Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-05, 17:38 Autor: Agnieszka Stefaniak/Mariusz Chałupnik

Raport dnia: 4 nowe zachorowania w regionie, 1 osoba wyzdrowiała

Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
493 nowe przypadki zakażenia koronawiursem, w tym 4 w naszym regionie. Tak przedstawia się niedzielny bilans (05.04) przedstawiony przez Ministerstwo Zdrowia. Poinformowano również o śmierci 15 zakażonych osób.
Trzy nowe przypadki na Opolszczyźnie dotyczą mieszkańców powiatu nyskiego. To mężczyzna w sile wieku, który hospitalizowany jest na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Pozytywny wynik testu potwierdził także zakażenie u kobiety w sile wieku i kilkuletniego chłopca. Te osoby przebywają w kwarantannie domowej.

Czwartą zarażoną jest kobieta w wieku senioralnym, która trafiła do monoprofilowego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Stan wszystkich osób jest stabilny, a powodem zachorowania była transmisja lokalna.

Jak poinformowały służby wojewody opolskiego wyzdrowiał piąty opolski pacjent zakażony covid-19. To 28-latek z powiatu nyskiego, który nie był w stanie wymagającym hospitalizacji i leczył się w domu.

Zamknięty został oddział wewnętrzny szpitala w Strzelcach Opolskich. Powód to jak utaliła nasza reporterka potwierdzenie covid-19 u 77-letniej kobiety, która leczyła się w placówce. Kwarantanną objęto 7 osób personelu i 15 pacjentów. W najbliższych dniach zostaną od nich pobrane próbki do badań na obecność koronawirusa.

27 strażaków, policjantów i ratowników z powiatu krapkowickiego wraca do służby i uniknie izolacji. Wczoraj udzielali oni pomocy 19-letniej ofierze wypadku, u której podejrzewano zakażenie koronawirusem. Wynik badania okazał się negatywny, o czym o południu poinformował w mediach społecznościowych starosta krapkowicki.

Kilkadziesiąt mandatów i wniosków o upomnienie wystawili w kończący się weekend policjanci. Nie wszyscy przestrzegamy nowych obostrzeń związanych z pandemią. Część z nas chce ominąć zakaz wychodzenia do parków, lasów, czy też skwerów. Przypominamy - To może kosztować nawet 30 tysięcy złotych.

Dodatkowa pomoc płynie do lecznic i służb mundurowych. Maski i fartuchy gmina Kędzierzyn-Koźle przekazała do miejscowego szpitala, który przyjmuje pacjentów z koronawirusem. Z kolei w Namysłowie gmina i powiat przekazały 45 tysięcy złotych dla policji i straży pożarnej.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi już 4102 osób, w tym 94 to osoby zmarłe. W regionie chore są 94 osoby, a 84 – także te z podejrzeniem zakażenia - poddane są hospitalizacji. Na Opolszczyźnie 405 osób poddanych jest kwarantannie, a pod nadzorem Państwowej Inspekcji Sanitarnej znajduje się 346 osób. Pięciu zakażonych pacjentów w regionie wyzdrowiało, a jedna osoba zmarła.

Wiadomości z regionu

2020-06-03, godz. 22:00 Choć oficjalne otwarcie sezonu zaplanowano na połowę czerwca, to nad Jeziorem Nyskim już teraz można korzystać z większości… Od poniedziałku (01.06) można już korzystać z niemal wszystkich atrakcji dostępnych nad Jeziorem Nyskim. Na miłośników spędzania czasu nad wodą czeka między innymi… » więcej 2020-06-03, godz. 20:04 Raport dnia: 49. zgon na Opolszczyźnie. Jest 19 nowych zakażeń i 8 powrotów do zdrowia Jeden zgon, 19 nowych zarażeń koronawirusem i 8 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (03.06) w województwie opolskim. » więcej 2020-06-03, godz. 20:00 Opolski odcinek trasy rowerowej Blue Velo jeszcze nie tak szybko Przez Opolszczyznę ma przebiegać około 150 kilometrów trasy rowerowej Blue Velo. Droga ma powstać wzdłuż Odry i będzie częścią długodystansowej trasy, która połączy… » więcej 2020-06-03, godz. 18:19 Na Opolszczyźnie zmarła kolejna osoba zarażona koronawirusem. Są 3 nowe zakażenia i 8 ozdrowieńców Zmarła 49. osoba zakażona koronawirusem na Opolszczyźnie, a w regionie odnotowano 3 nowe zachorowania. 8 kolejnych osób wyzdrowiało. » więcej 2020-06-03, godz. 18:15 Jest nowy-stary zarząd Zakładów Azotowych Kędzierzyn. Kadencja potrwa trzy lata Sławomir Lipkowski powołany na funkcję prezesa zarządu Zakładów Azotowych Kędzierzyn SA. » więcej 2020-06-03, godz. 17:45 Szymon Hołownia w Gogolinie o Mniejszości Niemieckiej i samorządach Szymon Hołownia, kandydat na funkcję prezydenta Polski, spotkał się dzisiaj (3.06) z mieszkańcami gminy Gogolin. Wziął udział w zamkniętych spotkaniach z burmistrzem… » więcej 2020-06-03, godz. 17:00 Ćwiczenia dla rezerwistów dopiero od jesieni, ale kandydaci do ochotniczej służby przygotowawczej mogą już składać wnioski… Jesienią armia wróci do ćwiczeń wojskowych dla żołnierzy rezerwy. Przypomnijmy, że z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, w marcu MON poinformowało o przerwaniu… » więcej 2020-06-03, godz. 16:30 Przychodnia jaskrowa przy USK w Opolu nieczynna. W całym kraju brakuje lekarzy okulistów Do naszej rozgłośni zgłosił się mieszkaniec Opola, którego żona od 20 lat leczy się na jaskrę w przychodni Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Kobieta… » więcej 2020-06-03, godz. 16:00 W Skarbimierzu nie doszło do skażenia środowiska. Do powstrzymania katastrofy ekologicznej przyczyniło się betonowe po… Na terenie składowiska odpadów położonego na poradzieckim lotnisku w Skarbimierzu nie doszło do skażenia zagrażającego środowisku. To wynik analizy próbek, której… » więcej 2020-06-03, godz. 15:15 Ponad 300 ujemnych wyników testów na koronawirusa. Wznowienie działalności kluczborskiego szpitala i wołczyńskiego ZOL… Do normalnego funkcjonowania powróciło Powiatowe Centrum Zdrowia w Kluczborku i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Wołczynie. Tydzień temu (27 maja) wykryto koronawirusa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »