Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-20, 15:15 Autor: Katarzyna Doros

Wszystkie łóżka "covidowe" w szpitalu w Białej są zajęte, szpital MSWiA przyjmuje pacjentów na bieżąco

Szpital w Białej [zdj. Jan Poniatyszyn]
Szpital w Białej [zdj. Jan Poniatyszyn]
W przekształconym na covidowy szpitalu w Białej nie ma już wolnych miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem, z kolei szpital MSWiA w Opolu dysponuje wolnymi łóżkami. W regionie trwają przygotowania do utworzenia oddziałów covidowych w powiatowych szpitalach.
Szpital w Białej od 12 października przyjmuje wyłącznie pacjentów z koronawirusem. - Mamy pełny oddział. Pacjenci są zabezpieczeni, ale co będzie dalej, nie wiemy - mówi Zbigniew Juszczyk, dyrektor placówki.

- Mamy 55 łóżek i wszystkie są zajęte na ten moment. Na dzisiaj (20.10) musimy powiedzieć, że nie mamy miejsca. Dzisiaj przyjęliśmy jednego chorego, natomiast miałem też drugi telefon w sprawie pacjenta i musiałem poinformować szpital, że jeżeli pacjent nie znajdzie dzisiaj miejsca, niech dzwonią do nas jutro (21.10).

Według danych opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia na godzinę 9:00 szpital MSWiA w Opolu posiada wolne łóżka covidowe i przyjmuje pacjentów na bieżąco. Z kolei Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu odnotowuje większy ruch na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. - Od kilku dni pojawia się u nas więcej pacjentów, ale nie są to osoby, u których już potwierdzono zakażenie - informuje Mirosław Ochyra, rzecznik prasowy USK w Opolu.

Przypomnijmy, decyzją wojewody opolskiego do grona szpitali z oddziałem covidowym dołączy m.in. Stobrawskie Centrum Medycznym w Kup. Dla pacjentów z koronawirusem będzie tam dostępnych 30 łóżek.
Zbigniew Juszczyk

Wiadomości z regionu

2020-11-29, godz. 20:30 Raport dnia: minionej doby wykonano 24,5 tysiąca testów. Na Opolszczyźnie spadła liczba zgonów 3 zgony i 432 nowe przypadki zakażenia koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-29, godz. 19:30 Opole: wolontariusze Domu z Nadzieją prowadzą zbiórkę artykułów spożywczych i codziennego użytku Wolontariusze Domu z Nadzieją w Opolu szukają darczyńców. Potrzebują artykułów spożywczych i odzieżowych. Codziennie po posiłek przychodzi do nich ponad… » więcej 2020-11-29, godz. 17:00 Restauracje bez wigilii firmowych. "Co roku mieliśmy ich mnóstwo" W tym roku pracownicy nie spotkają się na firmowych wigiliach. Ze względu na pandemię i trwające obostrzenia pracodawcy zrezygnowali z organizacji spotkań… » więcej 2020-11-29, godz. 15:15 Uwaga kierowcy i piesi! Wieczorem i nad ranem na ulicach oraz chodnikach w regionie może być ślisko Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwości wystąpienia oblodzenia dla całego województwa. » więcej 2020-11-29, godz. 14:30 Opolskie pielęgniarki i położne mogą liczyć na pomoc psychologiczną. "One bardzo emocjonalnie przeżywają czas tej… Personel medyczny w czasie pandemii walczy nie tylko z koronawirusem, ale również z ogromnym obciążeniem psychicznym. W naszym województwie pielęgniarki… » więcej 2020-11-29, godz. 13:09 Bp Andrzej Czaja na tegoroczny adwent: "Uważajcie, czuwajcie, bo Pan przychodzi i jest z nami" Pierwszą niedzielą adwentu Kościół katolicki rozpoczyna dziś (29.11) nowy rok liturgiczny. Adwent jest bezpośrednim czasem przygotowania do świąt Bożego… » więcej 2020-11-29, godz. 10:59 Raport MZ: ponad 11 tysięcy nowych przypadków COVID-19 w kraju. Na Opolszczyźnie mamy 432 zakażenia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 483 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 432 na Opolszczyźnie. » więcej 2020-11-29, godz. 10:15 Młodzieżowa Rada Gminy Strzelce Opolskie prowadzi konsultacje dotyczące projektu skateparku Chcą zadbać o przestrzeń dla młodzieży w Strzelcach Opolskich, gdzie miłośnicy rolek i deskorolek mogliby bezpiecznie oddawać się swojej pasji. Młodzieżowa… » więcej 2020-11-29, godz. 09:15 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu wydało charytatywny kalendarz ze swoimi podopiecznymi Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wydało charytatywny kalendarz, którego bohaterami są psy odebrane w trakcie interwencji. Dzięki pomocy wolontariuszy czworonogi… » więcej 2020-11-28, godz. 21:15 W gorączce zakupów nie traćmy głowy! Warto porównywać ceny i sprawdzać ofertę różnych sprzedawców W tygodniu handlowych promocji i w gorączce przedświątecznych zakupów warto dokładnie porównywać ceny konkretnych towarów nie dając się 'złapać' na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »