Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-29, 19:00 Autor: Jakub Biel

Opolscy policjanci gotowi do sezonu nad jeziorami turawskimi

Policjanci rozpoczynają patrole nad wodą [fot. Jakub Biel]
Policjanci rozpoczynają patrole nad wodą [fot. Jakub Biel]
Policja oficjalnie rozpoczęła sezon wodny nad jeziorami turawskimi. Funkcjonariusze zapowiadają patrole na wodzie, nad wodą i wytężone kontrole trzeźwości osób poruszających się motorówkami, łódkami, a także kierowców podróżujących w miejsca wypoczynku.
- Rozpoczynamy sezon letni nad wodą i na drogach. Jesteśmy zmobilizowani do działania – powiedział insp. Remigiusz Sawicki, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

- Zadaniem policji będzie zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim tym użytkownikom. Policja będzie kontrolować stan trzeźwości, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak również będzie dbała o bezpieczeństwo na akwenach.

- Czuwamy przez cały okres letni nad bezpieczeństwem wypoczywających - mówi asp. sztab. Marek Kaczor, kierownik ogniwa wodnego w Turawie.

- Staramy się mieć nadzór nad środkami pływającymi, które poruszają się po jeziorze turawskim. Sprawdzamy uprawnienia ster-motorzystów, sprawdzamy stan trzeźwości przede wszystkim, żeby każdy przyjechał nad jezioro wypocząć i bezpiecznie wrócił do domu. Patrzmy przede wszystkim na bezpieczeństwo własne i własnych rodzin, ale także rodzin, które wokół nas wypoczywają, więc nie bójmy się zgłaszać tego, że ktoś przekracza przepisy i zagraża własnemu lub czyjemuś życiu lub zdrowiu.

Nad bezpieczeństwem nad jeziorami w Turawie będą czuwali policjanci m.in. z Opola i Ozimka, którzy zostaną włączeni na okres wakacji do specjalnego ogniwa wodnego działającego w Turawie.
insp. Remigiusz Sawicki
asp. sztab. Marek Kaczor

Wiadomości z regionu

2024-06-21, godz. 20:01 Został tylko cień szansy. Polska przegrywa z Austrią 1:3 Piłkarska reprezentacja Polski przegrała z Austrią 1:3 w rozgrywanym w Berlinie meczu grupy D mistrzostw Europy. » więcej 2024-06-21, godz. 19:00 Opolanie mogą korzystać z 14 kąpielisk. Zostały sprawdzone przez sanepid W tym roku według danych z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu dopuszczonych do użytkowania zostało 14 kąpielisk. Przed sezonem woda została… » więcej 2024-06-21, godz. 18:30 Pierwsze zwolnienia w walcowni w Zawadzkiem. "Proces pozyskania inwestora trwa" Grupa pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem otrzymała wypowiedzenia. Trafiły one do osób, które obecnie przebywają na dłuższych zwolnieniach chorobowych… » więcej 2024-06-21, godz. 18:10 Młody mężczyzna utonął na kąpielisku Bolko w Opolu Tragedia nad opolskim akwenem. Na kąpielisku Bolko utonął niespełna 18-letni mężczyzna. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. » więcej 2024-06-21, godz. 18:00 Śledczy sprawdzają, czy w opolskiej fundacji Ex Bono dochodziło do prania pieniędzy Czy w opolskiej fundacji Ex Bono dochodziło do prania pieniędzy? Jak informuje TVN24, Główny Inspektor Informacji Finansowej przesłał zawiadomienie o podejrzeniu… » więcej 2024-06-21, godz. 16:30 Zamiast gospodarki leśnej promowano partię polityczną. "To patologia, niegospodarność i oszustwo" Regionalne dyrekcje Lasów Państwowych, w tym dyrekcja z Katowic, pod którą podlegają opolskie lasy, były szczególnie zaangażowane w kampanię wyborczą… » więcej 2024-06-21, godz. 15:45 Marcin Ociepa apeluje o budowę drogi ekspresowej. "To jest wyzwanie na miarę kierunku lekarskiego" Poseł OdNowy Marcin Ociepa zapowiada walkę o budowę w regionie drogi ekspresowej przebiegającej z południa na północ. Trasa miałaby przebiegać między… » więcej 2024-06-21, godz. 15:00 Bez nich wojsko nie funkcjonuje. Święto 10. Opolskiej Brygady Logistycznej 10. Opolska Brygada Logistyczna świętuje swoje 25-lecie. To właśnie ćwierć wieku temu NATO potrzebowało wyspecjalizowanej jednostki wojskowej, która wykona… » więcej 2024-06-21, godz. 14:30 Zanieczyszczenia w kanale Lutnia. Przedsiębiorcy z Przywór apelują o kontrolę [INTERWENCJA] Co wpływa do kanału Lutnia w Przyworach koło Opola? To pytanie zadają sobie właściciele znajdującego się nieopodal rzeczki, łowiska pstrągowego, którzy… » więcej 2024-06-21, godz. 13:10 "Można się w końcu wyspać". Uczniowie rozpoczęli wakacje [ZDJĘCIA] Podręczniki schowane, plecaki w szafach, świadectwa w rękach. Uczniowie rozpoczęli długo wyczekiwane wakacje. Przed nimi ponad 2 miesiące odpoczynku od ławek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »