Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-05-28, 16:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Wiemy, jakie imprezy będą towarzyszyć 55. KFPP

Hip Hop Opole 2017 [fot. Mariusz Majeran]
Hip Hop Opole 2017 [fot. Mariusz Majeran]
Maria Szabłowska poprowadzi rozmowy z gwiazdami [Fot. Paweł Stauffer]
Maria Szabłowska poprowadzi rozmowy z gwiazdami [Fot. Paweł Stauffer]
Zaprezentowali wydarzenia towarzyszące 55. KFPP [fot. Katarzyna Zawadzka]
Zaprezentowali wydarzenia towarzyszące 55. KFPP [fot. Katarzyna Zawadzka]
Muzyczne rowery, Kawiarenka z Gwiazdami czy Festiwal Uśmiechu - to tylko niektóre z atrakcji Opola szykowanych na czas 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
W najbliższy piątek (01.06) zaplanowano koncert Hip-Hop Opole na błoniach Politechniki Opolskiej. W tym samym miejscu w sobotę (2 czerwca) miasto zaprasza na koncert Rock Opole.

W czasie festiwalu (08-11.06) nie zabraknie też rozmów z gwiazdami sceny. - Poprowadzi je Maria Szabłowska - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki. - Maria jest taką osobą, do której wszyscy artyści chcą przychodzić i rozmawiać. Podjęliśmy decyzję, że to ona będzie przez dwa dni rozmawiać z gwiazdami. Wszyscy ją bardzo szanują, lubią, cenią. Chyba nie obawiają się nazbyt podchwytliwych pytań - dodaje.

Tradycyjnie odbędzie się też Rajd Festiwalowy. - Rywalizacja wystartuje z w sobotę, 9 czerwca, z opolskiego rynku - mówi Stanisław Kozłowski z Automobilklub Opolskiego. - Na pewno pojawi się bardzo dużo silnych samochodów, pojawią się zwycięzcy z poprzednich lat, a więc Tomasz Gucwa czy Oktawian Ostrowicz ze swoim Subaru Legacy. Nie opuszcza nas także Michał Wiśniewski, który bierze udział w rajdzie od 2015 roku - dodaje.

- Opolanie będą mogli też przejechać się muzycznym rowerem - podkreśla Łukasz Śmierciak z urzędu miasta Opola. - Każdy kto wiądzie na taki rower, uruchomi ścieżkę dźwiękową z wybranym instrumentem, całość tych muzycznych rowerów składa się na największe przeboje polskiej muzyki, której będzie można wysłuchać uczestnicząc w takim muzyczno-sportowym projekcie - dodaje.

W drugi dzień święta polskiej piosenki do Opola zawita Festiwal Uśmiechu - ogólnopolskie wydarzenie organizowane przez Fundację Dr Clown.

- O dobrą zabawę na Małym Rynku zadba ponad 70 wolontariuszy - mówi Marta Szewerda z fundacji. - Nasz podtytuł to "Opolskie dźwięki radości". Będziemy dotykać muzyki, dźwięków, rytmu, będą namioty, w których Doktorzy Clowni poprowadzą warsztaty muzyczne, będziemy tworzyć swoje instrumenty. Będzie też polowy szpital doktora Clowna, gdzie będziemy mogli doświadczyć takiej wizyty, które przez cały rok prowadzimy, a nawet położyć się w łóżku... - dodaje.

Wydarzenia okołofestiwalowe zakończy After Party na Małym Rynku w Opolu tydzień po festiwalu - 16 czerwca.
Marta Szewerda
Łukasz Śmierciak
Stanisław Kozłowski
Jarosław Wasik

Kultura i rozrywka

2018-06-18, godz. 20:00 "(O)Polskie Antypody", czyli spotkanie z Teresą Zielińską Teresa Zielińska, była dziennikarka Radia Opole, będzie kolejnym gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Opowie ona o swojej nowej książce '(O)Polski ... » więcej 2018-06-18, godz. 16:30 II Dino Top Festiwal. Na scenie m.in. Gang Olsena, Cree, Ostrowska i Malejonek Już 22 czerwca w Sędziszowie Małopolskim nasi słuchacze będą mogli bawić się podczas drugiej edycji festiwalu Dino Top Festiwal, organizowanego przez Polskie ... » więcej 2018-06-18, godz. 14:20 Opolskie maluchy recytują wiersze jak prawdziwi Anglicy Odpowiednia dykcja, właściwa wymowa i prezentacja sceniczna. To najważniejsze kryteria, według których międzynarodowe jury oceniały dziś (18.06) najmłodszych ... » więcej 2018-06-18, godz. 07:00 Program bogaty, czytelnicy dopisali. Taki był Festiwal Ksiązki w Opolu Zakończył się Festiwal Książki 2018 w Opolu. Od piątku (15.06) do niedzieli (17.06) na placu Wolności zaprezentowało się 70 wydawnictw, przeprowadzono 40 spot ... » więcej 2018-06-16, godz. 22:00 Krzysztof Szymczyk zwycięzcą Wielkiego Dyktanda Dziś odbyło się Wielkie Dyktando zrealizowane w ramach 3. Festiwalu Książki w Opolu. Jego treść odczytała Joanna Jabłczyńska. » więcej 2018-06-16, godz. 09:00 Polacy czytają, czyli 3. Festiwal Książki w Opolu. Dziś dzień drugi Za nami pierwszy dzień 3. Festiwalu Książki w Opolu, na którym nie tylko można było spotkać wielu pisarzy, ale także nabyć w niższej cenie ich publikacje. Jak ... » więcej 2018-06-15, godz. 21:00 Opolscy pisarze na III Festiwalu Książki w Opolu Podczas III Festiwalu Książki w Opolu swoją szansę na scenie festiwalu dostali opolscy autorzy książek. Podczas godzinnego pobytu na scenie rozmawiali o tym, ... » więcej 2018-06-15, godz. 18:00 Prudnik: Romowie dbają o zachowanie swoich tradycji Po raz 10. odbywa się w Prudniku Dzień Kultury i Tradycji Romskiej. Swój barwny folklor prezentują zespoły tej społeczności z naszego regionu, Śląska oraz z C ... » więcej 2018-06-15, godz. 13:00 III Festiwal Książki w Opolu wystartował! Na scenie plenerowej przed Miejską Biblioteką Publiczną powitano wystawców, autorów książek i mieszkańców. » więcej 2018-06-14, godz. 22:00 Prudnik: swój folklor zaprezentują rodzimi Romowie oraz goście z Czech Barwne stroje, popisy muzyczne i taneczne ostatnich nomadów Europy zobaczymy w Prudniku. W piątek po raz 10 odbędzie się tam Dzień Kultury i Tradycji Romskiej ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »