Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-05-15, 09:32 Autor: Roman Juranek

Nauka zdalna pozostanie, dzieci raczej nie wrócą na tradycyjne lekcje w tym roku szkolnym

Szkoła [fot. Katarzyna Doros]
Szkoła [fot. Katarzyna Doros]
Michał Siek [fot. Marcin Boczek]
Michał Siek [fot. Marcin Boczek]
Konsultacje czy zajęcia w niewielkich grupach dla chętnych - to czeka uczniów w najbliższym czasie.
Od 25 maja uczniowie przystępujący w tym roku szkolnym do egzaminów będą mieli możliwość uczestniczenia w konsultacjach z nauczycielami. Wtedy też będą przywracane praktyki zawodowe i uczniowskie.

- Pełne zajęcia w szkoła w obecnym roku szkolnym raczej nie powrócą - mówił w porannej rozmowie "W cztery oczy" Michał Siek, opolski kurator oświaty. Od 1 czerwca będzie jednak możliwość do konsultacji. - Żeby właśnie zapewnić uczniom ewentualnie konsultacje w celu wyjaśnienia tych treści, które są bardziej niezrozumiałe dla nich, umożliwić im poprawę oceny, czyli to co można zrobić w jakimś kontakcie bezpośrednim, ale w niewielkich grupach i co można bezpiecznie zorganizować w szkole.

Jak dodał opolski kurator, wcześniej, bo od 25 maja, w szkołach będą odbywały się zajęcia dla kas I-III, ale tylko dla chętnych. - Mówimy tutaj przede wszystkim o zajęciach opiekuńczo-wychowawczych z elementami dydaktyki w szkole podstawowej, o ile to jest możliwe. Ale oczywiście te dzieci, które pozostaną w domu, podobnie jak to mamy w przypadku przedszkoli, to tutaj jest wytyczna, żeby dalej były prowadzone zajęcia na odległość i w ten sposób była zrealizowana podstawa programowa.

- Jeśli chodzi o zajęcia w szkołach, to wszystko zależy od liczby chętnych czy warunków lokalowych - dodał Michał Siek.
Michał Siek
Michał Siek

Wiadomości z regionu

2020-05-30, godz. 13:45 Nowi księża w diecezji opolskiej. Za nami święcenia w kilku miejscach Diecezja opolska ma od dziś (30.05) czterech nowych kapłanów. Późnym popołudniem liczba ta wzrośnie do siedmiu. Jak co roku w przededniu Uroczystości Zesłania… » więcej 2020-05-30, godz. 13:15 Trwają prace nad nowym statutem powiatu nyskiego. Obecny ma być nieprecyzyjny Powiat nyski będzie miał nowy statut. Jego opracowaniem zajmie się wyłoniona podczas wczorajszej (29.05) sesji 6-osobowa grupa radnych. » więcej 2020-05-30, godz. 13:00 Po 30 latach do Kędzierzyna-Koźla wraca kształcenie w branży kolejowej. "Już teraz zapotrzebowanie na kolejarzy zgłosiło… Miłośnicy kolei będą mogli kształcić się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, gdzie od września uruchomiony będzie kierunek technik transportu k… » więcej 2020-05-30, godz. 11:45 "Długo na to czekałem" kontra "to nie jest dobry pomysł" - opolanie o częściowym zniesieniu obowiązku noszenia maseczek Po ponad półtora miesiąca zniesiony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa w otwartej przestrzeni publicznej pod warunkiem, że możemy zachować dwa metry odstępu… » więcej 2020-05-30, godz. 11:30 Wirtualny Dzień Dziecka przed Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu Z okazji Dnia Dziecka Fundacja „Dr Clown” rusza z wirtualną terapią śmiechem. Uruchamia „Śmiechofon” umożliwiający małym pacjentom w szpitalach indywidualne spotkania… » więcej 2020-05-30, godz. 10:45 Raport MZ: 11 nowych przypadków COVID-19 w regionie, mamy też 3 ozdrowieńców W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 221 nowych zakażeniach koronawirusem. Ostatniej doby nie odnotowano przypadku zgonu. Na Opolszczyźnie… » więcej 2020-05-30, godz. 09:00 "Ekologiczne Opole". Nowy program walki z "kopciuchami" z unijnym dofinansowaniem Opolski ratusz pozyskał unijne dofinansowanie na ograniczanie niskiej emisji w mieście i rusza z nowym programem 'Ekologiczne Opole'. W planach jest zlikwidowanie… » więcej 2020-05-30, godz. 08:45 Katarzyna Kukolka-Bogocz nowym pełnomocnikiem PiS w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim - Zawsze stawiam sobie wysoko poprzeczkę, a praca mnie napędza - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' radna Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-05-30, godz. 07:45 Wkrótce ruszy budowa PSZOK-u w Namysłowie. Punkt będzie prowadził także działalność edukacyjną Wkrótce ruszy budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w gminie Namysłów. To jedna z największych inwestycji zaplanowanych na ten rok przez miejscowy… » więcej 2020-05-30, godz. 06:30 Czwarty etap znoszenia ograniczeń. Od dziś maseczki tylko częściowo obowiązkowe Rozpoczyna się kolejny, czwarty etap znoszenia ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Od dziś (30.05) częściowo zniesiony zostaje obowiązek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »