Radio Opole » Kultura i rozrywka
2016-11-27, 17:34 Autor: Tomasz Wojtyłko

Znamy zwycięzców Muzycznej Jesieni w Grodkowie. Kagyuma z sesją nagraniową w Studiu M

Radio Slam - zwycięzcy Muzycznej Jesieni w Grodkowie 2016 [fot. Tomasz Wojtyłko]
Radio Slam - zwycięzcy Muzycznej Jesieni w Grodkowie 2016 [fot. Tomasz Wojtyłko]
Radio Slam wygrał festiwal Muzyczna Jesień w Grodkowie. Dawid Dzienisieńko, jeden z jurorów konfrontacji przyznaje, że trudno było pozostać obojętnym na gitarowy brud warszawsko - białostockiego zespołu.
- Zobaczyliśmy na scenie kompletny, zamknięty muzyczny twór z charyzmatycznym wokalistą, świetnymi muzykami. Bardzo dobre kompozycje. To od pierwszych dźwieków był faworyt.

Drugie miejsce zajął kobiecy kwartet Kagyuma. Jury doceniły mocno eksperymentalną twórczość i imponujące harmonie wokalne Wrocławianek. Zespół wygrał profesjonalną sesję nagraniową w Studiu M Radia Opole.

Dzienisieńko przyznaje, że zróżnicowana obsada przeglądu stanowiła dla jurorów wyzwanie. - Jest to trudne, bo trzeba się wznieść ponad własne muzyczne gusta i przestać myśleć kategoriami, że "to jest moja muzyka i ona jest mi najbliższa". Należy w każdym znaleźć profesjonalne i świetnie przygotowane elementy.

Na trzecim stopniu podium znaleźli się ex aequo hardrockowcy z Blackberry Brothers i metelowy Vermis z Łodzi. Wyróżnienie otrzymały formacje Lorem i Ravel.
Dawid Dzienisieńko 1
Dawid Dzienisieńko 2

Kultura i rozrywka

2019-01-20, godz. 19:17 Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci z Opola rozbrzmiewały w kościele na Chabrach 11 zespołów i chórów ze szkół podstawowych wystąpiło podczas XIII edycji 'W kole kolędujmy'. Uczestnicy popołudniowego koncertu w kościele świętego Karola Bor ... » więcej 2019-01-20, godz. 12:38 Księżyc pod lupą na Uniwersytecie Opolskim Noc Księżycowa na Uniwersytecie Opolskim - z taką propozycją wyszedł Instytut Fizyki i Wirtualna Akademia Astronomii. W programie przewidziano wykłady tematyc ... » więcej 2019-01-19, godz. 20:04 Podziękowali za wsparcie i pokazali, że wiele potrafią. W Opolu odbył się koncert kolęd dzieci z trisomią Po raz kolejny pokazali, że wspólne działanie i codzienna systematyczna praca przynoszą efekty. W opolskim Teatrze Ekostudio, podopieczni stowarzyszenia na Rz ... » więcej 2019-01-19, godz. 15:00 Krapkowicka Orkiestra Dęta ma 20 lat. Dzisiaj jubileuszowy koncert Krapkowicka Orkiestra Dęta obchodzi dzisiaj swoje 20-lecie. Z tej okazji wydana została płyta oraz odbędzie się uroczysty koncert, w którym krapkowickim muzyk ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:00 Wspólne śpiewanie Polaków i Czechów. Głubczyce rozpoczynają program ze Stonawą Kolejna polsko-czeska kulturalna inicjatywa na pograniczu. Tym razem będzie ona dotyczyła śpiewania. Ruszył projekt 'Śląskie portamento - śpiew, współbrzmieni ... » więcej 2019-01-19, godz. 09:15 O polskim orężu i historii. W głubczyckim muzeum można zobaczyć wystawę z okazji 100-lecia niepodległości Polski Od średniowiecznych stroi i broni, rynsztunku husarskiego, po mundury z 20-lecia między wojennego i okresu II wojny światowej. Między innymi z takimi eksponat ... » więcej 2019-01-18, godz. 20:45 Wystawa "Abstrakcja - przestrzeń nieskończona" Mirosława Zakrzewskiego gości w nyskim muzeum 'Abstrakcja - przestrzeń nieskończona', to tytuł najnowszej wystawy Mirosława Zakrzewskiego, którą można oglądać w Muzeum Powiatowym w Nysie. » więcej 2019-01-18, godz. 19:32 Spotkanie z historią NSZZ "Solidarność" w Hucie Małapanew Łukasz Sołtysik, dr Grzegorz Waligóra i dr Zbigniew Bereszyński, badacze historyczni spotkali się w Domu Kultury w Ozimku na promocji książki 'Ogniwa zakładow ... » więcej 2019-01-18, godz. 16:00 Plener malarski w Opolu przy dźwiękach kompozycji Stanisława Moniuszki Zakończył się 7. Międzynarodowy Plener Malarski w Opolu. Wzięli w nim udział artyści z różnych zakątków Polski, a także z Ukrainy, Budapesztu czy Moskwy. W su ... » więcej 2019-01-18, godz. 13:42 Zbigniew Zamachowski odwiedził nyską PWSZ. Artysta rozmawiał ze studentami na temat przekazywania emocji Studenci jazzu i muzyki estradowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, mieli dziś okazję wziąć udział w warsztatach wokalno-aktorskich, które popro ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »