Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-04-03, 22:00 Autor: Katarzyna Doros

Raport dnia: 12 kolejnych zachorowań na COVID-19 i jeden ozdrowieniec w regionie

Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Christian Slater z Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [źródło: Obraz Christian Slater z Pixabay]
Dotychczas COVID-19 potwierdzono u 90 mieszkańców Opolszczyzny. Tylko dziś (03.04) stwierdzono 12 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. W tej chwili hospitalizowanych jest 71 osób, 425 mieszkańców regionu pozostaje w kwarantannie. Z kolei 282 osoby są objęte nadzorem służb sanitarno-epidemiologicznych. Minionej doby po przekroczeniu granicy na kwarantannę domową skierowano 14 osób. Dziś (04.03) potwierdzono także kolejny przypadek ozdrowienia, to już 4 osoba z naszego regionu. Jak poinformował wojewoda opolski, wyzdrowiał mężczyzna w średnim wieku, mieszkaniec powiatu głubczyckiego, który był leczony w szpitalu w Raciborzu.
Potwierdzone dziś przypadki zakażenia koronawirusem dotyczyły czterech osób (trzech kobiet i jednego mężczyzny) z powiatu oleskiego, trzech osób z powiatu strzeleckiego (kobiety i dwóch mężczyzn), czterech mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego (kobiety i trzech mężczyzn, stan jednego z nich jest określony jako ciężki) oraz mężczyzna z powiatu opolskiego. We wszystkich przypadkach do zakażenia doszło wskutek transmisji lokalnej.

Przed godziną 20:00 Artur Rolka, burmistrz gminy Paczków napisał na swoim profilu na Facebooku, że dziś po południu otrzymał oficjalne potwierdzenie o pierwszym pojedynczym przypadku zarażenia koronawirusem Covid- 19 wśród mieszkańców gminy. "W obecnej chwili stan osoby zarażonej określa się jako dobry. Zgodnie z procedurą stan zdrowia zarażonego jest monitorowany przez Sanepid i służby medyczne. W związku ze stanem epidemicznym w kraju oraz pierwszym przypadkiem na terenie naszej gminy bardzo proszę wszystkich o stosowanie się do zaleceń i zakazów a w szczególności do pozostania w domach. Ograniczanie kontaktów pomiędzy ludźmi w tym szczególnym czasie jest jednym ze skutecznych metod na rozprzestrzenianie się wirusa, zmniejszając ryzyko zachorowania. Jednocześnie informuję, że nie dysponuję szczegółowymi informacjami na temat zarażonej osoby".

Opolska policja wystawia mandaty za nieprzestrzeganie zasad dotyczących ograniczeń związanych z rozwojem pandemii. Jak się okazuje, nowych przepisów nie przestrzegają młodzi, ale też osoby w starszym wieku. Policja odbiera również sygnały o naruszeniach zasad kwarantanny. W Prudniku to świadkowie poinformowali, że 3 mężczyzn w centrum miasta spożywa wspólnie alkohol, dlatego ta sprawa również znajdzie swój finał w sądzie.

Ministerstwo Środowiska poinformowało dziś (03.04) o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasu i parków narodowych na terenie całego kraju. Wszystko z powodu szerzącej się pandemii koronawirusa i łamania zakazów izolacji domowej. Nadleśnictwo w Prószkowie właśnie ruszyło z ustawieniem ogłoszeń informujących o zamknięciu lasu. Pojawią się taśmy, a strażnicy leśni będą sprawdzać czy zakazy nie są łamane.

Z kolei Miejski Zarząd Dróg w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych i zabezpieczył je taśmą. Wprowadzone działania maja ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. W związku z tym przeprogramowana została sygnalizacja świetlna. Automatyczna sygnalizacja będzie funkcjonować do odwołania.

Starostwo Powiatowe w Opolu zakupiło sprzęt dla pacjentów z koronawirusem w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. To aparat USG do monitorowania stanu pacjentów i osiem urządzeń do tlenowej wentylacji wysokoprzepływowej.

W całym kraju dziś do godziny 17:00 potwierdzono 320 nowych przypadków zakażenia. COVID-19 stwierdzono już u 3266 osób. 65 zmarło.

Wiadomości z regionu

2020-07-14, godz. 20:00 Międzynarodowa ekipa paleontologów zjechała do Krasiejowa. Trwają coroczne wykopaliska. "Każde znalezisko jest bezcenn… Zęby i obojczyk metopozaura czy szczątki słodkowodnych rekinów sprzed 250 milionów lat, to tylko niektóre ze skamieniałości, jakie udało się do tej pory odnaleźć… » więcej 2020-07-14, godz. 18:00 Kluczborska interna będzie zawieszona w drugiej połowie lipca. Podczas remontu lekarze wezmą urlop Tymczasowo zawieszony zostanie Oddział Wewnętrzny Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku od piątku (17.07). » więcej 2020-07-14, godz. 17:27 Uwaga kierowcy! Utrudnienie na drodze z Głuchołaz do Prudnika [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe na drodze krajowej nr 40 z Głuchołaz do Prudnika w pobliżu Charbielina. » więcej 2020-07-14, godz. 16:45 Mobilne łąki przykryją granit na placu Kopernika i opolskim rynku Opole planuje utworzyć na placu Kopernika i rynku mobilne łąki. Aby zazielenić centrum miasta, ratusz planuje zakupić 85 mobilnych donic, w których nasadzone zostaną… » więcej 2020-07-14, godz. 16:00 Kładka nad kanałem Ulgi w Opolu niemal gotowa, ale pojedziemy nią dopiero po wakacjach Kładka pieszo-rowerowa łącząca ulicę Krapkowicką z wyspą Bolko w Opolu na ukończeniu. Most pomalowano w barwach biało-niebieskich, na przeprawie kładziona jest… » więcej 2020-07-14, godz. 14:45 Oleskie liceum będzie kształcić w zakresie "informatyki wojskowej" jako jedna z 16 szkół w Polsce. To pilotażowy projekt… Oleska szkoła będzie kształcić młodzież na profilu 'Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne'. » więcej 2020-07-14, godz. 14:05 Już nie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa a Collegium Salutis Humanae. Fuzja uczelni staje się faktem Po blisko 6 latach prób, wątpliwości i sporów od jutra (15.07) oficjalnie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu zostanie włączona do struktur Uniwersytetu… » więcej 2020-07-14, godz. 13:00 Mandat i obowiązkowa naprawa układu oczyszczania spalin za posiadanie nielegalnego emulatora Inspektorzy kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego wykryli emulator SCR podczas kontroli polskiego przewoźnika. To… » więcej 2020-07-14, godz. 12:15 Opolskie parki krajobrazowe zwiedzisz z telefonem w ręku Turyści odwiedzający opolskie parki krajobrazowe mogą korzystać z aplikacji, która podpowie im, gdzie pójść, żeby zobaczyć ciekawe miejsca, przybliży też historię… » więcej 2020-07-14, godz. 12:00 Kędzierzyn-Koźle: wymieniają sieć ciepłowniczą i jednocześnie remontują drogę Remont ulicy Mościckiego na osiedlu Azoty w Kędzierzynie-Koźlu to jedna z większych miejskich inwestycji realizowanych w tym roku. Po jej zakończeniu, większość… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »