Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-16, 07:00 Autor: Daniel Klimczak

Brzeg uruchomił swoje centrum przesiadkowe. "To ważne miejsce na mapie każdego miasta"

Otwarcie centrum przesiadkowego w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie centrum przesiadkowego w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie centrum przesiadkowego w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie centrum przesiadkowego w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie centrum przesiadkowego w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Otwarcie centrum przesiadkowego w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Brzeskie centrum przesiadkowe oficjalnie uruchomione. Inwestycja będąca połączeniem parkingu dla podróżnych ze strefą rekreacyjną zastąpiła zaniedbany dworzec PKS.
Mieszkańcy korzystający z oferty przewoźników autobusowych czy pasażerowie kolei mogą zostawić swoje pojazdy łącznie na 76 bezpłatnych miejscach postojowych. Ponadto odrestaurowano przylegający do Placu Dworcowego park, na którym oprócz drzew znalazło się około 2 tysiące sztuk nowych roślin. W czasie otwarcia burmistrz Jerzy Wrębiak podkreślał znaczenie tego typu miejsc dla lokalnych społeczności.

- W każdym mieście, miasteczku, takie centrum przesiadkowe to jest ważny element infrastruktury. Chcemy się przemieszczać, chcemy realizować swoje pasje, dojeżdżamy do pracy i te środki komunikacji są też mile widziane. Tu zrobiliśmy projekt, który jest na miarę naszego budżetu i myślę, że jest bardzo rozsądny - dodał.

Teren zyskał także monitoring, oświetlenie, nowe ławki, chodniki czy ścieżki rowerowe. Dla pasażerów autobusów zainstalowano z kolei nowoczesne wiaty przystankowe. Jedną z większych zmian była także rozbiórka budynku poczekalni PKS-u. Przedstawiciel wykonawcy Piotr Jarząbek wskazuje, że choć prace nie należały do szczególnie skomplikowanych, to pewną trudnością okazała się konieczność zachowania obecnej na terenie centrum roślinności.

- Największym problemem było drzewo posadowione w starym budynku PKS-u. Rozbiórka przebiegała sprawnie, tak ażeby nie uszkodzić systemu korzennego oraz całego drzewa. Wszystko przebiegło zgodnie z planem - tłumaczy.

Dodajmy, że za przebudowę dworca miasto zapłaciło prawie 2 miliony 50 tysięcy złotych, z czego ponad 1,5 miliona stanowiła unijna dotacja.
Jerzy Wrębiak
Piotr Jarząbek

Wiadomości z regionu

2020-10-30, godz. 11:03 Zmiana organizacji ruchu w obrębie cmentarzy w Kędzierzynie-Koźlu W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych w Kędzierzynie-Koźlu wprowadzono tymczasową organizację ruchu przy cmentarzach. Będzie… » więcej 2020-10-30, godz. 11:00 Władze uczelni Opola i Wrocławia w związku z protestami apelują o pokojowe rozwiązanie sporu Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola wystosowało apel do rządzących i społeczeństwa w związku z trwającą sytuacją prawną, polityczną i społeczną… » więcej 2020-10-30, godz. 10:45 Kolejny rekord: 550 nowych zachorowań na COVID-19 na Opolszczyźnie. W kraju jest 21 629 chorych Kolejna doba z rekordowo wysoką liczbą zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 629 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem… » więcej 2020-10-30, godz. 09:40 Senator PO Danuta Jazłowiecka o protestach w sprawie aborcji. "Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, a do tej pory rząd… - Te podziały społeczeństwa są wyraźne od 5 lat i z każdym rokiem się pogłębiają - tak protesty, które od tygodnia odbywają się w całym kraju w związku… » więcej 2020-10-30, godz. 07:00 Zmiana cennika biletów za przejazdy komunikacją miejską w Opolu. To pierwsza podwyżka biletów od 2011 roku Od nowego roku zmieni się cennik biletów MZK w Opolu. Taką decyzję podjęli radni miasta. Bilet normalny będzie kosztował 3 złote, a ulgowy 1,50. Inne stawki… » więcej 2020-10-30, godz. 07:00 Bez zmian w organizacji ruchu przy cmentarzach w powiecie głubczyckim Wzorem lat ubiegłych w okresie Wszystkich Świętych w Głubczycach pojawią się wzmocnione siły policji drogowej przy cmentarzu przy ul. Wrocławskiej. W tym… » więcej 2020-10-30, godz. 06:30 W tym roku inaczej planujemy wizyty na cmentarzach. "1 listopada trudno będzie wejść do autobusu" Rozkładamy wizyty na cmentarzach w związku z epidemią. Wydaje się, że wielu mieszkańców posłuchało apeli wirusologów i policji, aby nie kumulować wyjazdów… » więcej 2020-10-29, godz. 21:30 Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle porządkuje mogiły polskich bohaterów przed dniem Wszystkich Święty… Przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle przed Wszystkimi Świętymi porządkują mogiły polskich bohaterów. To groby Kresowiaków, Sybiraków… » więcej 2020-10-29, godz. 21:00 Raport dnia: 482 przypadki koronawirusa na Opolszczyźnie. W CWK w Opolu powstaje szpital tymczasowy 13 zgonów, 482 przypadki zakażeń i 231 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (29.10) w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia… » więcej 2020-10-29, godz. 20:30 Trudna sytuacja Fundacji DOM. Tylko, żeby przetrwać do końca roku potrzeba 250 tysięcy złotych Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu założona przez małżeństwo Jednorogów boryka się z poważnymi problemami finansowymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***