Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-11-06, 23:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Architektura wsi opolskiej na fotografiach. Nowością zdjęcia z drona

Architektura wsi opolskiej na fotografiach - rozstrzygnięto konkurs [fot. Katarzyna Zawadzka]
Architektura wsi opolskiej na fotografiach - rozstrzygnięto konkurs [fot. Katarzyna Zawadzka]
Architektura wsi opolskiej na fotografiach - rozstrzygnięto konkurs [fot. Katarzyna Zawadzka]
Architektura wsi opolskiej na fotografiach - rozstrzygnięto konkurs [fot. Katarzyna Zawadzka]
Architektura wsi opolskiej na fotografiach - rozstrzygnięto konkurs [fot. Katarzyna Zawadzka]
Architektura wsi opolskiej na fotografiach - rozstrzygnięto konkurs [fot. Katarzyna Zawadzka]
Rozstrzygnięto 22. konkurs "Zabytkowa Architektura Wsi Opolskiej - 2017". Pierwsze miejsce w kategorii dla dorosłych zajął Sławomir Mielnik "za pokazanie nowatorskiego ujęcia architektury i układu przestrzennego".
Drugie miejsce zajął Jerzy Tomczak, a trzecie Marta Bednarska. W kategorii obejmującej dzieci i młodzież najlepsza okazała się Maja Dedyk, druga była Katarzyna Widera, a trzecią nagrodę otrzymała Anna Kocełuch.

- W tym roku nowością były zdjęcia wykonane za pomocą drona - mówi Aleksandra Kośmicka z muzeum. - Powiem szczerze, że na obradach komisji wywołało to spore zaskoczenie. Stwierdziliśmy, że to ujęcie z oka drona świetnie dokumentuje. Dla nas, architektów i etnografów, ma to nieocenioną wartość. Oprócz tego te zdjęcia są piękne też artystycznie - dodaje.

Jerzy Tomczak, laureat II miejsca przyznaje, że najbardziej lubi fotografować przyrodę, ale architekturę też sobie ceni.

- Na konkurs wykonałem kilka prac - mówi Tomczak. - Między innymi zgłosiłem pracę ze szlaku polichromii brzeskich kościoła pod wezwaniem apostoła Jakuba w Małujowicach. Wybieram te miejsca związane z architekturą i wsią opolską, bo taki był temat konkursu - dodaje.

Do udziału w konkursie zgłoszono 87 prac. Wystawę prezentującą najlepsze zdjęcia można oglądać w holu Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.
Aleksandra Kośmicka
Jerzy Tomczak

Kultura i rozrywka

2018-03-24, godz. 23:00 Gang Delfinów na scenie WiK-u. Wodny performance w Opolu Performance 'Odpływamy' zaprezentował w Opolu z okazji Dnia Wody Gang Delfinów. Artyści wystąpili na scenie dawnej hali maszyn opolskiego WiK-u przy ul. Olesk ... » więcej 2018-03-24, godz. 09:00 Opolscy seniorzy będą tańczyć zumbę. Ruszyły zapisy na zajęcia Zumba to kolejna propozycja dla aktywnych starszych osób ze strony opolskiego Centrum Seniora. Ruszyły zapisy na pierwsze zajęcia. Liczba miejsc jest ogranicz ... » więcej 2018-03-24, godz. 01:00 Muzyka i wykonanie pełne pasji: historyczny koncert i wielkie święto Elsnera! Kilkuminutowe owacje na stojąco i finał dzieła na bis. W piątkowy (23.03) wieczór w Filharmonii Opolskiej doszło do historycznego wydarzenia. Opolska publiczn ... » więcej 2018-03-24, godz. 01:00 Poezja śpiewana zabrzmiała w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Kolejny koncert w legendarnym Studiu M Radia Opole przyciągnął miłośników poezji śpiewanej. Na naszej scenie wystąpił Adam Urbaniak z przyjaciółmi. » więcej 2018-03-23, godz. 16:00 Chór Kandersino zaprasza na koncert pieśni pasyjnych Na specjalny koncert zapraszają mieszkańców Kędzierzyna-Koźla chórzyści grupy Kandersino. » więcej 2018-03-23, godz. 12:00 Teatr czasów okupacji. "Kolaboranci" opanują Teatr im. J. Kochanowskiego 'Kolaboranci' to nowe przedstawienie w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Spektakl Marii Marcinkiewicz-Górnej i Piotra Rowickiego w reżyserii Piotra Rat ... » więcej 2018-03-23, godz. 09:30 Bluźnierca najlepszy na tegorocznym festiwalu Rock Time[ZDJĘCIA] Zespół Bluźnierca z Opola wygrał studencki przegląd Rock Time okazując się najlepszym z sześciu grup , które wystąpiły w finałowym koncercie w NCPP. Opolscy m ... » więcej 2018-03-22, godz. 21:45 Dotykają sztuki i stają się jej autorami. Niewidomi i niedowidzący tworzą instalacje świetlne [ZDJĘCIA] Niewidomi i niedowidzący już po raz 3. wzięli udział w warsztatach plastycznych poświęconych sztuce współczesnej. Podczas zajęć uczestnicy tworzą instalacje a ... » więcej 2018-03-22, godz. 20:15 Projekty polskiego paszportu na stulecie odzyskania niepodległości Wystawę inspirowaną zachętą ministra Mariusza Błaszczaka 'Zaprojektuj z nami POLSKI PASZPORT 2018' otworzył w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej Krzysz ... » więcej 2018-03-22, godz. 19:28 "Pasja" w opolskich lalkach Grupa pasjonatów teatru ze Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie zaprezentowała na deskach dużej sceny Opolskiego Teatru Lalki i A ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »