Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-05-28, 16:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Wiemy, jakie imprezy będą towarzyszyć 55. KFPP

Hip Hop Opole 2017 [fot. Mariusz Majeran]
Hip Hop Opole 2017 [fot. Mariusz Majeran]
Maria Szabłowska poprowadzi rozmowy z gwiazdami [Fot. Paweł Stauffer]
Maria Szabłowska poprowadzi rozmowy z gwiazdami [Fot. Paweł Stauffer]
Zaprezentowali wydarzenia towarzyszące 55. KFPP [fot. Katarzyna Zawadzka]
Zaprezentowali wydarzenia towarzyszące 55. KFPP [fot. Katarzyna Zawadzka]
Muzyczne rowery, Kawiarenka z Gwiazdami czy Festiwal Uśmiechu - to tylko niektóre z atrakcji Opola szykowanych na czas 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
W najbliższy piątek (01.06) zaplanowano koncert Hip-Hop Opole na błoniach Politechniki Opolskiej. W tym samym miejscu w sobotę (2 czerwca) miasto zaprasza na koncert Rock Opole.

W czasie festiwalu (08-11.06) nie zabraknie też rozmów z gwiazdami sceny. - Poprowadzi je Maria Szabłowska - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki. - Maria jest taką osobą, do której wszyscy artyści chcą przychodzić i rozmawiać. Podjęliśmy decyzję, że to ona będzie przez dwa dni rozmawiać z gwiazdami. Wszyscy ją bardzo szanują, lubią, cenią. Chyba nie obawiają się nazbyt podchwytliwych pytań - dodaje.

Tradycyjnie odbędzie się też Rajd Festiwalowy. - Rywalizacja wystartuje z w sobotę, 9 czerwca, z opolskiego rynku - mówi Stanisław Kozłowski z Automobilklub Opolskiego. - Na pewno pojawi się bardzo dużo silnych samochodów, pojawią się zwycięzcy z poprzednich lat, a więc Tomasz Gucwa czy Oktawian Ostrowicz ze swoim Subaru Legacy. Nie opuszcza nas także Michał Wiśniewski, który bierze udział w rajdzie od 2015 roku - dodaje.

- Opolanie będą mogli też przejechać się muzycznym rowerem - podkreśla Łukasz Śmierciak z urzędu miasta Opola. - Każdy kto wiądzie na taki rower, uruchomi ścieżkę dźwiękową z wybranym instrumentem, całość tych muzycznych rowerów składa się na największe przeboje polskiej muzyki, której będzie można wysłuchać uczestnicząc w takim muzyczno-sportowym projekcie - dodaje.

W drugi dzień święta polskiej piosenki do Opola zawita Festiwal Uśmiechu - ogólnopolskie wydarzenie organizowane przez Fundację Dr Clown.

- O dobrą zabawę na Małym Rynku zadba ponad 70 wolontariuszy - mówi Marta Szewerda z fundacji. - Nasz podtytuł to "Opolskie dźwięki radości". Będziemy dotykać muzyki, dźwięków, rytmu, będą namioty, w których Doktorzy Clowni poprowadzą warsztaty muzyczne, będziemy tworzyć swoje instrumenty. Będzie też polowy szpital doktora Clowna, gdzie będziemy mogli doświadczyć takiej wizyty, które przez cały rok prowadzimy, a nawet położyć się w łóżku... - dodaje.

Wydarzenia okołofestiwalowe zakończy After Party na Małym Rynku w Opolu tydzień po festiwalu - 16 czerwca.
Marta Szewerda
Łukasz Śmierciak
Stanisław Kozłowski
Jarosław Wasik

Kultura i rozrywka

2019-01-19, godz. 09:15 O polskim orężu i historii. W głubczyckim muzeum można zobaczyć wystawę z okazji 100-lecia niepodległości Polski Od średniowiecznych stroi i broni, rynsztunku husarskiego, po mundury z 20-lecia między wojennego i okresu II wojny światowej. Między innymi z takimi eksponat ... » więcej 2019-01-18, godz. 20:45 Wystawa "Abstrakcja - przestrzeń nieskończona" Mirosława Zakrzewskiego gości w nyskim muzeum 'Abstrakcja - przestrzeń nieskończona', to tytuł najnowszej wystawy Mirosława Zakrzewskiego, którą można oglądać w Muzeum Powiatowym w Nysie. » więcej 2019-01-18, godz. 19:32 Spotkanie z historią NSZZ "Solidarność" w Hucie Małapanew Łukasz Sołtysik, dr Grzegorz Waligóra i dr Zbigniew Bereszyński, badacze historyczni spotkali się w Domu Kultury w Ozimku na promocji książki 'Ogniwa zakładow ... » więcej 2019-01-18, godz. 16:00 Plener malarski w Opolu przy dźwiękach kompozycji Stanisława Moniuszki Zakończył się 7. Międzynarodowy Plener Malarski w Opolu. Wzięli w nim udział artyści z różnych zakątków Polski, a także z Ukrainy, Budapesztu czy Moskwy. W su ... » więcej 2019-01-18, godz. 13:42 Zbigniew Zamachowski odwiedził nyską PWSZ. Artysta rozmawiał ze studentami na temat przekazywania emocji Studenci jazzu i muzyki estradowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, mieli dziś okazję wziąć udział w warsztatach wokalno-aktorskich, które popro ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:33 Przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris spotkali się z opolskimi studentami 'Prawnicy w obronie rodziny, małżeństwa, ludzkiego życia i sumienia' to tytuł spotkania z przedstawicielami Instytutu Ordo Iuris, które odbyło się na Uniwersy ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:11 Orkiestra dęta z Krapkowic świętuje 20. urodziny Krapkowicka Orkiestra Dęta świętuje 20-lecie działalności. Z tej okazji odbędzie się specjalny, urodzinowy koncert, nagrana została też płyta. » więcej 2019-01-17, godz. 12:03 Badacz wulkanów spotka się z czytelnikami Grzegorz Gawlik zdobywa i bada wulkany - czasem na jeden poświęca kilka wypraw i wiele dni - często w niedostępnych rejonach i ekstremalnych warunkach, z zejś ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:31 Kolorowy świat festiwali. Krystyna Gucewicz w Muzeum Polskiej Piosenki Krystyna Gucewicz, dziennikarka i wieloletnia recenzentka opolskich festiwali, była gościem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas spotkania opowiadała o s ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:00 Wystawa "Intelligenzaktion" w Urzędzie Wojewódzkim Nauczyciele, duchowni, urzędnicy, dziennikarze, właściciele ziemscy, rzemieślnicy czy powstańcy śląscy - to bohaterowie wystawy 'Intelligenzaktion' w Urzędzie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »