Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-29, 10:43 Autor: Krzysztof Rapp

"Poczuj się jak ryba w wodzie". Już jutro otwarcie akwarium w opolskim zoo

Nowe akwarium w opolskim ZOO [fot. Jarosław Madzia]
Nowe akwarium w opolskim ZOO [fot. Jarosław Madzia]
Nowe akwarium w opolskim ZOO [fot. Jarosław Madzia]
Nowe akwarium w opolskim ZOO [fot. Jarosław Madzia]
Nowe akwarium w opolskim ZOO [fot. Jarosław Madzia]
Nowe akwarium w opolskim ZOO [fot. Jarosław Madzia]
To już jutro! 1 marca w zoo otwarte zostanie nowo wybudowane akwarium. "Wodny świat" to pawilon, w którym mieści się 7 dużych zbiorników wodnych o łącznej pojemności 300 tysięcy litrów. Zobaczymy tam rekiny, płaszczki, ryby z raf koralowych oraz największych rzek świata takich jak Amazonka i Kongo.
- Ogromnie się cieszymy, że płaszczki się zaaklimatyzowały w naszym akwarium - mówi Grzegorz Rolik z opolskiego ZOO. - Jest to płaszczka rzeczna z Ameryki Południowej. Płaszczka, czyli ryba chrzęstnoszkieletowa z rodzaju Potamotrygon. U nas urodziły się 4 młode płaszczki. One zostały oddzielone z tego wielkiego zbiornika Amazonki po to, żebyśmy mogli mieć wgląd na nie. To jest pierwsza sytuacja, kiedy w naszym jeszcze nieotwartym akwarium już się urodziły zwierzęta. Na pewno przejdą do historii naszego ZOO - mówi Rolik.

Inni mieszkańcy "Wodnego świata" to np. piżamka sześciopasiasta, żarłacz rafowy czy pokolec królewski.

Ponadto przy budynku akwarium powstał zbiornik zewnętrzny (tzw. Odrarium), a w nim szczupaki, sandacze, okonie, jesiotry, brzany, jazie, karasie, karpie, liny i inne gatunki ryb zamieszkujące rzekę Odrę.

Uroczyste otwarcie "Wodnego świata" w opolskim zoo w piątek (01.03) o godzinie 11:00, dla odwiedzających przygotowano szereg atrakcji.
Grzegorz Rolik

Wiadomości z regionu

2024-04-12, godz. 17:10 Nie ma lekarzy, nie będzie przyjęć. Problemy szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Od poniedziałku (15.04) oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu nie będzie przyjmował nowych pacjentów. » więcej 2024-04-12, godz. 17:00 Wielkie "asfaltowanie" na Krapkowickiej. Kierowcy czekają na otwarcie drogi Kończy się przebudowa ul. Krapkowickiej w Opolu. Mariusz Chałupnik z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu informuje, że oficjalny termin zakończenia inwestycji… » więcej 2024-04-12, godz. 15:25 Gang tytoniowy rozbity. Akcja w 3 województwach, starty skarbu państwa na ponad 18 milionów [ZDJĘCIA] Służby zatrzymały 10 członków gangu, którzy produkowali i sprzedawali nielegalne papierosy. Zabezpieczyli maszynę służącą do nabijania papierosów i… » więcej 2024-04-12, godz. 15:20 84 lata temu ujawniono zbrodnię katyńską. Opole upamiętniło pomordowanych rodaków 'Z roku na rok jest nas coraz mniej, ale nie możemy pozwolić na zapomnienie tej historii'. Tak mówili przedstawiciele stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Opolu… » więcej 2024-04-12, godz. 15:00 Język niemiecki wartością Opolszczyzny. Kierunki jego rozwoju omawiano przy "Okrągłym Stole" Przedstawiciele biznesu, nauki i samorządu wzięli udział w „Okrągłym Stole” poświęconym znaczeniu języka niemieckiego w rozwoju województwa opolskiego… » więcej 2024-04-12, godz. 14:45 "Wycinamy mniej drewna niż go przyrasta". Akcja #sadziMY w Strzelcach Opolskich Około 2 tys. sadzonek w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY przygotowało dla mieszkańców Nadleśnictwo w Strzelcach Opolskich. Do wyboru były m.in. dęby… » więcej 2024-04-12, godz. 12:31 Posadź drzewo z Nadleśnictwem Opole. Akcja SadziMY przyciągnęła tłumy Buk, jarząb czy dąb - to tylko część sadzonek drzew, które trafią do opolan w ramach kolejnej edycji akcji SadziMY, czyli wielkiego narodowego sadzenia… » więcej 2024-04-12, godz. 12:03 Test wiedzy, tor przeszkód i strzelanie. Nastolatkowie na turnieju klas mundurowych Reprezentacje jedenastu szkół rywalizują w 7. Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego. Każda drużyna składa się z dwóch dziewcząt… » więcej 2024-04-12, godz. 12:01 Antoni Konopka o słabym wyborczym wyniku ludowców: trzeba to przeanalizować i wyciągnąć wnioski - Liczyliśmy na więcej, sondaże były dla nas optymistyczne, z dużej chmury oczekiwania co do liczby mandatów, jest jeden - przyznał w Porannej Rozmowie… » więcej 2024-04-12, godz. 11:37 Romeo-niszczyciel zatrzymany. Źle ulokowane uczucia odreagował z użyciem młotka Zarzut niszczenia mienia usłyszał 38-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Jest on podejrzany o zniszczenie samochodów oraz witryn lokalu usługowego. W autach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »