Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-04-12, 16:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

WiK i Opolski Teatr Lalki i Aktora podpisali deklarację współpracy

Podpisanie porozumienie i wręczenie podarunku [fot. Katarzyna Zawadzka]
Podpisanie porozumienie i wręczenie podarunku [fot. Katarzyna Zawadzka]
Spółka Wodociągi i Kanalizacja będzie wspierać Opolski Teatr Lalki i Aktora. W czwartek (12.04) podpisano deklarację współpracy w obecności dyrektora teatru Krystiana Kobyłki, prezesa WiK-u Ireneusza Jakiego i prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.
Krystian Kobyłka podczas konferencji prasowej przypomniał wcześniejsze wspólne realizacje, które dzięki współpracy z Wodociągami i Kanalizacją udało się zrealizować.

- Niektóre z nich były związane z obchodami Światowego Dnia Wody - mówi Kobyłka. - Te projekty angażowały opolskie rodziny. Rodzice, albo też dziadkowie, przychodzili do nas do teatru z dziećmi lub wnukami. W naszych pracowniach plastycznych powstawały wspaniałe obiekty sztuki, które później trafiały do dzieci i chorych w opolskich szpitalach, tu współpracowaliśmy właśnie z Fundacją Dr Clown, ale przede wszystkim działo się to między innymi dzięki spółce Wodociągi i Kanalizacja - dodaje.

Jaką kwotę teatr otrzyma w tym roku od zaprzyjaźnionego partnera, jeszcze nie wiadomo.

- Do tej pory, kiedy staraliśmy się współpracować bez deklaracji, było to kilkadziesiąt tysięcy w ciągu roku - mówi prezes WiK-u Ireneusz Jaki. - Myślę, że ta kwota będzie podobna, a ponieważ jesteśmy spółką prawa handlowego o wyższej będziemy rozmawiać na zakończenie danego roku - dodaje.

Spółka WiK wspiera opolski teatr lalek od 3 lat.
Krystian Kobyła
Irenuesz Jaki

Kultura i rozrywka

2022-01-23, godz. 09:15 "Rzeźby tańczące" można oglądać w praszkowskim muzeum. To 30 figur związanych z breakdance Wystawę o tytule 'Rzeźby' Wojciech Pondela prezentuje aktualnie Muzeum w Praszce. To 30 eksponatów różnej wielkości, które artysta wykonał z różnego… » więcej 2022-01-22, godz. 17:30 "Obiekty" Wojciecha Brzeszczaka w Galerii Aneks w Opolu [ZDJĘCIA] Zdjęcia, które powstały przy okazji dokumentacji byłych Zakładów Bawełnianych 'Frotex' w Prudniku po przekształceniu technicznym stały się artystyczną… » więcej 2022-01-22, godz. 11:19 Dzień Babci i Dziadka w Filharmonii Opolskiej Specjalny koncert rodzinny przygotowała Filharmonia Opolska. 'Radosne świętowanie - koncert dla Babci i Dziadka' zabrzmi dziś (22.01) w sali koncertowej f… » więcej 2022-01-21, godz. 17:53 Muzyka i tekst w Filharmonii Opolskiej Piątkowy koncert kameralny w Filharmonii Opolskiej łączy literaturę z muzyką. Lutosławski Quartet wykona Sonatę Kreutzerowską. Usłyszymy dwa utwory muzyczne… » więcej 2022-01-21, godz. 07:39 Niemieckie kino na opolskich ekranach. "To są filmy szczególnie wybrane" Pokazem w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczyna się Tydzień Filmu Niemieckiego. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć najnowsze produkcje naszych… » więcej 2022-01-20, godz. 19:15 Potrafią podkreślić urodę kobiet i tworzyć spektakularne makijaże. Studentki nyskiej kosmetologii pokazały co p… Studentki Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie udowodniły podczas egzaminu zaliczeniowego na kierunku… » więcej 2022-01-20, godz. 14:28 Poszukiwani miłośnicy sztuki, malarstwa, rzeźby i teatru. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zaprasza do grupy twórczej… Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu we współpracy z Muzeum Śląska Opolskiego poszukuje chętnych osób do stworzenia grupy twórczej ''Pralnia''. Zgłosić… » więcej 2022-01-20, godz. 11:00 Dwóch opolskich poetów na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska biblioteka publiczna w Opolu zaprasza na spotkanie poetyckie. Tym razem gośćmi tej instytucji będą opolscy autorzy znani i nagradzani w całej Pol… » więcej 2022-01-19, godz. 19:31 Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim Prof. dr hab. Krystian Heffner świętował 70. urodziny w Instytucie Śląskim w Opolu. Gośćmi byli uczeni, z którymi współpracował oraz władze regionu… » więcej 2022-01-19, godz. 12:16 Fotografie Wojciecha Brzeszczaka w "Aneksie" Wojciech Brzeszczak przygotował nową wystawę, którą oparła na zdjęciach wykonanych na terenie byłych Zakładów Przemysłu Bawełnianego 'Frotex' w Pr… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »