Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-04-27, 10:32 Autor: Mariusz Majeran

Znamy laureatów Konfrontacji Muzycznych. Nagroda to nagranie w studiu M

Żaneta Plotnik i Piotr Skrzypiec w trakcie prób przed popołudniowym występem [fot. Piotr Wrona]
Żaneta Plotnik i Piotr Skrzypiec w trakcie prób przed popołudniowym występem [fot. Piotr Wrona]
Szesnaście zespołów wzięło udział w 8. Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych Opole 2018 w Młodzieżowym Domu Kultury.
Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów konkurowały w trzech kategoriach. Najlepszym zespołem wokalnym byli Fabrykanci ze Szkoły Podstawowej w Gorzowie Śląskim. Najlepszy zespół wokalno-instrumentalny to z kolei Dobre Nutki z Dobrodzienia. Natomiast dwa zespoły instrumentalne, które zajęły pierwsze miejsce to Stokrotki ze Straduni i Nuteczki z Lasowic Wielkich.

- Cieszymy się, że poziom muzyczny konkursu był wysoki - dodaje Piotr Skrzypiec z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu, organizator przeglądu.

- Zespół Dobre Nutki jest zespołem wokalno-instrumentalnym i trzeba powiedzieć, że zagrali na dzwonkach, więc obecnie jest to chyba niespotykane? To jest poziom szkoły podstawowej, więc to jest ten poziom elementarny. Tego nie można nawet porównać do szkoły muzycznej, bo to jest zupełnie inny system edukacji. Ale ważne, że ta młodzież jest zachęcona i chce i trzeba im dawać szansę na realizację swoich zainteresowań - podkreśla muzyk.

Radio Opole ufundowało dla dwóch zespołów sesje nagraniowe w legendarnym Studiu M Radia Opole. Swoje utwory nagrają Fabrykanci i Dobre Nutki.

Pełne wyniki konkursu:

kategoria szkół podstawowych

zespoły instrumentalne:

I nagroda: ex aequo zespół STOKROTKI z SP w Straduni oraz zespół NUTECZKI z SP w Lasowicach Wielkich
II nagroda: zespół ZŁOTE NUTKI z PSP w Walcach

zespoły wokalno-instrumentalne:

I nagroda: zespół DOBRE NUTKI z PSP w Dobrodzieniu
II nagroda: zespół NAMBIK z ZSP w Kietrzu
III nagroda: nie przyznano

wyróżnienie: zespoł THE HORNETS z NSP Nasza Szkoła w Opolu

zespoły wokalne:

I nagroda: zespół FABRYKANCI z SP w Gorzowie Śląskim
II nagroda: zespół DYLEMAT z PSP nr 1 w Opolu
III nagroda: zespół KOLOROWE NUTKI z PSP nr 14 w Opolu
wyróżnienie: zespół MUSIOŁOWE SŁOWIKI z PSP nr 5 w Opolu

kategoria klas gimnazjalnych

zespoły instrumentalne:

wyróżnienie: Duet Saksofonowy z ZGSP w Gościęcinie

zespoły wokalne:

wyróżnienie: zespół CANTARE z ZGSP w Pawłowiczkach

nagrody specjalne

Nagrody specjalne ufundowane przez Radio Opole (5-godzinne sesje nagraniowe w Studiu „M”) otrzymały zespoły: DOBRE NUTKI z PSP w Dobrodzieniu oraz FABRYKANCI z SP w Gorzowie Śląskim.
Piotr Skrzypiec

Kultura i rozrywka

2019-04-23, godz. 15:00 Światowy Dzień Książki w Opolu! Wyślij pocztówkę z życzeniami i dobrą książką Po raz 24. w naszym kraju obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dziś (23.04) świętują czytelnicy, pisarze a także wydawcy. Głównym celem t ... » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Robert Chojnacki, Gabriel Fleszar czy Smolasty wystąpią na tegorocznych Dniach Grodkowa Smolasty, Robert Chojnacki czy Gabriel Fleszar - to gwiazdy tegorocznych Dni Grodkowa. Oprócz nich, na scenie mają zaprezentować się także Kapela N., Balwako ... » więcej 2019-04-21, godz. 17:00 Silesia Cantat. Od jutra (22.04) w Głubczycach wielkie chóralne śpiewanie To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w naszym regionie. Jutro (22.04) startuje 10. edycja Silesia Cantat - Głubczyckie Spotkania Chóralne. Na scenach ... » więcej 2019-04-21, godz. 12:35 A może na wielkanocny spacer do zoo? Ogród Zoologiczny w Opolu zaprasza do zwiedzania także w czasie Wielkanocy. » więcej 2019-04-21, godz. 08:38 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:09 Smaganie witkami zamiast dyngusa. Wielkanoc u Czechów. W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:53 Ludowe sposoby barwienia jaj wielkanocnych Bez kolorowych jajek trudno wyobrazić sobie Wielkanoc. Dziś wielkanocne jaja maluje się z pomocą gotowych farbek dostępnych w supermarketach, ale twórczynie l ... » więcej 2019-04-19, godz. 22:00 Warto odwiedzić opolskie zoo. Wiosną wylęga się wiele zwierząt Opolski ogród zoologiczny spodziewa się nowych mieszkańców - wszystko za sprawą licznych wylęgów. » więcej 2019-04-19, godz. 14:54 "Gra muzyka" może zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018 Gra planszowa wydana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ma szansę zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018. Publikacja została nominowana w konkursie org ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:53 "Oda do radości" - zapisy na warsztaty muzyczne dla dzieci Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza dzieci do Edukacyjnego Studia Nagrań. Bezpłatne warsztaty muzyczne noszą tytuł 'Oda do radości' i są organizowane w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »