Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-02-17, 17:30 Autor: Mariusz Majeran

Koty opolskich bibliotekarzy słuchały... poezji

Koty w bibliotece [fot. Mariusz Majeran]
Koty w bibliotece [fot. Mariusz Majeran]
Koty w bibliotece [fot. Mariusz Majeran]
Koty w bibliotece [fot. Mariusz Majeran]
W Światowym Dniu Kota pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej postanowili pokazać publicznie swoje zwierzaki. Na stronie internetowej MBP ukazał się filmik, na którym... koty słuchają wierszy Bartosza Suwińskiego.
- Vlogi są coraz popularniejsze, dlatego i my postanowiliśmy korzystać z tej formy promocji biblioteki - mówi Michał Urbanowicz z Mediateki. - I najnowszy odcinek, który mogą Państwo znaleźć na kanale youtube lub na naszym profilu społecznościowym dotyczy właśnie kotów. Włączyliśmy tam w taki zabawny sposób poezję i jej promocję wśród kotów, które posiadają bibliotekarze, więc efekt jest czasami zabawny.

- Pracownicy biblioteki chętnie biorą udział w nagraniach - dodaje Grzegorz Mościcki. - Staramy opierać się na prostych rozwiązaniach, czyli korzystamy z tableta, co nam daje dużą mobilność. Jest to taka próba wyjścia na zewnątrz, pozyskania nowych czytelników, nowych odbiorców.

W fili nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu kończy się właśnie wystawa fotograficzna pokazująca słynnych pisarzy i ich koty. - Wystawę przygotowali pracownicy biblioteki - uzupełnia Aneta Pakuła. - Nosi tytuł "Sztuka mruczenia. Koty i ich pisarze". Odnosi się do znanego wszystkim faktu, że osoby, które piszą i czytają zazwyczaj lubują się w zwierzętach mruczących na czterech łapach czyli kotach. Ta wystawa składa się ze zdjęć znanych pisarzy z ich ulubieńcami, z kotami.

W bibliotece żywego kota nie ma, ale książki z kotami i o kotach można znaleźć praktycznie we wszystkich działach biblioteki.» więcej
Michał Urbanowicz
Grzegorz Mościcki
Aneta Pakuła

Kultura i rozrywka

2019-04-24, godz. 20:32 Mieszkanka Rozmierzy wydała książkę o lokalnych tradycjach Dawne zwyczaje, śląskie słowa czy opis pieczenia chleba zawarte są w wydanej właśnie książce „Dzieje i tradycje wsi Rozmierz” autorstwa Róży Witoń. Publikacja ... » więcej 2019-04-24, godz. 18:57 O "Obietnicy" Żylińskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Krzysztof Żyliński, pedagog, reżyser i instruktor teatralny spotkał się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, by opowiedzieć o swojej ksią ... » więcej 2019-04-23, godz. 15:00 Światowy Dzień Książki w Opolu! Wyślij pocztówkę z życzeniami i dobrą książką Po raz 24. w naszym kraju obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dziś (23.04) świętują czytelnicy, pisarze a także wydawcy. Głównym celem t ... » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Robert Chojnacki, Gabriel Fleszar czy Smolasty wystąpią na tegorocznych Dniach Grodkowa Smolasty, Robert Chojnacki czy Gabriel Fleszar - to gwiazdy tegorocznych Dni Grodkowa. Oprócz nich, na scenie mają zaprezentować się także Kapela N., Balwako ... » więcej 2019-04-21, godz. 17:00 Silesia Cantat. Od jutra (22.04) w Głubczycach wielkie chóralne śpiewanie To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w naszym regionie. Jutro (22.04) startuje 10. edycja Silesia Cantat - Głubczyckie Spotkania Chóralne. Na scenach ... » więcej 2019-04-21, godz. 12:35 A może na wielkanocny spacer do zoo? Ogród Zoologiczny w Opolu zaprasza do zwiedzania także w czasie Wielkanocy. » więcej 2019-04-21, godz. 08:38 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej 2019-04-20, godz. 16:09 Smaganie witkami zamiast dyngusa. Wielkanoc u Czechów. W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:53 Ludowe sposoby barwienia jaj wielkanocnych Bez kolorowych jajek trudno wyobrazić sobie Wielkanoc. Dziś wielkanocne jaja maluje się z pomocą gotowych farbek dostępnych w supermarketach, ale twórczynie l ... » więcej 2019-04-19, godz. 22:00 Warto odwiedzić opolskie zoo. Wiosną wylęga się wiele zwierząt Opolski ogród zoologiczny spodziewa się nowych mieszkańców - wszystko za sprawą licznych wylęgów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »