Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-05-28, 16:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Wiemy, jakie imprezy będą towarzyszyć 55. KFPP

Hip Hop Opole 2017 [fot. Mariusz Majeran]
Hip Hop Opole 2017 [fot. Mariusz Majeran]
Maria Szabłowska poprowadzi rozmowy z gwiazdami [Fot. Paweł Stauffer]
Maria Szabłowska poprowadzi rozmowy z gwiazdami [Fot. Paweł Stauffer]
Zaprezentowali wydarzenia towarzyszące 55. KFPP [fot. Katarzyna Zawadzka]
Zaprezentowali wydarzenia towarzyszące 55. KFPP [fot. Katarzyna Zawadzka]
Muzyczne rowery, Kawiarenka z Gwiazdami czy Festiwal Uśmiechu - to tylko niektóre z atrakcji Opola szykowanych na czas 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
W najbliższy piątek (01.06) zaplanowano koncert Hip-Hop Opole na błoniach Politechniki Opolskiej. W tym samym miejscu w sobotę (2 czerwca) miasto zaprasza na koncert Rock Opole.

W czasie festiwalu (08-11.06) nie zabraknie też rozmów z gwiazdami sceny. - Poprowadzi je Maria Szabłowska - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki. - Maria jest taką osobą, do której wszyscy artyści chcą przychodzić i rozmawiać. Podjęliśmy decyzję, że to ona będzie przez dwa dni rozmawiać z gwiazdami. Wszyscy ją bardzo szanują, lubią, cenią. Chyba nie obawiają się nazbyt podchwytliwych pytań - dodaje.

Tradycyjnie odbędzie się też Rajd Festiwalowy. - Rywalizacja wystartuje z w sobotę, 9 czerwca, z opolskiego rynku - mówi Stanisław Kozłowski z Automobilklub Opolskiego. - Na pewno pojawi się bardzo dużo silnych samochodów, pojawią się zwycięzcy z poprzednich lat, a więc Tomasz Gucwa czy Oktawian Ostrowicz ze swoim Subaru Legacy. Nie opuszcza nas także Michał Wiśniewski, który bierze udział w rajdzie od 2015 roku - dodaje.

- Opolanie będą mogli też przejechać się muzycznym rowerem - podkreśla Łukasz Śmierciak z urzędu miasta Opola. - Każdy kto wiądzie na taki rower, uruchomi ścieżkę dźwiękową z wybranym instrumentem, całość tych muzycznych rowerów składa się na największe przeboje polskiej muzyki, której będzie można wysłuchać uczestnicząc w takim muzyczno-sportowym projekcie - dodaje.

W drugi dzień święta polskiej piosenki do Opola zawita Festiwal Uśmiechu - ogólnopolskie wydarzenie organizowane przez Fundację Dr Clown.

- O dobrą zabawę na Małym Rynku zadba ponad 70 wolontariuszy - mówi Marta Szewerda z fundacji. - Nasz podtytuł to "Opolskie dźwięki radości". Będziemy dotykać muzyki, dźwięków, rytmu, będą namioty, w których Doktorzy Clowni poprowadzą warsztaty muzyczne, będziemy tworzyć swoje instrumenty. Będzie też polowy szpital doktora Clowna, gdzie będziemy mogli doświadczyć takiej wizyty, które przez cały rok prowadzimy, a nawet położyć się w łóżku... - dodaje.

Wydarzenia okołofestiwalowe zakończy After Party na Małym Rynku w Opolu tydzień po festiwalu - 16 czerwca.
Marta Szewerda
Łukasz Śmierciak
Stanisław Kozłowski
Jarosław Wasik

Kultura i rozrywka

2018-08-17, godz. 17:00 Prudnik: muzeum przyciąga turystów i szykuje się na narodowe święto W wakacje wśród zwiedzających Muzeum Ziemi Prudnickiej dominują mieszkańcy innych regionów. Panuje tam wzmożony ruch wycieczek odwiedzających to miasto, grup ... » więcej 2018-08-17, godz. 14:50 Prudnik: sztuka łączy opolsko-czeskie pogranicze Dwie wystawy będą efektem wakacyjnego pleneru fotograficznego, który odbył się w Prudniku. Zorganizował go tamtejszy ośrodek kultury we współpracy ze swoim od ... » więcej 2018-08-17, godz. 11:15 Dizzy Boyz Brass Band zagra dla najmłodszych melomanów Trąbki, saksofon czy tuba - takie instrumenty będą mogli odkryć w sobotę (18.08) najmłodsi melomani. W ramach przedostatniego, letniego koncertu rodzinnego sc ... » więcej 2018-08-17, godz. 10:46 Opolscy ułani będą świętowali swój jubileusz Dziesiąta rocznica powstania Stowarzyszenia Pamięci 19. Pułku Ułanów Wołyńskich w Opolu i Święto Pułku jest okazją, by spotkać się w sobotę z Opolanami. » więcej 2018-08-16, godz. 20:50 Odsłonięcie Mozaiki i ogrodu na bulwarze nadodrzańskim w Opolu [ZDJĘCIA] Na ścianie umocnień przeciwpowodziowych powstała niezwykła mozaika stworzona z fragmentów porcelany i kamieni wyrzuconych przez Morze Bałtyckie. Towarzyszy je ... » więcej 2018-08-16, godz. 12:33 Rozstrzygnięto konkurs grantowy Opolskie EDUKO 2018 Spośród 26 złożonych wniosków wyłoniono 14 projektów, które będą współrealizowane łącznie przez 68 podmiotów z obszaru województwa opolskiego od sierpnia do p ... » więcej 2018-08-16, godz. 10:55 Fani Harry'ego Pottera czarują na zamku w Mosznej. "On do złudzenia przypomina Hogwart" Różdżki, szaty, zaklęcia i eliksiry - na zamku w Mosznej trwają kolonie, pt. 'Szkoła Czarodziejów'. Dzieci oraz nastolatkowie spędzają czas w sposób bardzo zb ... » więcej 2018-08-15, godz. 09:00 Kino w Grodkowie po modernizacji ma się dobrze Grodkowskie kino 'Klaps' od kilku miesięcy znów wyświetla filmy. W seansach, podczas których można obejrzeć najnowsze dzieła filmowe bierze udział średnio kil ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:40 Dzień Energetyka w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych 14 sierpnia przypada rocznica śmierci ojca Maksymiliana Marii Kolbego oraz Dzień Energetyka - o. Kolbe jest patronem tej grupy zawodowej. Centralne Muzeum Jeń ... » więcej 2018-08-13, godz. 12:30 "Wersalka" już niemal gotowa. To będzie branicki ośrodek kultury To ma być miejsce zarówno dla seniorów, jak i młodzieży czy miłośników sportu. W Branicach, niemal gotowa jest już 'Wersalka'. Pod tą tajemniczą nazwą kryje s ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »