Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-20, 14:00 Autor: Daniel Klimczak

Za kilka dni rozpoczną się prace na moście w Lewinie Brzeskim. Na czas przebudowy, kierowcy skorzystają z tymczasowej przeprawy

Most nad terenami zalewowymi Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim [fot. Daniel Klimczak]
Most nad terenami zalewowymi Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim [fot. Daniel Klimczak]
Most nad terenami zalewowymi Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim [fot. Daniel Klimczak]
Most nad terenami zalewowymi Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie starostwo przygotowuje się do rozpoczęcia przebudowy mostu w Lewinie Brzeskim. Prace potrwają ponad rok, jednak nie powinny sparaliżować ruchu na przeprawie nad zalewem Nysy Kłodzkiej.
Powiat wyłonił już wykonawcę i podpisał z nim umowę na realizację prac. Niedawno przekazano plac budowy. Starosta brzeski Jacek Monkiewicz zapowiada, że lada dzień pojawią się ekipy budowlane.

- W pierwszym etapie zostanie wykonana droga tymczasowa, która zapewni obsługę komunikacyjną. Następnie rozebrany praktycznie zostanie w całości dotychczasowy obiekt mostowy, który po prostu nie nadaje się do dalszego użytkowania. No i poszczególne elementy konstrukcji, począwszy od fundamentów, będą realizowane. Na koniec oczywiście jeszcze nawierzchnia, część chodników - wyjaśnia.

Przebudowany obiekt doczeka się także nowych barier ochronnych i oświetlenia. Zmodernizowany zostanie również półkilometrowy odcinek drogi prowadzącej na most.

Prace są niezbędne, bo przeprawa jest w złym stanie technicznym. Z tego względu, od ponad 4 lat obowiązuje na niej ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną.

Dodajmy, że przebudowa ma kosztować ponad 7 milionów złotych, z czego połowa pochodzi z pieniędzy Funduszu Dróg Samorządowych. Do wkładu własnego chce dołożyć się także gmina Lewin Brzeski. Tamtejsi radni mają za tydzień (27.10) podjąć uchwałę w sprawie przekazania na ten cel ponad 900 tysięcy złotych. Ponadto, w kosztach będzie partycypować spółka Górażdże Heidelberg Group, która ma w okolicy kopalnię kruszyw.
Jacek Monkiewicz

Wiadomości z regionu

2020-11-29, godz. 19:30 Opole: wolontariusze Domu z Nadzieją prowadzą zbiórkę artykułów spożywczych i codziennego użytku Wolontariusze Domu z Nadzieją w Opolu szukają darczyńców. Potrzebują artykułów spożywczych i odzieżowych. Codziennie po posiłek przychodzi do nich ponad… » więcej 2020-11-29, godz. 17:00 Restauracje bez wigilii firmowych. "Co roku mieliśmy ich mnóstwo" W tym roku pracownicy nie spotkają się na firmowych wigiliach. Ze względu na pandemię i trwające obostrzenia pracodawcy zrezygnowali z organizacji spotkań… » więcej 2020-11-29, godz. 15:15 Uwaga kierowcy i piesi! Wieczorem i nad ranem na ulicach oraz chodnikach w regionie może być ślisko Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwości wystąpienia oblodzenia dla całego województwa. » więcej 2020-11-29, godz. 14:30 Opolskie pielęgniarki i położne mogą liczyć na pomoc psychologiczną. "One bardzo emocjonalnie przeżywają czas tej… Personel medyczny w czasie pandemii walczy nie tylko z koronawirusem, ale również z ogromnym obciążeniem psychicznym. W naszym województwie pielęgniarki… » więcej 2020-11-29, godz. 13:09 Bp Andrzej Czaja na tegoroczny adwent: "Uważajcie, czuwajcie, bo Pan przychodzi i jest z nami" Pierwszą niedzielą adwentu Kościół katolicki rozpoczyna dziś (29.11) nowy rok liturgiczny. Adwent jest bezpośrednim czasem przygotowania do świąt Bożego… » więcej 2020-11-29, godz. 10:59 Raport MZ: ponad 11 tysięcy nowych przypadków COVID-19 w kraju. Na Opolszczyźnie mamy 432 zakażenia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 483 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 432 na Opolszczyźnie. » więcej 2020-11-29, godz. 10:15 Młodzieżowa Rada Gminy Strzelce Opolskie prowadzi konsultacje dotyczące projektu skateparku Chcą zadbać o przestrzeń dla młodzieży w Strzelcach Opolskich, gdzie miłośnicy rolek i deskorolek mogliby bezpiecznie oddawać się swojej pasji. Młodzieżowa… » więcej 2020-11-29, godz. 09:15 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu wydało charytatywny kalendarz ze swoimi podopiecznymi Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wydało charytatywny kalendarz, którego bohaterami są psy odebrane w trakcie interwencji. Dzięki pomocy wolontariuszy czworonogi… » więcej 2020-11-28, godz. 21:15 W gorączce zakupów nie traćmy głowy! Warto porównywać ceny i sprawdzać ofertę różnych sprzedawców W tygodniu handlowych promocji i w gorączce przedświątecznych zakupów warto dokładnie porównywać ceny konkretnych towarów nie dając się 'złapać' na… » więcej 2020-11-28, godz. 20:52 RAPORT DNIA: 429 nowych zachorowań i 18 ofiar śmiertelnych na Opolszczyźnie 429 nowych przypadków koronawirusa i 18 kolejnych ofiar śmiertelnych to bilans ostatniej doby pandemii na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »