Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-04-27, 10:32 Autor: Mariusz Majeran

Znamy laureatów Konfrontacji Muzycznych. Nagroda to nagranie w studiu M

Żaneta Plotnik i Piotr Skrzypiec w trakcie prób przed popołudniowym występem [fot. Piotr Wrona]
Żaneta Plotnik i Piotr Skrzypiec w trakcie prób przed popołudniowym występem [fot. Piotr Wrona]
Szesnaście zespołów wzięło udział w 8. Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych Opole 2018 w Młodzieżowym Domu Kultury.
Dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów konkurowały w trzech kategoriach. Najlepszym zespołem wokalnym byli Fabrykanci ze Szkoły Podstawowej w Gorzowie Śląskim. Najlepszy zespół wokalno-instrumentalny to z kolei Dobre Nutki z Dobrodzienia. Natomiast dwa zespoły instrumentalne, które zajęły pierwsze miejsce to Stokrotki ze Straduni i Nuteczki z Lasowic Wielkich.

- Cieszymy się, że poziom muzyczny konkursu był wysoki - dodaje Piotr Skrzypiec z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu, organizator przeglądu.

- Zespół Dobre Nutki jest zespołem wokalno-instrumentalnym i trzeba powiedzieć, że zagrali na dzwonkach, więc obecnie jest to chyba niespotykane? To jest poziom szkoły podstawowej, więc to jest ten poziom elementarny. Tego nie można nawet porównać do szkoły muzycznej, bo to jest zupełnie inny system edukacji. Ale ważne, że ta młodzież jest zachęcona i chce i trzeba im dawać szansę na realizację swoich zainteresowań - podkreśla muzyk.

Radio Opole ufundowało dla dwóch zespołów sesje nagraniowe w legendarnym Studiu M Radia Opole. Swoje utwory nagrają Fabrykanci i Dobre Nutki.

Pełne wyniki konkursu:

kategoria szkół podstawowych

zespoły instrumentalne:

I nagroda: ex aequo zespół STOKROTKI z SP w Straduni oraz zespół NUTECZKI z SP w Lasowicach Wielkich
II nagroda: zespół ZŁOTE NUTKI z PSP w Walcach

zespoły wokalno-instrumentalne:

I nagroda: zespół DOBRE NUTKI z PSP w Dobrodzieniu
II nagroda: zespół NAMBIK z ZSP w Kietrzu
III nagroda: nie przyznano

wyróżnienie: zespoł THE HORNETS z NSP Nasza Szkoła w Opolu

zespoły wokalne:

I nagroda: zespół FABRYKANCI z SP w Gorzowie Śląskim
II nagroda: zespół DYLEMAT z PSP nr 1 w Opolu
III nagroda: zespół KOLOROWE NUTKI z PSP nr 14 w Opolu
wyróżnienie: zespół MUSIOŁOWE SŁOWIKI z PSP nr 5 w Opolu

kategoria klas gimnazjalnych

zespoły instrumentalne:

wyróżnienie: Duet Saksofonowy z ZGSP w Gościęcinie

zespoły wokalne:

wyróżnienie: zespół CANTARE z ZGSP w Pawłowiczkach

nagrody specjalne

Nagrody specjalne ufundowane przez Radio Opole (5-godzinne sesje nagraniowe w Studiu „M”) otrzymały zespoły: DOBRE NUTKI z PSP w Dobrodzieniu oraz FABRYKANCI z SP w Gorzowie Śląskim.
Piotr Skrzypiec

Kultura i rozrywka

2019-04-19, godz. 22:00 Warto odwiedzić opolskie zoo. Wiosną wylęga się wiele zwierząt Opolski ogród zoologiczny spodziewa się nowych mieszkańców - wszystko za sprawą licznych wylęgów. » więcej 2019-04-19, godz. 14:54 "Gra muzyka" może zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018 Gra planszowa wydana przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu ma szansę zostać Wydarzeniem Historycznym Roku 2018. Publikacja została nominowana w konkursie org ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:53 "Oda do radości" - zapisy na warsztaty muzyczne dla dzieci Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza dzieci do Edukacyjnego Studia Nagrań. Bezpłatne warsztaty muzyczne noszą tytuł 'Oda do radości' i są organizowane w ... » więcej 2019-04-17, godz. 10:45 "Żegnaj, Monarchio". Nowa wystawa w opolskiej Galerii WuBePe Książki, ulotki, mapy oraz obrazy z czasów panowania monarchii austro-węgierskiej zaprezentowano na wystawie w pałacyku opolskiej Galerii WuBePe. Spora część ... » więcej 2019-04-16, godz. 12:55 Opole będzie hucznie świętować 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. Szykuje się wielki koncert przy CWK 15 hitów na 15-lecie Polski w Unii Europejskiej. 4 maja Urząd Miasta Opola wspólnie z urzędem marszałkowskim organizuje koncert przy Centrum Wystawienniczo-Ko ... » więcej 2019-04-16, godz. 07:42 Stanisław Śmiełowski patronem sali koncertowej opolskiej szkoły muzycznej [ZDJĘCIA] Stanisław Śmiełowski jest od poniedziałku (15.04) patronem sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. Uroczyst ... » więcej 2019-04-15, godz. 20:00 Rodzinne warsztaty wielkanocne w opolskiej MBP Tradycyjne opolskie kroszonki i bukszpanowe palmy wielkanocne wykonali dziś (15.04) najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Op ... » więcej 2019-04-15, godz. 03:31 "Beniowski. Ballada bez bohatera" najlepszym spektaklem 44. OKT. Jury było jednogłośne [ZDJĘCIA] Nagrodę główną im. Wojciecha Bogusławskiego otrzymał spektakl 'Beniowski. Ballada bez bohatera' Juliusza Słowackiego w reż. Małgorzaty Warsickiej z Teatru Now ... » więcej 2019-04-14, godz. 21:37 Przetworzone prace plastyczne posłużyły do zrobienia instalacji Laureatka corocznego konkursu dla młodych twórców organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej pokazuje swoją instalację. » więcej 2019-04-14, godz. 19:00 44. OKT: "Zemsta", czyli dynamika Pawła Aignera 'Zemstę' Aleksandra Fredry w reż. Pawła Aignera zobaczyła publiczność 44. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 'Klasyka Żywa'. To jedno z siedmiu przedstawień, ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »