Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-05-28, 16:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Wiemy, jakie imprezy będą towarzyszyć 55. KFPP

Hip Hop Opole 2017 [fot. Mariusz Majeran]
Hip Hop Opole 2017 [fot. Mariusz Majeran]
Maria Szabłowska poprowadzi rozmowy z gwiazdami [Fot. Paweł Stauffer]
Maria Szabłowska poprowadzi rozmowy z gwiazdami [Fot. Paweł Stauffer]
Zaprezentowali wydarzenia towarzyszące 55. KFPP [fot. Katarzyna Zawadzka]
Zaprezentowali wydarzenia towarzyszące 55. KFPP [fot. Katarzyna Zawadzka]
Muzyczne rowery, Kawiarenka z Gwiazdami czy Festiwal Uśmiechu - to tylko niektóre z atrakcji Opola szykowanych na czas 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
W najbliższy piątek (01.06) zaplanowano koncert Hip-Hop Opole na błoniach Politechniki Opolskiej. W tym samym miejscu w sobotę (2 czerwca) miasto zaprasza na koncert Rock Opole.

W czasie festiwalu (08-11.06) nie zabraknie też rozmów z gwiazdami sceny. - Poprowadzi je Maria Szabłowska - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki. - Maria jest taką osobą, do której wszyscy artyści chcą przychodzić i rozmawiać. Podjęliśmy decyzję, że to ona będzie przez dwa dni rozmawiać z gwiazdami. Wszyscy ją bardzo szanują, lubią, cenią. Chyba nie obawiają się nazbyt podchwytliwych pytań - dodaje.

Tradycyjnie odbędzie się też Rajd Festiwalowy. - Rywalizacja wystartuje z w sobotę, 9 czerwca, z opolskiego rynku - mówi Stanisław Kozłowski z Automobilklub Opolskiego. - Na pewno pojawi się bardzo dużo silnych samochodów, pojawią się zwycięzcy z poprzednich lat, a więc Tomasz Gucwa czy Oktawian Ostrowicz ze swoim Subaru Legacy. Nie opuszcza nas także Michał Wiśniewski, który bierze udział w rajdzie od 2015 roku - dodaje.

- Opolanie będą mogli też przejechać się muzycznym rowerem - podkreśla Łukasz Śmierciak z urzędu miasta Opola. - Każdy kto wiądzie na taki rower, uruchomi ścieżkę dźwiękową z wybranym instrumentem, całość tych muzycznych rowerów składa się na największe przeboje polskiej muzyki, której będzie można wysłuchać uczestnicząc w takim muzyczno-sportowym projekcie - dodaje.

W drugi dzień święta polskiej piosenki do Opola zawita Festiwal Uśmiechu - ogólnopolskie wydarzenie organizowane przez Fundację Dr Clown.

- O dobrą zabawę na Małym Rynku zadba ponad 70 wolontariuszy - mówi Marta Szewerda z fundacji. - Nasz podtytuł to "Opolskie dźwięki radości". Będziemy dotykać muzyki, dźwięków, rytmu, będą namioty, w których Doktorzy Clowni poprowadzą warsztaty muzyczne, będziemy tworzyć swoje instrumenty. Będzie też polowy szpital doktora Clowna, gdzie będziemy mogli doświadczyć takiej wizyty, które przez cały rok prowadzimy, a nawet położyć się w łóżku... - dodaje.

Wydarzenia okołofestiwalowe zakończy After Party na Małym Rynku w Opolu tydzień po festiwalu - 16 czerwca.
Marta Szewerda
Łukasz Śmierciak
Stanisław Kozłowski
Jarosław Wasik

Kultura i rozrywka

2019-10-12, godz. 23:06 "Działania prymasa Stefana Wyszyńskiego zaowocowały wolnością Polaków". Uroczystości w Prudniku-Lesie [ZDJĘCIA] Msza święta w intencji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dedykowany mu koncert, zwieńczyły obchody 65 rocznicy uwięzienia Prymasa Tysiąclecia w Prudniku-Les ... » więcej 2019-10-12, godz. 22:00 "Kreator Kultury". Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu doceniona Dwie pracownice Biblioteki Obcojęzycznej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu otrzymały tytuł 'Kreatora Kultury' podczas gali wręczenia Nagród Marszałka ... » więcej 2019-10-12, godz. 20:03 "Niepowtarzalność codzienności" w obrazach opolskiej artystki Aleksandra Maszestow pokazuje nam swoje abstrakcje i obrazy figuratywne na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu. » więcej 2019-10-12, godz. 17:54 Mają przesłanie i uczą szanowania Boga. Piosenki religijne wybrzmiały podczas 21. ogólnopolskiego przeglądu "Dobrze je ... 9 zespołów i blisko 30 solistów bierze udział w 21. Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej 'Dobrze jest śpiewać naszemu Panu' w zabytkowym Kościele św. ... » więcej 2019-10-12, godz. 17:44 Historię i muzykę herrnhutów będzie można odkryć w Muzeum Wsi Opolskiej 'Enklawa. Osada herrnhutów w Gnadenfeld - Pawłowiczkach' - to tytuł nowej wystawy czasowej, którą przygotowało Muzeum Wsi Opolskiej. Wystawa odnosi się do jed ... » więcej 2019-10-12, godz. 15:00 Młodzi kompozytorzy i autorzy tekstów spotkają się w Myśliborzu 40. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki 'Smak' im. Jonasza Kofty rozpoczną się w czwartek (17.10) w Myśliborzu. Trzydniowa impreza ... » więcej 2019-10-12, godz. 13:17 Muzyczne rarytasy na koncercie w Filharmonii Opolskiej [ZDJĘCIA] 'Symfoniczny biały kruk' w postaci II symfonii 'Antar' op. 9 Mikołaja Rimskiego-Korsakowa zabrzmiał w piątkowy (11.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej. Kompoz ... » więcej 2019-10-12, godz. 11:46 "Prezydentki" rozbawiają, wprawiają w zadumę i zaskakują - premiera w Opolskim Dramacie [ZDJĘCIA] Trudny tekst, zaskakująca interpretacja z religią w tle i świeże spojrzenie kolumbijskiego reżysera sprawiają, że widzowie po wyjściu z teatru zaczynają dysku ... » więcej 2019-10-12, godz. 10:00 Abstrakcja otwiera nowy rozdział opolskiej artystki [ZDJĘCIA] Galeria 'Panaceum' w Opolu pokazała nowe oblicze artystki kryjącej się pod pseudonimem Anna Marara. Wystawa została zatytułowana 'Stellium'. » więcej 2019-10-11, godz. 20:20 Lamy rozdane, filmowcy docenieni. Gala finałowa i 10-lecie Opolskich Lam 'Nie zmieniaj tematu' w reż. Huberta Patynowskiego i 'Moje serce' w reż. Damiana Kocura - to laureaci dwóch równorzędnych miejsc w kategorii fabuła Konkursu G ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »