Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-01, 20:02 Autor: Daniel Klimczak

"Tarcza antykryzysowa działa". Ponad 331 milionów złotych trafiło na Opolszczyznę w ramach tego rządowego wsparcia

Cukry Nyskie skorzystały z tarczy antykryzysowej [fot. Daniel Klimczak]
Cukry Nyskie skorzystały z tarczy antykryzysowej [fot. Daniel Klimczak]
Cukry Nyskie skorzystały z tarczy antykryzysowej [fot. Daniel Klimczak]
Cukry Nyskie skorzystały z tarczy antykryzysowej [fot. Daniel Klimczak]
Alina Nowak [fot. Daniel Klimczak]
Alina Nowak [fot. Daniel Klimczak]
Violetta Porowska [fot. Daniel Klimczak]
Violetta Porowska [fot. Daniel Klimczak]
Michał Twardowski [fot. Daniel Klimczak]
Michał Twardowski [fot. Daniel Klimczak]
Ponad 331 milionów złotych przeznaczono do tej pory na pomoc opolskim przedsiębiorcom w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Poinformowano o tym podczas konferencji zorganizowanej na terenie Cukrów Nyskich.
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Alina Nowak podkreślała, że oprócz wysokości wsparcia, ważny jest także termin jego przyznawania. - Tarcza antykryzysowa działa. Dla nas bardzo istotne jest to, aby był krótki czas realizacji wniosków przez instytucje, które zajmują się dystrybucją tych środków, czyli urzędy pracy. Tutaj wielkie słowa podziękowania za ich pracę - dodała.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska wskazywała, że do tej pory zrealizowano ponad 70 procent wniosków o pomoc, co świadczy między innymi o sprawnym działaniu instytucji zajmujących się jej przyznawaniem. - To, jakie jest wykorzystanie tych pieniędzy pokazuje, że tarcza działa. Pokazuje to również, że przedsiębiorcy umieją, chcą skorzystać z tych pieniędzy. No i pokazuje, że nasze instytucje sobie świetnie radzą. Przykład Cukrów Nyskich - do tygodnia były realizowane te wnioski - powiedziała.

Łącznie firma skorzystała z dwóch źródeł wsparcia na łączną kwotę prawie 2,6 miliona złotych. Prezes Spółdzielni Pracy Cukry Nyskie Michał Twardowski poinformował, że dzięki temu nie zwolniono ani nie zmniejszono wynagrodzeń żadnemu z ponad 200 jej pracowników. - Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na kwotę przeszło miliona 200 tysięcy. Te środki zostaną zagospodarowanie na pokrycie zobowiązań wobec pracowników. Drugie źródło to tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju, oparta na nieoprocentowanej subwencji, która nawet w 75 procentach będzie mogla zostać umorzona. Tutaj mówimy o kwocie prawie 1,4 miliona - wyliczał.

Dodajmy, że do tej pory, w ramach tarczy antykryzysowej, do firm w całym kraju trafiło prawie 15 miliardów złotych. Według danych rządu, pozwoliło to na ochronę 6 milionów miejsc pracy.
Alina Nowak
Violetta Porowska
Michał Twardowski

Wiadomości z regionu

2020-07-13, godz. 23:00 Letni basen w Grodkowie jeszcze nie w tym roku. Inwestycję wstrzymały zbyt wysokie koszty i epidemia koronawirusa Mieszkańcy gminy Grodków będą musieli dłużej poczekać na odkryty basen letni. Zapowiadana przez magistrat inwestycja nie zostanie zrealizowana w tym sezonie. » więcej 2020-07-13, godz. 22:00 Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił wszystkie skargi gminy Namysłów na decyzje wojewody. Chodzi o zmiany w prezydium… Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu oddalił wszystkie skargi, które gmina Namysłów skierowała na rozstrzygnięcia nadzorcze wojewody dotyczące zmian w prezydium… » więcej 2020-07-13, godz. 21:00 Opole: drogowcy wchodzą na ulice Witosa i Pużaka. Będą utrudnienia w ruchu Jutro (14.07) rozpoczynają się roboty na ulicach Witosa i Pużaka w Opolu. Na Pużaka drogowcy zapowiadają frezowanie 500 metrów asfaltu od styku z Grabową do pętli… » więcej 2020-07-13, godz. 20:33 PKW podała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. Andrzej Duda wybrany na drugą kadencję Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów po przeliczeniu głosów we wszystkich obwodach. Zwycięzcą II tury wyborów prezydenckich został ubiegający się o… » więcej 2020-07-13, godz. 20:00 Tarnów Opolski: na razie jest prowizoryczna piaskownica, a ma być cały plac zabaw Na osiedlu Zakładowym w Tarnowie Opolskim mieszka ponad 150 dzieci. Od zeszłego roku, gdy rozebrano plac zabaw, który nie spełniał warunków bezpieczeństwa, nie… » więcej 2020-07-13, godz. 20:00 W Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się akcja odkomarzania Od jutra (14.07) do końca tygodnia, jeśli tylko pogoda pozwoli, w Kędzierzynie-Koźlu prowadzona będzie akcja odkomarzania. Opryskiwane będą parki, skwery, place… » więcej 2020-07-13, godz. 19:37 Wypadek w okolicach Zawady na DK 45. Droga Opole - Kluczbork zablokowana [AKTUALIZACJA] Zablokowana jest droga krajowa nr 45 w okolicach Zawady na trasie Opole - Kluczbork. Doszło tam do zderzenia samochodu ciężarowego i 2 samochodów osobowych. » więcej 2020-07-13, godz. 19:00 Raport dnia: jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem w regionie. Zachorowała nastolatka, jej stan jest dobry 299 nowych zachorowań na COVID-19 potwierdziło dziś (13.07) Ministerstwo Zdrowia. Jeden przypadek dotyczy Opolszczyzny. Oznacza to, że w naszym regionie koronawirusem… » więcej 2020-07-13, godz. 19:00 Reńska Wieś: realizują sołeckie pomysły dzięki dotacjom z urzędu marszałkowskiego Pięć pomysłów działaczy sołeckich z gminy Reńska Wieś w tym roku ma być dofinansowanych dzięki funduszom z urzędu marszałkowskiego. Pierwsze zadanie już zostało… » więcej 2020-07-13, godz. 18:00 Wybory 2020: wybory prezydenckie potwierdziły dominację PiS w powiecie prudnickim Andrzej Duda zdecydowanym zwycięzcą wyborów prezydenckich w powiecie prudnickim. Najwyższe poparcie, ponad 57 proc. uzyskał w gminach Prudnik i Lubrza. Najmniej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »