodzących premierach w opolskim teatrze dramatycznym w czwartkowych Rewirach Kultury po godzinie 20.00.
Norbert Rakowski
Anna Karoń
Anna Karoń

Kultura i rozrywka

2018-11-13, godz. 21:00 Autorskie spotkanie z muzykiem i pisarzem W ramach 16. Opolskiej Jesieni Literackiej z czytelnikami spotkał się muzyk i piosenkarz Paweł Pablopavo Sołtys, występujący od 2013 roku z Vavamuffin a obecn ... » więcej 2018-11-13, godz. 18:11 Mieszkańcy ŚMS "Magnolia" stworzyli spektakl patriotyczny Trwają przygotowania do XII Wojewódzkiego Przeglądu Teatralnego Polska/Niepodległa. Wydarzenie zaplanowano 27. listopada w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w O ... » więcej 2018-11-13, godz. 11:44 Stanisława Celińska porwała opolską publiczność [ZDJĘCIA] Koncert będący jednocześnie swoistą rozmową z publicznością zgromadził opolską publiczność w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Słuchacze po brzegi wype ... » więcej 2018-11-12, godz. 19:45 Pieniędzy nie było, ale niespodzianek sporo. Co krył zabytkowy sejf w Prudniku? Dokumenty z czasów niemieckich oraz powojennych znaleziono w sejfie prudnickiego nadleśnictwa. Są tam trzy skrytki, które nie były otwierane od ubiegłego wiek ... » więcej 2018-11-12, godz. 14:30 "Europejczycy" - Muzyczny spektakl na dzień niepodległości w Kędzierzynie-Koźlu Obchody stulecia niepodległości w Kędzierzynie-Koźlu zakończyły się koncertem 'Europejczycy'. Wydarzenie ściągnęło do Hali 'Azoty' parotysięczny tłum. Muzyczn ... » więcej 2018-11-12, godz. 09:04 Polska muzyka (nie)zapomniana przyjęta owacyjnie! Za nami uroczysty koncert w Filharmonii Opolskiej [ZDJĘCIA] Dzieła polskich kompozytorów - Feliksa Nowowiejskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Witolda Maliszewskiego - uświetniły uroczysty koncert zorganizowany w nie ... » więcej 2018-11-11, godz. 21:15 Znamy laureata Trytona Nyskiego. W tym roku nagrodę przyznano po raz 21. Nyski Tryton przyznany po raz 21. Kapituła konkursu nie miała wątpliwości i jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu nagrody Józefowi Szwabowi, ponad 30 lat temu ... » więcej 2018-11-11, godz. 18:38 Ponad 260 par prezentuje się na gogolińskim parkiecie. Padł rekord uczestników na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Rekordowa liczba uczestników pojawiła się na gogolińskim parkiecie podczas 6. Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego. Ponad 260 par - dzieci, młodzieży ... » więcej 2018-11-11, godz. 11:31 Pierwszy polski hymn napisał Wincenty z Kielczy W całym kraju dzisiaj bardzo często rozbrzmiewa Mazurek Dąbrowskiego, polski hymn. A w gminie Zawadzkie, mieszkańcy śpiewają również napisaną po łacinie pieśń ... » więcej 2018-11-11, godz. 11:00 Odkryją polską muzykę zapomnianą na sto lat Niepodległej Uroczystym koncertem symfonicznym (11.11) Filharmonia Opolska uczci obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »