Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-05-28, 16:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Wiemy, jakie imprezy będą towarzyszyć 55. KFPP

Hip Hop Opole 2017 [fot. Mariusz Majeran]
Hip Hop Opole 2017 [fot. Mariusz Majeran]
Maria Szabłowska poprowadzi rozmowy z gwiazdami [Fot. Paweł Stauffer]
Maria Szabłowska poprowadzi rozmowy z gwiazdami [Fot. Paweł Stauffer]
Zaprezentowali wydarzenia towarzyszące 55. KFPP [fot. Katarzyna Zawadzka]
Zaprezentowali wydarzenia towarzyszące 55. KFPP [fot. Katarzyna Zawadzka]
Muzyczne rowery, Kawiarenka z Gwiazdami czy Festiwal Uśmiechu - to tylko niektóre z atrakcji Opola szykowanych na czas 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
W najbliższy piątek (01.06) zaplanowano koncert Hip-Hop Opole na błoniach Politechniki Opolskiej. W tym samym miejscu w sobotę (2 czerwca) miasto zaprasza na koncert Rock Opole.

W czasie festiwalu (08-11.06) nie zabraknie też rozmów z gwiazdami sceny. - Poprowadzi je Maria Szabłowska - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki. - Maria jest taką osobą, do której wszyscy artyści chcą przychodzić i rozmawiać. Podjęliśmy decyzję, że to ona będzie przez dwa dni rozmawiać z gwiazdami. Wszyscy ją bardzo szanują, lubią, cenią. Chyba nie obawiają się nazbyt podchwytliwych pytań - dodaje.

Tradycyjnie odbędzie się też Rajd Festiwalowy. - Rywalizacja wystartuje z w sobotę, 9 czerwca, z opolskiego rynku - mówi Stanisław Kozłowski z Automobilklub Opolskiego. - Na pewno pojawi się bardzo dużo silnych samochodów, pojawią się zwycięzcy z poprzednich lat, a więc Tomasz Gucwa czy Oktawian Ostrowicz ze swoim Subaru Legacy. Nie opuszcza nas także Michał Wiśniewski, który bierze udział w rajdzie od 2015 roku - dodaje.

- Opolanie będą mogli też przejechać się muzycznym rowerem - podkreśla Łukasz Śmierciak z urzędu miasta Opola. - Każdy kto wiądzie na taki rower, uruchomi ścieżkę dźwiękową z wybranym instrumentem, całość tych muzycznych rowerów składa się na największe przeboje polskiej muzyki, której będzie można wysłuchać uczestnicząc w takim muzyczno-sportowym projekcie - dodaje.

W drugi dzień święta polskiej piosenki do Opola zawita Festiwal Uśmiechu - ogólnopolskie wydarzenie organizowane przez Fundację Dr Clown.

- O dobrą zabawę na Małym Rynku zadba ponad 70 wolontariuszy - mówi Marta Szewerda z fundacji. - Nasz podtytuł to "Opolskie dźwięki radości". Będziemy dotykać muzyki, dźwięków, rytmu, będą namioty, w których Doktorzy Clowni poprowadzą warsztaty muzyczne, będziemy tworzyć swoje instrumenty. Będzie też polowy szpital doktora Clowna, gdzie będziemy mogli doświadczyć takiej wizyty, które przez cały rok prowadzimy, a nawet położyć się w łóżku... - dodaje.

Wydarzenia okołofestiwalowe zakończy After Party na Małym Rynku w Opolu tydzień po festiwalu - 16 czerwca.
Marta Szewerda
Łukasz Śmierciak
Stanisław Kozłowski
Jarosław Wasik

Kultura i rozrywka

2018-10-16, godz. 09:15 Spotkanie z muzyką chóralną w Filharmonii Opolskiej W koncercie zatytułowanym 'Narodowe Śpiewanie w Opolu', który odbędzie się we wtorek (16.10) wezmą udział zespoły z Głuchołaz, Głubczyc, Głogówka i Strzelec O ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:45 Opolskie maluchy poznają Austrię Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu ruszyła z cyklem spotkań pod hasłem 'Austria Czyta'. Czytanie na kolanie, zwiedzanie tematycznych wystaw, czy wykłady ... » więcej 2018-10-15, godz. 16:30 Ilona Wiśniewska odwiedzi WBP. Opowie o grenlandzkiej wyspie Autorka reportaży z dalekiej Północy będzie we wtorek (16.10) gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Ilona Wiśniewska opowie o najnowszej książce ... » więcej 2018-10-15, godz. 14:04 Zbierają stare zdjęcia, by wydać je w książce Mieszkańcy gminy Jemielnica, którzy mają w domu stare fotografie, mogą zostać współautorami albumu o przeszłości tych terenów. W ramach projektu 'Ocalić od za ... » więcej 2018-10-14, godz. 14:33 Zasmakuj historii i... kaszy z ogniska. Trwa kozielski piknik historyczny Strzelaniu z łuku, rzut włócznią lub toporem, a potem odpoczynek przy misce kaszy z mięsiwem, uwarzonym na ognisku. Takie atrakcje czekają na uczestników kozi ... » więcej 2018-10-14, godz. 07:30 "Dobrze jest śpiewać naszemu Panu". Przegląd piosenki religijnej w zabytkowym kościółku Około 30 wykonawców z Opolszczyzny oraz województw ościennych zaprezentowało się w sobotę (13.10) w murach zabytkowego kościoła św. Marcina w Ochodzach. W tym ... » więcej 2018-10-13, godz. 10:17 Twórcy filmów nagrodzeni. "Opolskie Lamy" trafiły do młodych autorów 'Opolskie Lamy' rozdane. Znamy laureatów festiwalu filmowego w Opolu. Uroczysta gala odbyła się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. » więcej 2018-10-13, godz. 06:15 Przed nami XX. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Pojawią się zarówno soliści, jak i zespoły. W Ochodzach, w gminie Komprachcice już rusza XX. jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Pieśni Religijnej 'Dobrze jest ... » więcej 2018-10-12, godz. 19:39 Musicalowe klimaty na koncercie otwierającym VIII Dobrodzień Classic Festival Utwory z najpiękniejszych musicali zabrzmią w sobotę (13.10) w Ozimku. Koncert otworzy VIII edycję Dobrodzień Classic Festival, czyli wydarzenia, które wyrosł ... » więcej 2018-10-12, godz. 17:30 Piosenki o miłości w teatrze Czy można opowiedzieć o różnych odcieniach miłości za pomocą piosenek? Można, zwłaszcza w teatrze - przekonuje reżyser przedstawienia 'Ja mam czas...'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »